matura - studia

Forum chemiczne poruszające problemy analizy związków i mieszanin, w szczególności ich jakości, ilości i struktury
krystyna323
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 2011, o 10:54

matura - studia

Post autor: krystyna323 »

Witam!
Za rok zdaję maturę, ale już teraz mam parę upatrzonych kierunków. Jeden z nich to analityka medyczne. I tu mam pytanie. Słyszałam, że na tym kierunku można wybrać sobie specjalizację gdzie później można by pracować np w policyjnym laboratorium , czy to prawda? i również dowiedziałam się, że istnieje jakaś szkoła wyższa gdzie od razu przygotowuje do takiej pracy, ale nie mogę nigdzie znaleźć takowej.

Z góry dziękuję za odpowiedź i miłe chęci )
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: matura - studia

Post autor: keehl »

Na stronie KIDLu jest lista specjalizacji dla diagnostów i jest tam też wymieniona laboratoryjna diagnostyka sądowa.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: matura - studia

Post autor: DMchemik »

W Krakowie jest Pracownia Chemii Sądowej na UJ
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: matura - studia

Post autor: keehl »

Może chodziło o jakąś szkołę policyjną, gdzie kształcą techników kryminalistyki? No i faktycznie, na UJ jest chemia sądowa, do wyboru na studiach drugiego stopnia jako specjalizacja na specjalizacji z chemii analitycznej

Osobiście uważam, ze lepsza już ta analityka.
ногомас

Re: matura - studia

Post autor: ногомас »

Ze specjalizacjami na analityce jest tak, że możesz je podjąć po skończeniu studiów i przepracowaniu minimum roku w laboratorium. Przynajmniej tak mi mówiono, ale od kilku osób słyszałem że minimum dwa lata stażu.

Technik kryminalistyki? Nie sądzę.

Co do tej pracy w policji to należy robić specjalizację bodajże z toksykologii.
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: matura - studia

Post autor: keehl »

bimbrownik pisze: Technik kryminalistyki? Nie sądzę.
O czym nie sądzisz?
bimbrownik pisze: Co do tej pracy w policji to należy robić specjalizację bodajże z toksykologii.
I czemu akurat z tej toksykologii? Jak się chce kierować laboratorium toksykologicznym to tak, trzeba być specjalistą, ale do bycia laborantem nie jest to potrzebne. W karierze analityka innej niż ta związana z laboratorium medycznym w ogóle nie są potrzebne te specjalizacje całe. No i równie dobrze poradzi sobie chemik, biotechnolog, farmaceuta, biolog.
ногомас

Re: matura - studia

Post autor: ногомас »

Mnie się nie pytaj czemu akurat z toksykologii, bo nie wymyślam tego tylko zasłyszałem od babki która aktualnie pracuje sobie w jakimś szpitalu. Diagnostyka sądowa też pewnie się nadaje, a może babka sie myliła.

Pewnie że specjalizacje nie są potrzebne jak planujesz zostać w zwykłym laboratorium diagnostycznym obok szpitala i zarabiać najniższą krajową
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość