pytanko z elektrochemii

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
fiska94
Posty: 24
Rejestracja: 12 lut 2012, o 18:46

pytanko z elektrochemii

Post autor: fiska94 »

Hej
Mam małe pytanko z elektrochemii:
Jeżeli piszemy równanie reakcji na elektrodzie np: Zn Zn2+ + 2el. to czy strzałka musi być w dwóch kierunkach?
I takie samo pytanie mam do równania sumarycznego procesu zachodzącego w ogniwie, np:
Zn + Cu2+Zn2+ + Cu

Bo nie ogarniam kiedy ta podwójna strzałka musi być, a kiedy możemy ją sobie podarowć

Dzięki z góry za odpowiedź
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: pytanko z elektrochemii

Post autor: Lucyfer »

Przeczytaj źródłem jakiego prądu jest ogniwo, i jakiego prądu używa się do elektrolizy
fiska94
Posty: 24
Rejestracja: 12 lut 2012, o 18:46

Re: pytanko z elektrochemii

Post autor: fiska94 »

Chyba tak daleko w elektrochemii jeszcze nie dotarłam, bo nie wiem o co Ci chodzi
fiska94
Posty: 24
Rejestracja: 12 lut 2012, o 18:46

Re: pytanko z elektrochemii

Post autor: fiska94 »

Chodzi mi po prostu o te dwie strzałki, bo w podręczniku w operonie raz piszą dwie, a raz jedną i sie pogubiłam.
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: pytanko z elektrochemii

Post autor: Lucyfer »

Nawet na logikę: skoro ogniwo jest źródłem prądu stałego, to jak mogą być dwie strzałki?
fiska94
Posty: 24
Rejestracja: 12 lut 2012, o 18:46

Re: pytanko z elektrochemii

Post autor: fiska94 »

bo dwie strzałki w rownaniu ogolnym ogniwa mogą oznaczac ze sie ustala równowaga, zawsze pisałam z jedną strzałką, ale teraz operon troche namieszał, a mi chodzi szczegolnie o prawidłowy zapis na maturze
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości