XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
kuba13130abc
Posty: 1
Rejestracja: 9 sty 2012, o 11:29

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: kuba13130abc »

Jakie były pytania na dzisiejszej olimpiadzie? Trudne? pamiętacie jakieś?
Awatar użytkownika
North
Posty: 193
Rejestracja: 3 paź 2009, o 10:16

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: North »

Ojej, ależ jedno niepozorne zdanie wzbudziło dużo emocjid Po pierwsze, rozwiło mnie to pytanie oznacza oczywiście, że mnie rozbawiło, bo jednoznacznie widać było, że ma związek ze sponsorem. Czy to dobrze, czy to źle, nie mnie to oceniać, zwłaszcza że odpowiedź była raczej banalna. Ale ogólnie na innych (OB, etc) olimpiadach nie spotykam się z takimi rozwiązaniami (inna sprawa, że OB ma teraz właśnie problem z brakiem sponsorów:D). Oczywiście, zgadzam się, że pozyskanie sponsorów jest trudne i bez finansowania nie dałoby się nic zrobić. Ale nie wiem, w którym momencie swojej wypowiedzi twierdziłem, że jest inaczej. Nie mówiąc już o jakiś nawiązaniach do żalenia się na uzyskany wynik, który mnie osobiście rok temu jak najbardziej satysfakcjonował (zwłaszcza że dzięki Toyocie zdobyłem łatwy pkt):) Mam nadzieję, że wszystko wyjaśniłem. Po Twoim poście widzę, że emocje związane są organizacją są spore, ale poznałem przynajmniej jej stronę logistyczną

A jeśli chodzi o dzisiejszą edycję, to mi się osobiście podobała:) Dużo pytań typowo ekologicznych, wiele na wyczucie, a część do strzelaniad Ogólnie ciekaw jestem odpowiedzi na temat picia wody. Czytałem wielokrotnie, że płazy w ogóle jej nie piją, tylko pobierają skórnie. Wybrałem jednak żabę zamiast traszki, bo kiedyś spotkałem się z taką odpowiedzią w jakimś teście. Czekamy na klucz)
Awatar użytkownika
Ola94
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 16:42

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: Ola94 »

Zgadzam się, to będzie żaba Ogólnie tak jak poprzednik mówił, pytania na wyczucie jak i typowo na strzelanie.

Był ten cytat: Ekologia to nauka o strukturze i funkcjonowaniu natury, supernauka lub nauka jednocząca któremu trzeba było przypisać autora(Eugene Odum), niestety nie trafiłam
Kilka pytań dotyczyło pierwiastków i witamin.
A ta rtęć w jakiej formie jest najbardziej szkodliwa w środowisku(?) w formie organicznej, nieorganicznej czy jako rtęć metaliczna ? [nie pamiętam jak dokładnie te pytanie brzmiało.]
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: KamilB »

zdjęcia jeszcze dzisiaj przed północą.
Czekam
A ta rtęć w jakiej formie jest najbardziej szkodliwa w środowisku(?) w formie organicznej, nieorganicznej czy jako rtęć metaliczna ? [nie pamiętam jak dokładnie te pytanie brzmiało
Podobne pytanie było w zeszłym roku na finale, nie pamiętam tylko czy to była rtęć, ale zdaje mi się, że najbardziej szkodliwe są organiczne związki
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: bioman »

moje propozycje:

1 B
2 B
3 C
4 B
5 A
6 A
7 B
8 A
9 B
10 B
11 B
12 A
13 B
14 B
15 A
16 C
17 A
18 B
19 A
20 B
21 B
22 A
23 B
24 A
25 A
26 B
27 A
28 C
29 B
30 C
31 C
32 C
33 A
34 C
35 C
36 A
37 B
38 B
39 B
40 A
41 A
42 B
43 C
44 C
45 A
46 A
47 B
48 C
49 C
50 A (NIE WIEM)
Awatar użytkownika
biologiczka_6
Posty: 192
Rejestracja: 17 maja 2010, o 16:14

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: biologiczka_6 »

mam prawie takie same odpowiedzi . bioman, To są twoje autorskie ma się rozumieć Ale pewnie nie przejdę dalej ,a tak swoją drogą to w tamtym roku była trudniejsza ? Jak wasze odczucia? Nie wiecie kiedy będą oficjalne odpowiedzi? Tych kobiet to choruje więcej
źródło z jakieś strony internetowej : Na osteoporozę coraz częściej chorują także Polacy. Z badań prof. Edwarda Czerwińskiego, kierownika Zakładu Chorób Kości i Stawów Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, wynika, że w Polsce na osteoporozę cierpi juz 2,4 mln kobiet oraz 400 tys. mężczyzn."Po za tym nie wypowiadam się bo nie wiem odnośnie pozostałych
MajkiB
Posty: 25
Rejestracja: 25 maja 2011, o 17:44

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: MajkiB »

No, moje się różnią o 5 rzeczy, ale wydaje mi się, że to jednak żaba a nie traszka. No i 44, o te huty i cementownie. Erozja? Hm, jakoś mi nie brzmi. Ale pewna nie jestem. Więc kiedy oficjalne odpowiedzi? Dużo prostych pytań, ale kilka całkiem-całkiem naprawdę, podobała mi się
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: bioman »

Z tą erozją to rzeczywiście, wg tego co na wiki zobaczyłem to chyba depozycja będzie
Embie
Posty: 349
Rejestracja: 6 lut 2010, o 13:51

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: Embie »

Też myślę, że poprzednia była trudniejsza chociaż znowu zależy od pytań. W tej jakoś strasznie dużo było o związkach, witaminach i nie spodziewałam się tego, tak to całkiem dobrze mi posżło.

Nam powiedzieli, ze odpowiedzi będą 12 na stronie owe. To czekanie na nie będzie najgorsze
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: bioman »

Ale co to czekać? Place na klawiaturę znajdujemy odpowiedzi
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: KamilB »

tak swoją drogą to w tamtym roku była trudniejsza ? Jak wasze odczucia?
Przejrzałem tak na szybko pytania i wydaje mi się, że test był dość prosty. Jak znajdę trochę czasu, to rozwiążę go sobie, żeby sprawdzić ile miałbym w tym roku punktów A póki co lecę na jakiś obiad, a potem na statystykę matematyczną
Alveolata
Posty: 27
Rejestracja: 29 gru 2011, o 22:31

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: Alveolata »

A czy w pytaniu 14 nie ma czasem 2 poprawnych odpowiedzi? Wydaje mi się, że i traszka, i żaba jako płazy nie piją wody.
Embie
Posty: 349
Rejestracja: 6 lut 2010, o 13:51

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: Embie »

Zaraz będziemy szukać w miarę możliwości a raczej wolnego czasu ktoś zajmie się tą nieszczęsną żabą, tym ostatnim pytaniem lub czymś innym, co nie jest do końca pewne.
Pewnie będziemy pierwsi z odpowiedziami ^^
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości