Wstrząśnienie mózgu, a regeneracja

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
cm5w901
Posty: 10
Rejestracja: 13 cze 2011, o 11:36

Wstrząśnienie mózgu, a regeneracja

Post autor: cm5w901 »

Witam serdecznie dokładnie 30 dni temu czyli w zaokrągleniu miesiąc temu miałem nieciekawą przygodę w postaci upadku z wysokości, która w efekcie doprowadziła do poobijania pleców oraz wstrząśnienia mózgu. Od tego czasu unikałem wszelkich używek. Po 20 dniach zapaliłem papierosa i potem w przeciągu kilku dni z przerwami 2 - 3 dniowymi kolejne ale na prawdę sporadycznie. Jeśli chodzi o alkohol nie piłem nic jeszcze więcej nigdzie nie wychodziłem do żadnych lokali itp. Po zdaje się 3 tygodniach i 2 dniach wypiłem 1 piwko, a ostatnio jeszcze 1 w lokalu ze znajomymi i towarzyszyły temu też 1 może dwa papierosy. I teraz moja pytanie czy mogę mieć sobie coś do zarzucenia jeśli chodzi o moje postępowanie w kontekście regenerowania się po wypadku ? Czy raczej okres rekonwalescencji, który trwał około 2 tygodnie łącznie ze szpitalem oraz pobytem w domu i raczej prawidłowym postępowaniem wg zaleceń lekarza, mogę uznać za zakończony ? Dodam, że mój uraz nie był poważny wszystkie badania głowy wyszły jak najbardziej w porządku, na następny dzień czułem się ok ani raz od tego czasu nie bolała mnie głowa nie miałem zawrotów, nudności itp. Bardzo proszę o radę i jakąś opinie z pkt widzenia lekarskiego. Jeśli to nie miejsce na tego typu posty proszę mnie oddelegować do właściwego. Z góry dzięki
Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: Wstrząśnienie mózgu, a regeneracja

Post autor: Dali »

Najlepiej takie pytania zadaj lekarzowi ale z tego co wiem to w okresie rekonwalescencji odradza się używki, swoją drogą skoro tyle wytrzymałeś bez papierosów to chyba niezła okazja, żeby rzucić.
cm5w901
Posty: 10
Rejestracja: 13 cze 2011, o 11:36

Re: Wstrząśnienie mózgu, a regeneracja

Post autor: cm5w901 »

Nie pale nałogowo A jesli chodzi o to ze okres rekonwalescencji bez uzywek to wiem, jasne ale kwestia czy on juz sie zakonczyl
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: Wstrząśnienie mózgu, a regeneracja

Post autor: dzikus »

Sadze, ze nikt Ci tutaj precyzyjnie nie odpowie ile powinien trwac Twoj okres powrotu do zdrowia. Na tym forum raczej nie ma lekarzy tylko studenci co najwyzej. Moze napisz na innym forum np. echirurgia.pl tam odpowiadaja lekarze
Poprad
Posty: 8
Rejestracja: 9 gru 2010, o 13:11

Re: Wstrząśnienie mózgu, a regeneracja

Post autor: Poprad »

Jeśli chodzi o ten uraz, to droga do regeneracji mózgu jest cechuje się różnym czasem trwania, to kwestia indywidualna. Rekonwalescencja może być różna, w zależności od natężenia i rozległości, jakie to wstrząśnienie mózgumiało. Na przyszłość - lepiej pytać o takie sprawy lekarzy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości