Patofizjologia w Zabrzu - info dla studentów 2 roku stomy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Patofizjologia w Zabrzu - info dla studentów 2 roku stomy

Post autor: Arnold »

Jak obiecałem napiszę co się dzieje na lekarskim, aby nie powtórzyła się sytuacja z zeszłego roku.
Zajęcia mają formę prelekcji i na stomie zapewne też tak będzie.
Prelekcje są następujące: ukł. krążenia, ukł. oddechowy, tkanka łączna (choroby autoimmunizacyjne), cukrzyca, nadnercza, ukł. pokarmowy, przysadka-podwzgórze, tarczyca i gospodarka wapniowo-fosforanowa.
Wykłady w 1 semestrze: 2 z guzów neuroendokrynnych, stany nagłe w endokrynologii, ukł. krwiotwórczy, hormonalna terapia zastępcza, nerka, patologia gonad i osteoporoza.
Jakie będą wykłady w 2 semestrze to nie wiem, ale wtedy będziecie mieli tam zajęcia i sami będziecie mogli spisać jakie mamy wykłady.
Mnóstwo jest endokrynologii, ale to z powodu nazwy Katedry. Jak macie jakieś pytania to proszę pisać na priva, bo nie jestem ostatnio częstym gościem na forum.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości