Mój szynszyl w krótkim czasie bardzo schudł!Jaki jest powód?

Elżbieta
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 21:46

Mój szynszyl w krótkim czasie bardzo schudł!Jaki jest powód?

Post autor: Elżbieta »

Mam samca od 3 lat, w Lutym zakupiłam roczną samiczkę. Od tego momentu bardzo zaczął chudnąć . Czy powodem może być samica? A może jest chory?
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: Mój szynszyl w krótkim czasie bardzo schudł!Jaki jest powód?

Post autor: Miszel »

Może samica opanowała całeterytorium i dominuje nad samcem Nie dopuszcza go np do pokarmu a on się jej boi. Nie zaobserwowałaś takiego zjawiska Lub otrzymują za mało pakarmu jak na dwa i samcowi nie starcza przy silniejszej samicy która wyjada jedzenie przed nim.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Mój szynszyl w krótkim czasie bardzo schudł!Jaki jest powód?

Post autor: Szyszek1993 »

Bardzo mozliwe że jest tak jak mówi Miszel. Samica mogła prejąć terytorium w klatce gdyż moze być silniejsza, a twój szynszyl sobie z tym nie radzi! Jest zbyt słaby by ise postawić lub nawet dopchać się do jedzonka. Może dajesz za mało pokarmu albo spróbuj ustawić w klatce jeszcze jeden pojemnik z jedzonkiem w drugim końcu!
Elżbieta
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 21:46

Re: Mój szynszyl w krótkim czasie bardzo schudł!Jaki jest powód?

Post autor: Elżbieta »

Miszel pisze:Może samica opanowała całeterytorium i dominuje nad samcem
Wydaje mi sie że właśnie tak jest.Ponieważ jak daje coś samcowi to samica tak jakby chciała mu przeszkodzić i go spycha.Czy nie wiesz może co mam robić w tej sytuacji? Przez 4 tygodnie samica była w osobnej klatce żeby samiec poczuł jej zapach ale on już wtedy zaczął troche chudnąć.Teraz od tygodnia są razem w klatce.Co prawda już nie chudnie ale i nie przytył.
kasiutka
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 19:40

Re: Mój szynszyl w krótkim czasie bardzo schudł!Jaki jest powód?

Post autor: kasiutka »

czy umiecie rozwiazywac krzyzowki genetyczne
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Mój szynszyl w krótkim czasie bardzo schudł!Jaki jest powód?

Post autor: Szyszek1993 »

Moze spróbuj ustawić w klatce jeszcze jeden pojemnik z jedzonkiem w drugim końcu! Etedy może samica bedzie korzystać z jednago a samiec będzie miał dla siebie drugi! Może poskutkuje
Elżbieta
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 21:46

Re: Mój szynszyl w krótkim czasie bardzo schudł!Jaki jest powód?

Post autor: Elżbieta »

kasiutka pisze:czy umiecie rozwiazywac krzyzowki genetyczne
Niestety nie umię rozwiązywać krzyżówki genetycznej.

&#10Szyszek1993 pisze:Moze spróbuj ustawić w klatce jeszcze jeden pojemnik z jedzonkiem w drugim końcu! Etedy może samica bedzie korzystać z jednago a samiec będzie miał dla siebie drugi! Może poskutkuje
Wiesz co może i masz racje spróbuje z tym drugim karmnikiem.Może sie uda.Dzięki
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Mój szynszyl w krótkim czasie bardzo schudł!Jaki jest powód?

Post autor: Kiara »

To może nie rozwiązać sprawy.Samica może szybko zrozumieć,że są dwa pojemniki z jedzeniem i biegać do obu.Przy okazji troche się męcząc.Radzę na czas dawania jedzenia być przy zwierzątkach.Samicę możesz odstraszać i dopuszczać tylko samca.Twoja obecność doda mu otuchy.Jeżeli to nie poskutkuje:posiłek powinien odbywać się w osobnych pomieszczeniach.
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: Mój szynszyl w krótkim czasie bardzo schudł!Jaki jest powód?

Post autor: Miszel »

Ja bym raczej nie odstraszał żeby nie zniechęcić do siebie żadnego szynszyla. Tylko wyjmował samicę z klatki - pozajmował się nią trochę albo wypuścił żeby pobiegałą, a w tym czasie dawał pozostającemu w klatce samcowi jedzenie. Jak się już naje i nie będzie okazywal jedeniem zainteresowania, wpuszczałbym samicę żeby i ona się najadła. Ale takie wyjście to dopiero wtedy, gdy nie poskutkuje opcja z dwoma karmidłami.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Mój szynszyl w krótkim czasie bardzo schudł!Jaki jest powód?

Post autor: Szyszek1993 »

Może jednak samica nie bedzie aż tk wcipska i obstawi tylko ten jeden swój pojemnik a drugi da samcowi! Jak to nie pomoże to spróbuj to co mówiła Miszel!
Elżbieta
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 21:46

Re: Mój szynszyl w krótkim czasie bardzo schudł!Jaki jest powód?

Post autor: Elżbieta »

Dzisiaj własnie już zawiesiłam drugi karmnik ale samica usiadła na jednym, a z drugiego karmnika wyganiała go.Potem było już troche lepiej.Zajełam ją czymś innym a on sobie mógł coś wtedy zjeść.Jeżeli nie poskutkują te dwa karmniki to zastosuje ten drugi sposób co mi tu poleciliście:)
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Mój szynszyl w krótkim czasie bardzo schudł!Jaki jest powód?

Post autor: Szyszek1993 »

Mysle jednak że dwa pojemniki z jedzeniem poskutkują! Oby!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Mój szynszyl w krótkim czasie bardzo schudł!Jaki jest powód?

Post autor: Kiara »

Samica powinna sie nauczyć,że samiec też ma prawo jeść.Masz bardzo władczą samicę.Samiec juz raczej sięjej nie postawi,chociaż mógłby spróbować.Uważam,że dwa karmniki to dobry pomysła ale i zawodny.Te zwierzątko są bystre i napewno samica coś wymyśli
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości