kierunki zamawiane

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: kierunki zamawiane

Post autor: Korczaszko »

Wydaje mi się, że o to stypendium nie trzeba się starać, sami Ci dadzą a jak się już dostaniesz i będziesz w szczycie listy to spytaj kiedy donieść nr konta
joko
Posty: 505
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:12

Re: kierunki zamawiane

Post autor: joko »

mam pytanie, czy mam mozliwosc dostania stypendium jesli teraz jestem studentem biologii, rzuce ja i zaczne chemie? nie mozna dostac tego stypendium jesli juz sie studiowalo kierunek zamawiany, czy jesli w ogole bylo sie studentem? bo padly dwie informacje.
vann
Posty: 1
Rejestracja: 7 sty 2011, o 08:54

Re: kierunki zamawiane

Post autor: vann »

a ja powiem Wam troszke faktowskonczylam jeden z tych tzw kierunkow zamawianych, ja i moi koledzy z roku jestesmy bez pracy podobnie jak studenci informatycy okolo 100 siedzi na bezrobotnym od jakichs 2 lat wiec widze super perspektywa.i mowcie co chcecie.ale pracy nie ma w tych zawodach .nic tylko z tego kraju wyjezdzac.zawsze rzadzacy robili wode z mozgu.ludziom i nadal szerza nieprawdziwe propagandya sytuacja jest inna! jak widze ta reklame studiuj kierunki itd.to slabo mibo niestety jedno wielkie klmastwoa te ich zalosne przewidywania to kolejna kasa w bloto.dobrze ze rynek niemiecki otwieraja od maja to jedyne pocieszenie dla mnie.
student2011bdg
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2011, o 14:57

Re: kierunki zamawiane

Post autor: student2011bdg »

jeśli o przyznaniu stypendium decyduje wynik z matury to co się dzieje jeśli mam jeden z najlepszych wyników ale na kierunek zostałem przyjety dopiero w ostatnim naborze, bo zdawałem poprawkę z 1 przedmiotu? wszystko na około 90% łącznie z poprawionym przedmiotem. nadal jestem wliczany do listy z pierwszego naboru czy już jestem poza?
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: kierunki zamawiane

Post autor: jarauto »

przeczytaj swoje pytanie, będziesz miał/miała/miało odpowiedź:

cyt. za tobą:"o przyznaniu stypendium decyduje wynik z matury"
natwendy
Posty: 1
Rejestracja: 9 sty 2012, o 19:21

Re: kierunki zamawiane

Post autor: natwendy »

uściślę trochę.
studiuję kierunek zamawiany, chemię.
i dwukierunkowców mam (którzy zaczęli 2 kierunki w tym samym roku akademickim). ba. mogą oni pobierać stypendium! mogą nawet studiować 2 zamawiane, ale wtedy trzeba określić które stypendium przyjmą, bo dwóch nie można.

joko: mam na roku dziewczynę z licencjatem z biotechnologii i nie przyznali jej, mimo ze była na początku listy, więc wątpię.

co do zwrotów, to w regulaminie było napisane, że MOGĄ zażądać zwrot stypendium. ale jak od wszystkiego obowiązuje odwołanie.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: kierunki zamawiane

Post autor: pyati »

natwendy pisze:uściślę trochę.
studiuję kierunek zamawiany, chemię.
i dwukierunkowców mam (którzy zaczęli 2 kierunki w tym samym roku akademickim). ba. mogą oni pobierać stypendium!

A co w tym dziwnego? Czemu mielibyśmy nie móc? (też studiuję dwa kierunki z czego jeden zamawiany)
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: kierunki zamawiane

Post autor: jarauto »

pół h. temu upubliczniono kierunki zamawiane 2012/13
zobacz-ten-plik.pdf
(4.08 MiB) Pobrany 31 razy
kasę dostają pierwsze 93 projekty.
mat3e
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:51

Re: kierunki zamawiane

Post autor: mat3e »

Mam pytanie do użytkownika Pyati albo kogoś ogarniającego. Czy mogę pobierać stypendium za kierunek zamawiany, jeśli się dostanę i jestem jednocześnie na 3. roku informatyki? Bo wydaje mi się, że piszecie tylko o osobach, które zaczynają równocześnie 2 kierunki, a ja już jestem zaczepiony gdzie indziej i chciałbym dodatkowo pójść na otwierany w przyszłym roku kierunek zamawiany. Jest możliwość, żebym dostawał tam kasę?
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: kierunki zamawiane

Post autor: jarauto »

Tak, możesz.
Kiedyś było ono zastrzeżone dla podejmujących studia po raz pierwszy ale przepisy te zmieniono.

Tak, jestem 100% pewien.
mat3e
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:51

Re: kierunki zamawiane

Post autor: mat3e »

Solidne dzięki za info
verq
Posty: 256
Rejestracja: 2 maja 2012, o 17:08

Re: kierunki zamawiane

Post autor: verq »

Na informatyce zamawianej na UWr osoby, które już studiowały nie mogły pobierać stypendium przez I semestr i o ile wiem to się nie zmieniło.
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: kierunki zamawiane

Post autor: jarauto »

Wystarczy zadzwonić do dziekanatu by się przekonać, że tak nie jest.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości