XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
disai
Posty: 12
Rejestracja: 16 paź 2011, o 15:23

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: disai »

Heh, ja właściwie teraz zabieram się do tej nauki, i coś czuję że nawet za bardzo to sensu nie ma. Cóż, powtórka przed maturą.

Maszynkadomiesa, naprawdę macie dobrze. U nas nie ma mowy o zwolnieniu, a szczura to widzieliśmy jedynie podgryzającego mapę od historii

Mam pytanie, czy praca wytypowana do wyróżnienia cokolwiek coś daje? W dniu olimpiady mam studniówkę i szczerze mówiąc nie chce mi się jej prezentować, zwłaszcza że pociągi do Łodzi to masakra.
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: kociara1993 »

disai pisze: Mam pytanie, czy praca wytypowana do wyróżnienia cokolwiek coś daje? W dniu olimpiady mam studniówkę i szczerze mówiąc nie chce mi się jej prezentować, zwłaszcza że pociągi do Łodzi to masakra.
Nie jestem pewna, ale przynajmniej w niektórych okręgach wyróżnienie daje Ci laureata okręgowych . No, i na pewno szansę na publikację.
Awatar użytkownika
North
Posty: 193
Rejestracja: 3 paź 2009, o 10:16

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: North »

A laureat może się przydać do jakiegoś stypendium (u nas w powiecie takie właśnie jest), ale niestety maturę dalej musisz pisać U nas też ze zwalnianiem jest słabo, mamy tylko zwolnienie ze sprawdzianów, itp. Ale to raczej nie problem, bo i tak można sobie opuszczać po kolei lekcje, a potem usprawiedliwiać:) Bezkręgowce i strunowce to były najgorsze dla mnie do przejścia działy. Zwłaszcza przekształcanie się łuków skrzelowych u poszczególnych gromad:D Ale już mam je za sobą, teraz wchodzę nareszcie w fizjologię człowieka i leci z górki.
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: BlaBlues »

Ja właśnie dzisiaj za zwierzątka się wzięłam, potem jeszcze człowiek, trochę ekologii i styknie . Zwolnieni możemy być tylko tydzień przed olimpiadą. A co do przygotowań - nie powiem, babeczka u mnie się przykłada. Szkoda tylko, że do rozpoczęcia przygotowań zbierała się od września do listopada, ale potem do tego podeszła poważniej, bo wcześniej, wiadomo, pomagała przy pracach badawczych, a ja na szczęście miałam z zeszłego roku .
I tak pewnie nic mi z tego nie wyjdzie, ale zawsze potem będzie łatwiej przed maturą .
Awatar użytkownika
Liam
Posty: 201
Rejestracja: 27 lis 2009, o 15:24

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Liam »

Słyszeliście o jakichś nowych odkryciach w dziedzinie biologii (2011)?
Awatar użytkownika
[summit]
Posty: 73
Rejestracja: 8 mar 2011, o 21:05

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: [summit] »

Z pracy mialam 25 pkt, ale spoko, bo i tak to jest pierwszy i ostatni raz, kiedy przystępuję do OB, więc nie ma co płakać.

Problem jest raczej w tym, że przestało mi się chcieć. Powinnam siedzieć teraz i ryć ze zdwojoną siłą, ale kompletnie nie mam na to siły. Nie wiem czy to kwestia pogody czy też barku wiary w możliwość przejścia do etapu dalszego, no ale cóż.
disai
Posty: 12
Rejestracja: 16 paź 2011, o 15:23

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: disai »

witam w klubie pierwszych i ostatnich

Szczerze mówiąc też to odczuwam. A świadomość, że ryć się powinnam w dodatku ciężko i to jeszcze z tych nieszczęsnych zwierzątek i roślinek zupełnie odbiera mi chęci. Dla mnie liczy się nawet nie tyle przejście, a uzyskanie stosunkowo dobrego wyniku, inaczej już czuję mordercze spojrzenie nauczycielki.

Swoją drogą wkurzona jestem, bo jednego dnia test, prezentacja pracy i studniówka, a jeszcze trzeba fryzjera umówić. Sfiksowany dzień będzie, nie ma co /
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: kociara1993 »

Nie załamywać się, tylko uwierzyć w siebie! Jak nie chce się ryć to przynajmniej testy porobić .
disai, współczuję tak fatalnego zbiegu Olimpiady ze studniówką, ja mam szczęście, bo bal mam tydzień później
Awatar użytkownika
[summit]
Posty: 73
Rejestracja: 8 mar 2011, o 21:05

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: [summit] »

disai pisze: Mam pytanie, czy praca wytypowana do wyróżnienia cokolwiek coś daje? W dniu olimpiady mam studniówkę i szczerze mówiąc nie chce mi się jej prezentować, zwłaszcza że pociągi do Łodzi to masakra.
W dniu studniówki to jeszcze nie taka masakra jak po samem studniówce. Bo jak widze w planie to od 8.15 jest sprawdzanie dowodów, a ok. 6.00 u mnie kończy się studniówka. Wiele wcześniej z niej wychodzić nie zamierzam : P. A tak wgl to do zobaczenia w Łodzi : P.
Awatar użytkownika
Nene
Posty: 231
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 12:41

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Nene »

Kto bedzie pisal w Poznaniu ? Tak ogolnie to mnie delikatna panika ogarnela, bo tak malo czasu zostalo.

Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Jane Doe »

szymon0099, zobacz w dziedzinie immunologii. I nie tylko odkrycia z tego roku, ale bardziej potwierdzone sprzed kilku lat, Nagrody Nobla itd.

[summit], przynajmniej ładnie będziesz wyglądać pisząc test

disai, a ja współczuję Ci takiej wspierającej nauczycielki x


Nene, mnie też właśnie. szczególnie że dawno nic nie robiłam. W dodatku w piątek mam egzamin na prawko.
Awatar użytkownika
North
Posty: 193
Rejestracja: 3 paź 2009, o 10:16

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: North »

Ucz się biologii, to nie będziesz myślała od egzaminie:D Zrobiłem tak w wakacje i zdane za pierwszym:)

Ja będę miał jeszcze tydzień ferii przed OB, akurat do zrobienia wszystkich zgromadzonych testów z poprzednich lat. A ogólnie to najlepiej traktować olimpiadę jako przygotowanie do matury, wtedy nie będzie żalu, jeśli się nie uda:)
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Collo »

U mnie dzisiaj pracowity dzień Powtórzyłem protisty, całe rośliny, grzyby i zacząłem bezkręgowce.
Również ostatni tydzień zostawiam na robienie testów, chociaż kilka dni przed 21 mam osiemnastkę i zobaczymy co z tego wyniknie. W każdym razie jestem w 2kl. Za rok się lepiej przygotuje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości