XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
North
Posty: 193
Rejestracja: 3 paź 2009, o 10:16

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: North »

Tak też myślałem. Moim zdaniem, skoro raz praca przez wykwalifikowany komitet została oceniona na więcej niż 20pkt, to nie powinna na kolejnej recenzji otrzymać ich mniej, bo to świadczyłoby jedynie o braku kompetencji KOOB. Zwłaszcza jeżeli kierują się tym samym kluczem do oceny. Prace banalne i nic nie wnoszące powinny być odrzucane już na okręgówce. Btw, nie przechodzą prace poniżej 20pkt tylko? Jeżeli mam 36pkt za pracę z tamtego roku, to nie ma znaczenia, że wykorzystuję ją drugi raz?
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Jane Doe »

Tak, tylko poniżej 20ptk nie przechodzą. Możesz ją wykorzystać drugi raz (jeżeli ma się powyżej 30 ptk można dwa razy, jeżeli powyżej 40 można, ile razy się chce).
Ciekawe, czy dostałbyś za nią tyle samo ptk, jeżeli niczego byś nie zmieniał. czy ona w ogóle jest sprawdzana drugi raz, jeśli jest adnotacja, że się nic nie zmieniało?
Awatar użytkownika
North
Posty: 193
Rejestracja: 3 paź 2009, o 10:16

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: North »

Chyba przechodzi bez sprawdzania, bo byłaby oceniana teoretycznie przez tą samą komisje. W takim razie mam zapas 16pkt, O tyle to raczej nie spadnie ocena:D
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: witamina110 »

Tylko jak ma się poniżej 30 to nadal można ją poprawić i wystartować z tym samym tematem?
Bo jeśli tak to North ma rację.Jak poprawię chociaż trochę to już powinni mi podwyższyć.raczej nie dadzą mniej niż 28.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Jane Doe »

witamina110, też myślę, że mniej nie powinnaś dostać. Zresztą to, co się bardziej opłaca zrobić zależy od wielu czynników. Za co odjęli Ci ptk? Jeśli za banalność tematu czy coś w tym rodzaju to ja bym napisała od początku. Jeżeli za formę, styl, błędy merytoryczne to lepiej po prostu poprawić.
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: witamina110 »

Jeśli chodzi o recenzję to odjęli mi za formętzn napisał mi, że w dyskusji nie opisałam, nie przedyskutowałam wszystkich wyników, nie miałam wszystkich materiałów wypisanych.no i parę rzeczy, które napisałam, ale jak wspominałam są ślepi.tym razem chyba im to pogrubię.
Nic nie wspominał facet o banalności tematu itp. myślę, że moja praca była trochę skomplikowana, dlatego tyle nieścisłości.
Awatar użytkownika
Pedipalpi
Posty: 141
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 11:53

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Pedipalpi »

Możesz również uprościć temat i rozwinąć go całkowicie.

Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: witamina110 »

Pocieszyliście mnie trochę, bo perspektywa wymyślania nowego tematu, przeprowadzenia badań, opisania wszystkiego mnie przeraża.
Skonsultuję się z moją panią profesor jeszcze, dzięki.
Alveolata
Posty: 27
Rejestracja: 29 gru 2011, o 22:31

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Alveolata »

Witam wszystkich
Do tej pory tylko obserwowałm forum (co bardzo mi pomogło w przygotowaniach do olimpiady). Też w tym roku startuję w OB. Jestem w drugiej klasie, więc po raz pierwszy. Co do prac badawczych, na początku byłam tym wszystkim trochę przerażona, ale ku mojemu ogromnemu zdumieniu dostałam 50 pkt. Teraz siedzę zakopana w książkach i zastanawiam się jak ja to wszystko przerobię, bo czas coraz bardziej goni. Pozdrawiam i życzę powodzenia w osobistych zmaganiach. Nie traćcie nadziei (to chyba bardziej do mnie samej)
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: BlaBlues »

Oczywiście, że nie będziemy tracić nadziei - nie wolno, gdy się do czegoś dąży .

Szczęśliwego Nowego Roku - oby spełniły się wszystkie Wasze marzenia . I udanej zabawy dziś wieczorem .
Awatar użytkownika
Liam
Posty: 201
Rejestracja: 27 lis 2009, o 15:24

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Liam »

Jak się mają wasze przygotowania trzy tygodnie przed OB?
Czy przerobiliście już wszystko? A może zdecydowaliście, że coś pominiecie.
Jakie książki stanowiły dla was tzw. bazę"?
Awatar użytkownika
North
Posty: 193
Rejestracja: 3 paź 2009, o 10:16

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: North »

Ja już jestem w połowie drugiej serii powtórek, ale muszę jeszcze ewolucjonizm zrobić samemu. Jeżeli nie zdążę, to właśnie go pominę i poczytam tylko o nim. W sumie mam jeszcze tydzień ferii przed OB:)
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: kociara1993 »

Mnie zostały do powtórzenia jeszcze protisty, rośliny i zwierzęta. Szkołę odpuszczam sobie na 3 tygodnie.
Bazę stanowi dla mnie seria Trening przed maturą oraz Krótkie wykłady".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości