Sposoby nauki

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
Filip
Posty: 16
Rejestracja: 6 kwie 2007, o 22:01

Sposoby nauki

Post autor: Filip »

Topic na pierwszy rzut oka dziwny. Chodzi mi o to czy macie jakieś sposoby na łatwiejsze przyswajanie materiału. Nie chodzi mi też o jakiekolwiek środki, tylko o sam sposób nauki. Ja w ciągu roku zmniejszyłem ilość czasu znad książek z 4 do 1-3 godzin dziennie (lek) bez pogorszenia wyników w nauce.
Ja znalazłem 2 sposoby na lepsze zapamiętywanie:
*pewien specyficzny typ metody skojarzeń (zawodzi przy wielu podobnych do siebie nazwach) ale bardzo pomocny przy wymienianiułańcuchowym np. objawy chorób
*konwersja cyfra/litera - lepsze zapamiętywanie mas cząsteczek etc. I na dłużej.

Natomiast tzw. mapy myśli na mnie nie działają. Notatek z których moge sie uczyć też nie mam.
Pozdrawiam - ef
mesene
Posty: 72
Rejestracja: 16 sty 2007, o 17:17

Re: Sposoby nauki

Post autor: mesene »

Korzystam z przedziwnych rzeczy, czasami układam wierszyki, rymowanki, czasami kojarzę z reklamami albo jeszcze innymi śmiesznymi zdaniami. Np. zapamiętywanie wartościowości pierwiastków (wymyślone dawno temu, ale nadal działa ):
pierwiastki I wartościowe - H, Na, K - Hurka (mój kot) Na Koturnie
W takich łańcuszkach wszystkie.

Powszechnie stosuję też notatki, często zmieniam kolory i wielkość liter. Mi to pomaga
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Sposoby nauki

Post autor: tin »

Filip tematy podobne juz znajduja sie na forum.
Nastepnym razem poszukaj zanim napiszesz. I nie nabijaj postow we wszystkich mozliwych miejcach bo liczba postow moze zostac ograniczona recznie.
agnes_joan17
Posty: 14
Rejestracja: 19 mar 2007, o 11:11

Re: Sposoby nauki

Post autor: agnes_joan17 »

Wiesz jak łatwo przyswoić sobie słówka zjęzykównapisz ich polskie znaczenie na jednej stronie kartki, a angileskie, czy niemieckie na drugiej.ptem włóz je do jakiegoś pojemnika. Wyciągając po kartce czytaj ich polskie i angielskie znaczenie na głos. Potem patrzac na polskie znaczenie staraj sie przypomnieć sobie jego znaczenie angielskie. Jeśliuda Ci sie to trzyrazy z rzędu to je zapamiętasz:)

Powodzenia:)
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości