Robaki w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.1

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
angelikab_91
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2012, o 20:25

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: angelikab_91 »

A więc robaki zauważyliśmy mniej więcej od połowy grudnia, mamy także komórkę w pokoju w której także one występują. Była sytuacja iż przed świętami zakupiliśmy produkty spożywcze i tam na m.in. mące, bułce tartej, cukrze właśnie te po niżej na zdjęciu siedziały na opakowaniach, jakby chciały wejść do środka. Były także inne produkty, ale tylko na tych wymienionych je znaleźliśmy. Od tego czasu zwróciliśmy dokładniejszą uwagę na te robaki i były m.in. właśnie w komórce ( gdzie znajdowała się sucha karma dla psa ), na podłodze w sypialni, oraz w innych pokojach - nie było niczego w łazience. . W jakiej liczbie, to ciężko powiedzieć, bo występują porozrzucane po pokojach w różnych ilościach. Chcę dodać jeszcze iż na zimę schowaliśmy ok 5 doniczek z balkonu po kwiatach w pokoju. Nie mamy pewności od czego to się wzięło, czy od tej karmy, czy od tych zakupów czy od tych kwiatów(doniczek) ? ? ?
Dziękuję bardzo za uwagę i pomoc czekamy na odp.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: WojtekB »

Ten poniżej to zapewne wysuszony

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/M%C4%85cznik_m%C5%82ynarek
mącznik młynarek (Tenebrio molitor) - jeden z najpospolitszych szkodników produktów spożywczych. Ten wyżej może być przypadkowym goście albo jakimś szubakiem. W obu tych przypadkach należałoby wysprzątać wszelkie zakamarki w mieszkaniu (wyczytałem karma dla psa", a więc sierść psa, czyli potencjalny pokarm dla szubaka). Poza tym warto by wszelkie sypkie produkty spożywcze umieścić w plastikowych lub szklanych pojemnikach (dla mącznika papier i karton nie stanowi żadnej przeszkody).
magdulka
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2012, o 11:47

Re: ROBACZKI WYGLĄDAJĄCE JAK KURZ

Post autor: magdulka »

Dziękuję uprzejmie za szybką odpowiedź. Wielkie dzięki i pokłon za wiedzę. Pozdrawiam:-)
angelikab_91
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2012, o 20:25

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: angelikab_91 »

Dziękuję bardzo za uwagę i pomoc. Na pewno zastosujemy się do tych metod, jeśli poskutkuje to super, jeśli nie to znowu się odezwiemy .
Super forum, pozdrawiamy
chrumchrum
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2012, o 21:29

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: chrumchrum »

Witam serdecznie. U mnie w domu takze pojawily sie jakies insekty, prosze o pomoc w identyfikacji. (zywia sie karma kota ) zalaczam pare zdjec.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: WojtekB »

Wydaje mi się, że to będzie jakiś gatunek z

Kod: Zaznacz cały

coleoptera.ksib.pl/kfp/search.php?taxonid=26978&l=pl&dds=par
skórnikowatych (Dermestidae) - chociażby taki

Kod: Zaznacz cały

coleoptera.ksib.pl/kfp/search.php?taxonid=27036&l=pl
Dermestes haemorrhoidalis
Zarówno larwy, jak i postacie dojrzałe, żerują na suszonym mięsie, skórach, serze, martwych owadach i innych suchych substancjach pochodzenia zwierzęcego.
Mimo wszystko jaki to gatunek, żeby się go pozbyć należy po prostu wyrzucić zaatakowaną karmę dla kota i na przyszłość lepiej ją zabezpieczyć (jakby się dało to i sprawdzić).
radekksk
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2012, o 20:32

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: radekksk »

Witam
Piszę w sprawie robaczków, które od niedawna pojawiły się w moim pokoju akademickim.

Proszę wybaczyć jakość zdjęć, lecz niestety są za małe żeby złapać ostrość nawet zwykłym aparatem.

Mają ok 1mm długości. Poruszają się dość wolno.

Bardzo proszę o pomoc co to może być

Pozdrawiam

Radek
1.jpg
grissom1
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2009, o 19:29

kolejny lokator w moim domku

Post autor: grissom1 »

Gdzies zaginał mój poprzedni post, dziś w drodze do łazienki znalazłem lokatora na gapę (nic dziwnego, że mam takie wysokie rachunki . będe rad za nazwę.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: kolejny lokator w moim domku

Post autor: Trzyszcz »

Wij drewniak, albo jakiś kuzyn.
To normalne, że jakieś robaczki typu owady, pająki, itp odwiedzają raz na jakiś czas domy i mieszkania. Właściwie to są w nim cały czas, tylko nie wszystkie zauważamy
grissom1
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2009, o 19:29

Re: kolejny lokator w moim domku

Post autor: grissom1 »

Dzięki za odpowiedz, o cichych lokatorach to wiem, że są, ale lepiej się człowiek czuje, jak wie, co z nim mieszka i wie jak nazwać. A jest jakiś sposób, który pomoże stwierdzić czy dany osobnik jest kąśliwy i raczej go nei dotykać, bo się to może źle skończyć?
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: kolejny lokator w moim domku

Post autor: Trzyszcz »

Nie rozumiem pytania- tak ogólnie pytasz o wszystkie robaczki"?
jostr
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2012, o 20:10

Lokator z kuchni ? :)

Post autor: jostr »

Pojawia się wieczorami, ciągnie go do lampki przy komputerze. A komputer zlokalizowany zaraz obok wyjścia z kuchni.
Lokator kuchennych szafek? Ktoś pomoże?

tylko takie zdjęcia udało mi się zrobić.

pozdrawiam
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Lokator z kuchni ? :)

Post autor: WojtekB »

Jakiś piewik - cieplej się zrobiło to i więcej owadów się pojawia.
jostr pisze:Lokator kuchennych szafek? Ktoś pomoże?
Najprędzej przypadkowy gość
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości