Praktyki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Mara
Posty: 21
Rejestracja: 12 mar 2007, o 12:22

Praktyki

Post autor: Mara »

Jak wyglądaja praktyki na wydziale lekarskim i na którym roku one są ?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Praktyki

Post autor: Savok »

Praktyki sa co roku przez miesiac, za kazdym razem inne. Po pierwszym roku pielegniarskie, po drugim zdaje sie w karetce itd. Trwaja miesiac.
Mara
Posty: 21
Rejestracja: 12 mar 2007, o 12:22

Re: Praktyki

Post autor: Mara »

W karetce ? na czym one polegaja ?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Praktyki

Post autor: Savok »

Nie jestem na leku wiec nie chce zelgac, ale z tego co pamietam sluzysz za dodatkowy mebel w karetce pogotowia. Pozniej sa tez na izbie przyjec.
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Praktyki

Post autor: Anex »

Po pierwszym pielęgnirskie, po drugim 2 tygodnie pielęgniarskie 2 na izbie przyjęć. Na początku nie pozwalają Ci nic robić wiadomo, ale z czasem robisz zastrzyki, dajesz kroplówki, czasami trzeba umyć pacjenta albo latać z basenami, ale ogólnie wszyscy dobrze wspominają praktyki. Jeżeli należysz do koła anatomicznego to po 2 roku możesz iść na sekcje .
Mara
Posty: 21
Rejestracja: 12 mar 2007, o 12:22

Re: Praktyki

Post autor: Mara »

na sekcje ? a co to takiego ? bo ja nie wtajemniczona
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Praktyki

Post autor: Anex »

No na sekcje zwłok. Rozmawiałam ze studentami AM w Warszawie i tam jeżeli należysz do koła anatomicznego to możesz iść na sekcje już na 2 roku albo po nie wiem dokładnie. Tak masz doczynienia z zimną operacją jak to nazwę na patomorfologii. To jest w pewien sposób praktyka.
Filip
Posty: 16
Rejestracja: 6 kwie 2007, o 22:01

Re: Praktyki

Post autor: Filip »

Praktyki są co miesiąc. Jakie są - wszystko zależy od Twojej kreatywności. Jeśli poprosisz to możesz być na oddziałach które - początkowo - mogą się wydawać Tobie bardziej interesujące (SOR czy w większych szpitalach SZR).
wamol
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2007, o 00:24

Re: Praktyki

Post autor: wamol »

wszytko zalezy od miasta
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 81 gości