Utylizacja odapdów. Co, gdzie, jak? Prośba o pomoc.

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
gs_aga
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2009, o 16:38

recylking mikrofibry

Post autor: gs_aga »

Witam, poszukuję informacji o recykling produktów wykonanych z mikrofibry (ściereczki, worki do odkurzaczy) ktos ma jakiś pomysł
dziki_chwast
Posty: 63
Rejestracja: 28 sie 2007, o 12:35

Czy pojemnik z dezodorantu mogę wyrzucić do kontenera?

Post autor: dziki_chwast »

Szukałem w necie i spotkałem się z różnymi opiniami. To jak w końcu: można czy nie można?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Czy pojemnik z dezodorantu mogę wyrzucić do kontenera?

Post autor: WojtekB »

dziki_chwast pisze:Szukałem w necie i spotkałem się z różnymi opiniami. To jak w końcu: można czy nie można?
Dezodoranty są w różnych opakowaniach. Domyślam się, że chodzi o pojemniki typu spraye. Z tym właśnie jest największy problem, jeżeli nie ma u Ciebie w okolicy GPZON lub innej instytucji/firmy zajmującej się zbiórką odpadów niebezpiecznych to jesteś zmuszony do wyrzucenia takiego odpadu do kontenera z odpadami mieszanymi choć spraye nie powinny tam trafiać
japomja
Posty: 1
Rejestracja: 4 sty 2012, o 09:51

Utylizacja odapdów. Co, gdzie, jak? Prośba o pomoc.

Post autor: japomja »

Witam,

gdzie można zutylizować odpady? Głównie chodzi mi o sprzęt komputerowy ale nie tylko. (mam pewne zadanie do wykonania)

Pozdrawiam serdecznie
mrandrzej
Posty: 1
Rejestracja: 5 sty 2012, o 11:16

Re: Utylizacja odapdów. Co, gdzie, jak? Prośba o pomoc.

Post autor: mrandrzej »

Jest też taki serwis internetowy Ekobrokers.pl i tam można po prostu zgłosić m.in. sprzęt komputerowy ale nie tylko i poczekać na ofertę odbioru.
pisii35
Posty: 10
Rejestracja: 17 sty 2012, o 18:06

Re: Utylizacja odapdów. Co, gdzie, jak? Prośba o pomoc.

Post autor: pisii35 »

a jeśli są to innego rodzaju odpadki to są specjalne spalarnie i zakłady utylizacyjne.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Utylizacja odapdów. Co, gdzie, jak? Prośba o pomoc.

Post autor: malwka »

a co z odpadami radioaktywnymi? Jak są utylizowane/składowane?
Awatar użytkownika
mariola2608
Posty: 97
Rejestracja: 19 sty 2012, o 12:07

Re: Utylizacja odapdów. Co, gdzie, jak? Prośba o pomoc.

Post autor: mariola2608 »

Niektóre sprzęty ekologiczne można oddawać tam, gdzie się je kupiło - zwykle sklepy prowadzą takie akcje.
pisii35
Posty: 10
Rejestracja: 17 sty 2012, o 18:06

Re: Utylizacja odapdów. Co, gdzie, jak? Prośba o pomoc.

Post autor: pisii35 »

nawet nie to, że prowadzą ale sklepy mają obowiązek przy zakupie nowego sprzętu odebrać od nas bezpłatnie stary.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości