XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: BlaBlues »

kociara1993 serdeczne gratulacje . Twoja ciężka praca przyniosła efekt, więc daj czadu na centralce .

Alveolata
Posty: 27
Rejestracja: 29 gru 2011, o 22:31

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Alveolata »

U mnie ostatecznie 72 pkt., wszyscy mi mówią, że jak na drugą klasę to i tak super, ale szdkoda tych 2 pkt. Tym bardziej, że błędy zrobiłam w takich głupotach. Chyba zjadł mnie stres i objawiły się skutki nieprzespanej nocy. No nic, rozpacz była wczoraj, a teraz zabieramy się do pracy. W końcu olimpiada za rok A w tym roku mam OWE, więc i tak jest dobrze.
Gratuluję szczęśliwcom z 74+ (choć nie mówię, że to była kwestia szczęścia). Cóż. do zobaczenia w Warszawie za rok
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Jane Doe »

szymon0099, bardzo dobrze, jak na drugą, życzę powodzenia w przyszłym roku Myślę, że za rok bardziej się postarają z konstrukcją pytań.

kociara1993, gratulacje!

BlaBlues, jakiś cyrk w ogóle z tą OB. i mi tu już nawet nie chodzi o to, że ja się odwołam, bo coś zaznaczyłam źle, tylko ja wiem, że coś zaznaczyłam dobrze, mam wrażenie, że oni mi źle policzyli ptk. No albo moja głupota pozwoliła mi źle przepisać odp na arkusz z odpowiedziami, wtedy się odwołuję. Zbyt ciężko na to pracowałam, żeby teraz odpuścić.
biobird
Posty: 47
Rejestracja: 5 sie 2010, o 11:29

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: biobird »

udało się , super jestem w finale!
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Jane Doe »

Gratuluję wszystkim, którzy się dostali! Niedługo do Was dołączę ale spadajcie na inny wątek XLI Olimpiada Biologiczna - etap centralny
Michaluspospolitus
Posty: 170
Rejestracja: 11 sty 2010, o 12:55

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Michaluspospolitus »

Nie byłbym sobą, gdybym się nie wypowiedział.
Po pierwsze pozwolę sobie nie skomentować tego co się działo na stronach 16-20 czy coś koło tego.
Niestety, nie jestem do końca zadowolony ze swojego wyniku, zwłaszcza w kontekście testu i wyniku z zeszłego roku. Co prawda 84 punkty i trzecie miejsce w okręgu małopolskim nie powinny zostawiać niedosytu, ale. Test był prostszy niż rok temu i uważam, że zdobycie 3 punktów więcej nie jest całkowicie satysfakcjonujące. Jednak w przeciwieństwie do niektórych (odczytajcie to sobie jak chcecie) największe pretensje mam do samego siebie i powinienem był popełnić dwa błędy mniej: jeden wynikający z haniebnego i niewybaczalnego niedoczytania wszystkich odpowiedzi do końca, drugi wynikający z drobnego niedouczenia z Villeego. I właściwie tyle.
Oczywiście to śmieszne, że pojawiło się tyle wątpliwości, co do pytań i nie stawia to KGOB w najlepszym świetle. Część odwołań naprawdę ma sens i życzę każdemu, kto zasługuje na udział w etapie centralnym, by dana była mu ta szansa.
Na ostatek chcę pogratulować koleżance z Rabki, która z 89 punktami zdobyła pierwsze miejsce w okręgu, reprezentacji V LO w Krakowie, które w Warszawie będzie reprezentowało bodajże 6 osób (mam nadzieję, że tym razem nic nie pokręciłem) oraz wszystkim, którzy się dostali do etapu centralnego. Trochę nieskromnie pochwalę się i sukcesem mojej szkoły, III LO w Tarnowie, i powiem, że w tym roku wraz z koleżanką z równoległego biolchemu pojedziemy do Warszawy.
Łącznie województwo małopolskie będzie reprezentowało 13 osób.
Zostaje tylko życzyć powodzenia i. odesłać wszystkich finalistów-in-spe do odpowiedniego tematu.

Pozdrawiam,
Michalus
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Jane Doe »

Michaluspospolitus, gratuluję, i w sumie przyznaję Ci rację, bo ja sobie włosy z głowy wyrywam, że zrobiłam niektóre głupie błędy, no ale mam nadzieję, że to jednak nie przekreśli mojej ostatniej szansy.
petromyzon
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2012, o 11:50

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: petromyzon »

Wiecie jak wygląda procedura z odwołaniami? Zmieniany jest wtedy klucz dla wszystkich czy tylko dla osoby odwołującej się? ( o ile odwołanie zostanie uznane)
Awatar użytkownika
Pedipalpi
Posty: 141
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 11:53

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Pedipalpi »

NIE MA czegoś takiego jak ostatnia szansa. I wybaczcie, że tak brutalnie. Po tym, kiedy przestaniecie marszczyć czoło, przeczytajcie regulamin na stronie Olimpiady Biologicznej. Fragment pozwolę sobie zacytować:
"Jeśli, w trakcie trwania zawodów okręgowych, w teście znajdzie się błąd merytoryczny, powinien być zgłoszony najpóźniej w pierwszym dniu zawodów, w czasie pierwszego kontaktu telefonicznego z KG. Jeżeli komisja KG uzna zastrzeżenie, pytanie będzie unieważnione we wszystkich okręgach. Reklamacje do pytań testowych zgłoszone do KG po wyznaczonym terminie NIE BĘDĄ UWZGLĘDNIANE".
Co więcej, nie ma czegoś takiego jak procedura odwoławcza. Delegat każdej KO pojechał do KG z arkuszami odpowiedzi wszystkich uczniów, więc NIE MA ich do wglądu w żadnym z KO, nie fatygujcie się więc 100 km do któregoś z miast, ponieważ to NICZEGO NIE PRZYNIESIE. Arkusze są sprawdzane trzykrotnie przez trzy różne osoby. Po uwzględnieniu poprawek wynik jest ostateczny.

Przykro mi, ale nie chcę, abyście się fatygowali po kilkadziesiąt kilometrów i wracali ze łzami w oczach.
Aniucha93
Posty: 12
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 12:56

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Aniucha93 »

Kochani, gdzie mogę znaleźć klucz odpowiedzi do wczorajszego testu? Proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Jane Doe »

Pedipalpi, ostatnia szansa to znaczy ostatni rok - trzecia klasa. no trudno, pewnie masz rację. Dla mnie sobie może być sprawdzany nawet sto razy. Ale nie będę z Tobą dyskutować. W sumie męczy mnie ta sytuacja już. Dla Twojej wiadomości - pogodziłam się już, że nie zobaczymy się w Wawcegt

Aniucha93, wyślę Ci później, tylko najpierw muszę zrobić kilka poprawek (:
petromyzon
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2012, o 11:50

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: petromyzon »

ja nie twierdzę ze w teście był błąd merytoryczny, tylko w kluczu odpowiedzi, a o tym juz regulamin nie pisze.
asiunia1231
Posty: 38
Rejestracja: 19 sie 2010, o 15:04

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: asiunia1231 »

mam do Was ogromną prośbę, mógłby mi ktoś wysłać poprawne odpowiedzi na maila
Bardzo proszę
[at].pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości