Studia - każde złe

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: Studia - każde złe

Post autor: zazu24 »

D0KT0REK pisze:Wiecie, ja ostatnio ciąglę słyszę:
nie idź na lekarski bo nie dość, że dużo nauki to zarobki niewielkie.
i to nie są podrzędne osoby, tylko jednak ludzie którzy coś o życiu wiedzą:)
strasznie demotywujące.
ja, kiedy stałam przed wyborem studiów, słyszałam dokładnie takie same opinie na temat wszystkich kierunków, które brałam pod uwagę jedyne, co miałam powtarzane to: na to nie idź, na to nie idź, na to nie idź.
trzeba się kierować tym, co nas interesuje, a nie tym co mówią inni o danym zawodzie, bo przecież narzekanie to polski sport narodowy i odnosimy w nim największe sukcesy
travis pisze:i co sądzicie o wecie?bo z pracą też chyba łatwo nie jest.?
studiowałam przed pewien czas, a też mam wielu znajomych lekarzy weterynarii, więc mogę coś powiedzieć.
najwięcej lek. wet. potrzebnych jest na wsiach, a znowu najmniej osób chce tam iść, bo większość chciałaby jednak leczyć psokoty. ale z tego co wiem, na wsiach są właśnie o wiele lepsze pieniądze niż w miastach.
jeśli chodzi o gabinety prywatne to, tak jak w przypadku stomy, najlepiej mieć zaplecze w postaci rodziców wetów albo zakładać od razu swój własny gabinet. mój znajomy pracuje w gabinecie weterynaryjnym (nie jest właścicielem) i mówi, że pieniądze z tego są marne - ok. 1700-1900 na rękę, co za 5 lat naprawdę ciężkich studiów nie jest jakimiś kokosami.
ewentualnie można pracować przy badaniu mięsa w rzeźniach i zakładach, no i z tego podobno da się nieźle żyć )
Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: Studia - każde złe

Post autor: Dali »

4000 netto to jest ponad 6000 brutto, więc wcale nie tak mało.
Oczywiście, jeżeli dla kogoś podstawową sprawą są zarobki to radzę nauczyć się kafelkować albo hydrauliki.
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Studia - każde złe

Post autor: Aszyn »

Chodziło mi o to, że nikt nigdy nie chce podać, ile zarobić można jeszcze na dyżurach. 6 tys brutto to owszem dużo i znajda się ordynatorzy co zarabiają nawet mniej. przecież on średnio w miesiącu jeszcze kilka (może 4) dyżury weźmie i niemalże podwoi zarobki (pomijam tutaj młodych adeptów medycyny) - abstrahuję już od kontraktów i własnych gabinetów.
Awatar użytkownika
norbi92
Posty: 1565
Rejestracja: 7 sie 2010, o 11:47

Re: Studia - każde złe

Post autor: norbi92 »

A czy ktoś się może orientuje, jak stoją ludzie po inżynierii materiałowej
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Studia - każde złe

Post autor: Collo »

Dziś przed oczami przewinął mi się apel ordynatora z 4 specjalizacjami i 40 latami pracy w zawodzie w sprawie tych leków refundowanych - coś tam wyliczał, a na koniec napisał, że zarabia trochę ponad 4 tyś. zł na rękę.
Wrzucam ten artykuł, jakby ktoś był ciekawy
Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: Studia - każde złe

Post autor: Dali »

IM moim zdaniem ciekawy kierunek, szkoda że przemysłu aż tak dużo nie ma ale zawsze można nauczyć się niemieckiego i mamy już ogromny rynek pracy, gdzie takich ludzi potrzeba.
Praktycznie o każdym kierunku można powiedzieć, że jak się będzie znać języki, dodatkowo będzie się posiadało jakieś rzadkie umiejętności to można sporo zarobić, niestety niekoniecznie w Polsce.
Co do zarobków tego ordynatora to mnie to nie dziwi, przecież często kierownik specjalista zarabia mniej niż lekarz rezydent. Praktycznie cała budżetówka ma widełki płacowe i taka sytuacja jest ciężka do wyobrażenia no ale w medycynie tak jest. Z drugiej strony nie ma nikogo straszyć, że umrze z głodu po medycynie, jakby nie patrzeć to lekarzy potrzeba coraz więcej i nic nie wskazuje, żeby w ciągu najbliższych 100 lat miało zabraknąć dla nich pracy.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Studia - każde złe

Post autor: Lektom »

Dali pisze: Z drugiej strony nie ma nikogo straszyć, że umrze z głodu po medycynie, jakby nie patrzeć to lekarzy potrzeba coraz więcej i nic nie wskazuje, żeby w ciągu najbliższych 100 lat miało zabraknąć dla nich pracy.
Mi nie chodzi o pracę. Bo jak sobie pomyślę, że teraz muszę kuć tą biologię chemię i fizykę ROZSZERZONĄ, później 5 lat kuć medycynę, rok stażować darmo w szpitalu i później zarabiać 2 tyś to zaczynam wątpić czy na prawdę tego chcę.
i jeszcze ta ustawa o wypisywaniu recept
Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: Studia - każde złe

Post autor: Dali »

No jak tak stawiasz sprawę to lepiej odpuść sobie medycynę albo zmień nastawienie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości