Robaki w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.1

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Robaki w domu - proszę o informację

Post autor: Bartek_DST »

sama zidentyfikowałaś
które wyglądem trochę przypominają krocionogi
a na takie robaczki najlepiej działa BROS proszek na mrówki heh niby nie na te robaczki a jednak skuteczne i po kłopocie ale uważaj na zwierzęta bo mogą się najeść tego i zdechną więc nasyp w miejsca gdzie widziałaś robaczki w jakieś zakamarki,gdzie zwierzaki nie zmieszczą się.
biedronka123
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2011, o 20:29

Re: Robaki w domu - proszę o informację

Post autor: biedronka123 »

Dziękuję za informacje. Zastanawiam się skąd przymaszerowały te owady i dlaczego upodobały sobie moje mieszkanie? Może podobają im się moje kwiaty, których w mieszkaniu jest pełno. Jutro biegnę po proszek na mrówki.
Awatar użytkownika
eszel
Posty: 280
Rejestracja: 16 paź 2009, o 22:36

Re: Robaczek do rozpoznania

Post autor: eszel »

Skłaniałbym się ku temu, że jest to owad należący do pluskwiaków różnoskrzydłych Brudziec sosnowy (Rhyparochromus pini)
lagarto
Posty: 1
Rejestracja: 7 sty 2012, o 21:56

Co to za pędrak(?)larwa(?)gąsienica(?)

Post autor: lagarto »

Witam,
Pierwszy post i od razu mało sympatyczny
Ostatnio znalazłem kilka sztuk na suficie w kuchni - nie mam pojęcia co to może być ani skąd się mogło wydostać. Długość ok. 1 cm
Będę wdzięczny za jakieś sugestie.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Co to za pędrak(?)larwa(?)gąsienica(?)

Post autor: Lektom »

na moje oko jest to mol spożywczy. za parę dni zaobserwujesz w domu latające małe paskudy
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

[Link] Co to za pędrak(?)larwa(?)gąsienica(?)

Post autor: karteczka88 »

"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
PolishGal
Posty: 2
Rejestracja: 7 lut 2012, o 15:50

robale w domu :P

Post autor: PolishGal »

Od ok. 2 tygodni w kuchni przy oknie znajduje robaki. Mają skrzydła ale bardzo rzadko je używają. Raczej chodzą. Są czarne ok. 2mm. z czerwonym tyłkiem. Mają dwa rogi. Są twarde jak się je zabija to słychać. Są tylko w kuchni i raczej przy oknie. Wiecie może co to jest?
dodam że mieszkam w Anglii, a te bloki są raczej nowe - mają ok.5 lat
wiosna494
Posty: 14
Rejestracja: 13 cze 2010, o 15:54

Re: robale w domu :P

Post autor: wiosna494 »

"robaki", hahahaha zdjęcie trzeba byłoby dodać raczej
PolishGal
Posty: 2
Rejestracja: 7 lut 2012, o 15:50

Re: robale w domu :P

Post autor: PolishGal »

jak zwał tak zwał dla mnie to nie jest śmieszne nigdy nie miałam takiego świństwa w domu.
Ciężko jest zrobić dobre zdjęcie bo one są małe ale postaram sie na wieczór wstawić
magdulka
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2012, o 11:47

ROBACZKI WYGLĄDAJĄCE JAK KURZ

Post autor: magdulka »

Mam prośbę o identyfikację robaczków, które mam w domu.
Wyglądają jak kurz „na pierwszy rzut oka”, a gdy bliżej im się przyjrzeć mają nóżki i kształt przypominający mi pantofelka. Są wszędzie. Widzę je na parapecie, na ramie obrazu, na tapczanie, na ubraniach. Mieszkanie ma ponad 100letnie drewniane podłogi, w jednym pomieszczeniu dywan na stałe umocowany x-lat, w mieszkaniu panuje półmrok i dodam, że łazienka jest podmoczona-regips zalany od wody i pewnie podłoga drewniana tez ucierpiała pod płytkami. Wcześniej mieszkanie było trochę zalane. Nie wiem dokładnie, bo to mieszkanie wynajmowane. Dzieci kaszlą, lekarze nic nie stwierdzają. W mieszkaniu nie czuć wilgoci. Czy może to też być od tych robaczków- są małe jak kurz i bardzo dużo ich na tapczanie gdzie się śpi. Proszę o pomoc.
angelikab_91
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2012, o 20:25

Re: Robaki w domu

Post autor: angelikab_91 »

Witam !
Proszę o pomoc w identyfikacji robaków. Z góry przepraszam za jakość zdjęcia.
Robaki mają ok 3 mm, interesuje mnie najbardziej ten na dole. Tylko raz zdarzyło mi się zauważyć go na ścianie. Najczęściej są widoczne na podłodze. Robaki są już zdechłe, dlatego mają pochowane odnóża.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Robaki w domu

Post autor: WojtekB »

Ciężko z tego zdjęcia rozpoznać (ten wyżej przypomina jakiegoś szubaka). Może coś o nich napiszesz: od kiedy się pojawiają, w jakiej liczbie i w jakich pomieszczeniach ?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: ROBACZKI WYGLĄDAJĄCE JAK KURZ

Post autor: WojtekB »

Z tego co wyczytałem to mogę przypuszczać, że to mogą być gryzki lub rozkruszki (lub inne roztocze). Pierwsze nie są szkodliwe dla zdrowia i nie wyrządzają szkód w mieszkaniu. Po prostu żyją i odżywiają się pleśnią rozwijającą się przy dużej wilgotności. Te drugie (czyli rozkruszki bądź roztoczki) są już groźniejsze". Nie dość, że lubią atakować bardzo różne produkty spożywcze, to na dodatek jak przystało na roztocze mogą wywoływać alergie. Może też być tak, że w mieszkaniu są występują oba stawonogi. Nie wiem, czy mogą występować w ilościach widocznych dla ludzkiego oka, ale nie zmienia to faktu, że takie warunki nie są idealne dla dzieciaków.

Można z nimi walczyć: stosowanie środków roztoczobójczych, wietrzenie i suszenie mieszkania, częste sprzątanie, zmiana mebli, pościeli ubrań itd, ale nie wiem czy taniej nie wyjdzie zmiana miejsca zamieszkania
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości