zwierzęta których nie lubimy/boimy się

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
Awatar użytkownika
Prins
Posty: 122
Rejestracja: 21 sty 2010, o 16:50

Re: zwierzęta których nie lubimy/boimy się

Post autor: Prins »

Sam nie wiem gdzie zaczyna się a gdzie kończy arachnofobia. Wiem za to że kiedyś, mając jeszcze jakieś 4 latka, wstałem wyspany, przeciągnąłem się i bez szczególnego powodu obróciłem głowę aby spojrzeć na poduszkę. Tam czekał na mnie martwy, rozpłaszczony na poszewce, z nogami rozłożonymi w 4 strony świata pająk. I choć był to zaledwie nasosznik trzęś to i tak obudziłem krzykiem cały dom.
Dziś nie odczuwam już tego tak samo. małe pająki mogą mi chodzić po rękach te większe mogę oglądać z bliska ale ich nie dotknę. Jeśli znajdę w domu jakiegoś pająka czy owada to przeważnie łapie w szklankę lub na rękę i wypuszczam.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: zwierzęta których nie lubimy/boimy się

Post autor: godziasia »

małe pająki mogą mi chodzić po rękach te większe mogę oglądać z bliska ale ich nie dotknę
w życiu, brrr, jakbym zobaczyła pająka na ręce to bym urządziła raban, że wszyscy by myśleli, że mnie mordują. A jakbym na poduszce martwego zobaczyła.oooo nie, to bym chyba zległa na tej poduszce z powrotem i musieli by mnie cucić. Też bym chciała mieć taką arachnofobię jaką opisujesz
Awatar użytkownika
Listera
Posty: 44
Rejestracja: 4 paź 2008, o 15:30

Re: zwierzęta których nie lubimy/boimy się

Post autor: Listera »

Ja chyba raczej nie mam arachnofobii . Kiedyś, jak byłam bardzo mała, brałam pająki na ręce, bawiłam się z nimi, ale terazMasakra, ciężko mi je oglądać a co dopiero dotykać.Koszmar. Martwe mogłabym nawet nazwać swoimi przyjaciółmi ale żywe. Brr
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: zwierzęta których nie lubimy/boimy się

Post autor: formica »

Gołębie. Zwłaszcza po tym jak jeden mi narobił. na czubek nosa. Na dodatek pod szkołą
I jeszcze tak wnerwiająco gruchają. Po nieprzespanej nocy myślałam że jak dorwę to łep ukręcę ble.

Co do pająków. to nie boję się ich ani mi nie przeszkadzają dopóki po mnie nie łażą.
Awatar użytkownika
fille
Posty: 18
Rejestracja: 29 gru 2009, o 19:41

Re: zwierzęta których nie lubimy/boimy się

Post autor: fille »

Pająki, pająki, pająki! Ale walczę z moim lękiem. Nie panikuję już na widok tych takich pająków, które siedzą w kątach w domu. Cała reszta wzbudza we mnie wstręt, sztywnieję i tracę głos. /
Awatar użytkownika
Maggda_W
Posty: 296
Rejestracja: 28 mar 2010, o 13:58

Re: zwierzęta których nie lubimy/boimy się

Post autor: Maggda_W »

co do dzikow to mnie kiedys gonily w lesie i od tamtej pory boje sie nawet jechac autem przez las
Detektyw Monk

Re: zwierzęta których nie lubimy/boimy się

Post autor: Detektyw Monk »

Ja uważam,że należy zachować dystans przed agresywnym zwierzęciem . Nie rozumiem ludzi , którzy uciekają na widok myszy czy pająka
Piotr M
Posty: 27
Rejestracja: 26 lip 2010, o 21:34

Re: zwierzęta których nie lubimy/boimy się

Post autor: Piotr M »

Owadów się nie boje, chyba że niektórych agresywnych błonkówek. Generalnie strach przed wszelkimi owadami i pająkami (gatunki krajowe) dla mnie nie ma racjonalnego uzasadnienia. Są odruchy, ale je można opanować mając świadomość ,że coś jest nieszkodliwe. Znacznie bardziej boje się przede wszystkim psów oraz większych ssaków (w tym tego H.rozumnego). I z całą pewnością jest większa szansa że zwyczajny pies narobi nam więcej problemów niż jakikolwiek owad czy gad (oczywiście chodzi mi o gatunki krajowe).

Piotr
Detektyw Monk

Re: zwierzęta których nie lubimy/boimy się

Post autor: Detektyw Monk »

No, kiedy do mego mieszkania w bloku wpadnie osa , to staram się owada wypuścić na dwór .
Awatar użytkownika
AlexisA
Posty: 61
Rejestracja: 11 lip 2011, o 11:37

Re: zwierzęta których nie lubimy/boimy się

Post autor: AlexisA »

Po dłuższym zastanowieniu to chyba małe psy- wstyd się przyznać, ale boję się takich zwłaszcza gdy są upierdliwe i szczekają.
Detektyw Monk

Re: zwierzęta których nie lubimy/boimy się

Post autor: Detektyw Monk »

Ja też nie lubię jak mi do chałupy osa wleci , jej miejsce to ogród nie mieszkanie w bloku .
Salticidae
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2012, o 16:17

Re: zwierzęta których nie lubimy/boimy się

Post autor: Salticidae »

Nie lubię komarów. Resztę chyba toleruję, jestem w stanie znieść albo nawet lubię.
Chociaż małe głośne psy są drażniące, istotnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość