Pytanie odnośnie Fizyki [R]

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Karciarz
Posty: 22
Rejestracja: 28 sty 2012, o 16:39

Pytanie odnośnie Fizyki [R]

Post autor: Karciarz »

Witam,

Nurtuje mnie to dlaczego trzeba lub można zdawać rozszerzoną fizykę na maturze?
Rozmawiałem z pewną osobą i była zaskoczona, że jeśli chce iść na medycyną to muszę zdawać fizykę [R], ponieważ odpowiedziała mi, że na medycynie fizyka jest w znikomych ilościach.


Czy jest jakiś Uniwersytet medyczny, na który można zdawać jeden przedmiot dodatkowy na podstawach?
Bo nie mogę znaleźć.
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Pytanie odnośnie Fizyki [R]

Post autor: asiula9222 »

Nie trzeba zdawać fizyki przecież. W niektórych miastach się liczy w niektórych nie. Musisz 2 przedmioty na rozszerzeniu.
Awatar użytkownika
Karciarz
Posty: 22
Rejestracja: 28 sty 2012, o 16:39

Re: Pytanie odnośnie Fizyki [R]

Post autor: Karciarz »

Dwa przedmiotu na rozszerzeniu. To mam do wyboru: matematykę, fizykę, chemie, biologię?
Zależy od uczelni.
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Pytanie odnośnie Fizyki [R]

Post autor: Michch »

Nie. Masz do wyboru tylko: obowiązkowo biologia i chemia/fizyka (większość uczelni) lub biologia i chemia (Gdańsk). Z trójprzedmiotowych Warszafka i Wrocław wymagają biologii i chemii rozszerzonych oraz fizyki podstawowej. W Szczecinie 3xR. W Olsztynie masz do wyboru 3 przedmioty z 4: matma, fiza, biola, chemia. Rozszerzony razy 2. W Łodzi też jest przelicznik razy 2 dla rozszerzenia z tym, że tu nie punktują matmy.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Pytanie odnośnie Fizyki [R]

Post autor: Lektom »

Michch pisze: W Olsztynie masz do wyboru 3 przedmioty z 4: matma, fiza, biola, chemia. Rozszerzony razy 2. W Łodzi też jest przelicznik razy 2 dla rozszerzenia z tym, że tu nie punktują matmy.
Gdyby w Łodzi nie punktowali matmy to byłbym wniebowzięty bo miałbym mniejszą konkurencję:P
niestety matma jest wymiennie z fizyką czyli tak jak w olsztynie.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 29 gości