XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: bioman »

Z tymi substancjami radioaktywnymi to jest tak, że my się tego głownie na chemii uczymy i dlatego jest pierwsze takie skojarzenie A z tego co czytam to rozszczepianie jąder, te promieniowanie etc. to właśnie bardziej działka FIZYKI.
Awatar użytkownika
North
Posty: 193
Rejestracja: 3 paź 2009, o 10:16

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: North »

Radioaktywność to fizyka głównie Zresztą chemia to też fizyka dla większych cząstek po prostu (a tutaj mamy rozpadu atomów), więc ogólnie zgadzam się z biomanem.
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: kociara1993 »

Ja w tym roku dałam sobie z OWE spokój, bo, nieskromnie stwierdzając, liczę na centralkę na OB i nie chcę zabierać innym miejsca (terminy się pokrywają).
Wszystkim forumowiczom i forumowiczkom życzę przejścia .
pawel17041995
Posty: 214
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: pawel17041995 »

z tymi cukrami rzeczywiście macie racje, ale tak jak ktoś już tu wspomniał na OWE wszystko jest możliwe
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

North pisze: Po Twoim poście widzę, że emocje związane są organizacją są spore, ale poznałem przynajmniej jej stronę logistyczną
Żyjemy w Polsce, z pewnością dobrze zdajesz sobie sprawę (mam nadzieję) jak wygląda PRAWDZIWE ŻYCIE OD PODSZEWKI, tu i teraz. Być może masz osłonę ze strony rodziców, rodziny i nie odczuwasz realiów. Realia są takie, że coraz więcej kierowców tankuje po 2-5 litrów paliwa (a nie pełny bak, by dojechać do pracy) gdzie w szkołach rodzice robią zrzutkę, by kupić papier do ksero w szkole gdzie emeryci wykupują tylko tańsze leki albo połowę recepty - bo często cała recepta, to ich utrzymanie przez pół miesiąca gdzie 1/3 dzieci jest niedożywiona - mogę wymieniać w nieskończoność.
Olimpiada z wielkim impetem nie tylko trwa, ale i się rozwija od lat. Ba! Od ćwierćwiecza. Wbrew pozorom odgórnie wsparcie nie jest wcale duże (w przeciwieństwie do sprawozdawczości). Trzeba się nieźle nagimnastykować, by wszystko zagrało. Dzięki aktywności Przewodniczącej i ludzi dobrej woli OWE może mieć tak bogatą formę, jaką ma dotychczas.
Miejmy nadzieję, że nigdy nie przyjdzie moment typu a teraz róbta co chceta i po albumie za 20 zł dla najlepszych (słone paluszki dla wszystkich).
North pisze: A jeśli chodzi o dzisiejszą edycję, to mi się osobiście podobała:)
O, miło słyszeć

Po wczorajszej ciszy przed burzą pojawiło się kilkadziesiąt postów Aktualnie mam pilne sprawy i nie mogę się z nimi zapoznać, ale za czas jakiś do najbardziej kontrowersyjnych spraw postaram się ustosunkować.
Kciuki za wszystkich trzymam już tradycyjnie
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

MajkiB pisze: Więc kiedy oficjalne odpowiedzi?
Odpowiadając MajkiB`ce i wielu innym z Forum, zacytuję jedno zdanie z pisma do Dyrektora Szkoły:
Szyfr prawidłowych odpowiedzi będzie dostępny po 3 dniach, tzn. od 12 stycznia 2012 r. na stronie internetowej
Tak więc do czwartku uzbrójcie się w cierpliwość, a na piątek szykujcie się (jeśli będzie taka konieczność) do dogrywki!
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

maszynkadomiesa pisze:"Skóra żab, tak jak wszystkich płazów, przepuszcza wodę. Dlatego w bardzo suchym otoczeniu płazy szybko wysychają. Żabę albo traszkę, która wpadła na przykład do suchej piwnicy, można jeszcze odratować, wkładając ją do miski z wodą. W wodzie zwierzę szybko odzyskuje dawny wygląd, tułów i kończyny stają się na powrót grubsze, skóra wygładza się i napina.
Parafrazując jedną popularną reklamę telewizyjną: ALE NIE RÓBCIE TEGO W DOMU!
Bo z badaczami już tak jest - najpierw włoży do wody, a później zada sobie pytanie: a co by było gdybym ją włożył np. do. denaturatu?
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

Karmal pisze:Oto moje odpowiedzi:
(.)
Czyli mam około 43-46 punktów.
Pozdrawiam.
Karmal Ale do czwartku i tak pary z ust nie puszczę - regulamin to regulamin.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

olusia95 pisze:Pytania po prostu okropne. Niejednoznaczne i w niektórych przypadkach źle sformułowane.
Olusia, to masz problem
Albo nie ta olimpiada, albo o rok za wcześnie.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

pulares pisze:Witam wszystkich:) jak dla mnie olimpiada przyzwoita:) oczywiście wcześniej troszkę nauki
Powiedz to Olusi.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

OK, trzy wnioski podsumowujące na gorąco
1. Wszystkich jak zwykle się nie zadowoli - oceny pytań od przyzwoitych do całkowitej pomyłki". Czyli na zachodzie bez zmian
2. Podejście olimpijczyków I etapu: od całkowitego luziku (jakoś to będzie, najwyżej postrzelam), po ambitne i emocjonalne analizy każdej odpowiedzi na każde pytanie (widać, że zależy)
3. I trzecie jak zwykle": jak zwykle są tacy, którzy pobiorą więcej wiedzy tuż po pisaniu testu (z Forum, Inetu ogólnie, a z WIKI szczególnie), niż przez całe tygodnie na wcześniejsze przygotowania

I jak zwykle - kciuki trzymamy za wszystkich. Bo każdy tu wygrywa, nawet ten, który się nie uczył i tylko wszedłbył i poskreślał". Jest to plus w stosunku do tych, którzy palcem w bucie nie kiwnęli, nie odrywając się ani na jotę od swoich laptopów, palmtopów, smartfonów i innych srajtopów
pawel17041995
Posty: 214
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: pawel17041995 »

ogólnie było bardzo fajnie, pytania nawet spoko, dużo ogólnej ekolgii no i sporo pytań z życia
Embie
Posty: 349
Rejestracja: 6 lut 2010, o 13:51

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: Embie »

borodziej pisze:Tak więc do czwartku uzbrójcie się w cierpliwość, a na piątek szykujcie się (jeśli będzie taka konieczność) do dogrywki!
A możesz mi powiedzieć, jak wygląda ta dogrywka? Bo u mnie w szkole trudno jest się dowiedzieć cokolwiek, szkoda mówić, jak to zorganizowali /
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości