Kompleks apikalny

Cytologia, inaczej biologia komórki - nauka o budowie wewnętrznej i funkcji podstawowej jednostki budulcowej organizmów żywych jaką jest komórka.
SnakePlisskien
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2011, o 19:24

Kompleks apikalny

Post autor: SnakePlisskien »

Witam, spotkałem się ostatnio z sformułowaniem: kompleks apikalny i tak się składa że nie mogę nigdzie znaleźć schematu budowy tego kompleksu. Próbowałem tłumaczyć angielskie schematy, ale jak się okazało nazwy polskie a angielskie są zupełnie inne. tłumacząc wyszły mi nazwy typu: pierścienie polarne czy konoida oraz zew. i wew. mikrotubule kiedy to nomenklatura polska jest zupełnie inna bo są na przykład: mikrony czy raptorie. Bardzo by mnie interesował schemat budowy, tak żebym wiedział gdzie co jest i jak wygląda. Jeżeli znacie to bardzo proszę podsuńcie mi jakieś publikacje.

Pozdrawiam i z góry dziękuję
Awatar użytkownika
eszel
Posty: 280
Rejestracja: 16 paź 2009, o 22:36

Re: Kompleks apikalny

Post autor: eszel »

w pierwszym tomie Zoologii E. Grabdy będzie dokładnie opisane i rozrysowane

A jesli chodzi o internet to też można poczytać sobie rozprawę doktorską o Toxoplasma gondii i na str. 15 jest rozdział o budowie komórki tego pierwotniaka, wraz z rysunkami i schematem kompleksu apikalnego (str. 16)
Załączniki
konstrukcja-wstepna-ocena-uzytecznosci-szczepionki.pdf
(2.63 MiB) Pobrany 85 razy
SnakePlisskien
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2011, o 19:24

Re: Kompleks apikalny

Post autor: SnakePlisskien »

Bardzo Ci dziękuję
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości