[Link] Praca po biologii nauczycielskiej

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

[Link] Praca po biologii nauczycielskiej

Post autor: randomlogin »

Witam.

W watku praca-po-biologii-nauczycielskiej-jedyn . t32854.htm znalazlem informacje, ze można ukończyć studia medyczne a potem dorobić sobie już tylko kurs pedagogiczny aby uczyć biologii w szkole". Czy jest to prawda? W rozporzadzeniu MEN dot. kwalifikacji nauczyciela mowa jest o studiach magisterskich, a nie magisterskich lub rownorzednych. Pomijajac ten niuans - jakie inne, juz faktycznie magisterskie, studia uprawniaja do nauczania biologii? Ja rozumiem, ze maja sie pokrywac tresci programowe, ale jakie kierunki to w praktyce obejmuje? Biotechnologie? Ochrone srodowiska? Cos innego? Bo jesli faktycznie mialoby obejmowac to medycyne (ktora moim zdaniem tego wymogu nie spelnia), to rownie dobrze moze obejmowac dowolny inny kierunek chocby w przyblizeniu przyrodniczy.

Osobom zorientowanym w temacie od stony praktycznej i rozumiejacym to co autor tego rozporzadzenia mial na mysli bylbym bardzo wdzieczny za wyjasnienie.
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: keehl »

Chcesz po lekarskim uczyć biologii?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: randomlogin »

keehl pisze:Chcesz po lekarskim uczyć biologii?
No chcialbym. Wiesz, moje wlasne boje ze szkola moglyby zapelnic ksiazke. Z biologii przez cale liceum mialem 3. O sredniej nawet nie wspomne. Raz nie zdalem. Uwazam, ze nauczanie w szkole to po prostu porazka. Do matury przygotywalem sie sam. Przy czym z biologii ograniczylo sie to do jak przepisac pytanie w polu na odpowiedz i dostac punkty, jak sformulowac temat i teze doswiadczenia, i jak zrobic tabelke. Hey, look where that got me. I chcialbym pokazac, ze mozna inaczej. Uprawiac ten zawod, ale jednoczesnie nie byc od niego zaleznym. W miare swoich skromnych mozliwosci stworzyc zajecia, ktore beda czyms innym niz czekaniem na dzwonek. A jesli sie to nie uda, to przynajmniej zrozumiec DLACZEGO szkola wyglada z punktu widzenia ucznia tak jak wyglada.
ногомас

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: ногомас »

studiujesz medycynę?

i chcesz być lekarzem i nauczycielem?

No jakiś żart? Rozumiem nauczanie akademickie, ale uczenie w klasie licealnej, gdzie 60% ma cię w d., a reszta słucha ale i tak pójdzie na korki. No i w ogóle uczyć takich podstaw, mając rozległą wiedzę.



Pamiętaj, że w liceum nie możesz sobie wymyślić, że zrobisz ciekawe lekcje które zainteresują, tylko masz wypełnić podstawę programową.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: randomlogin »

Studiuje, i chce, i nie zartuje. Nie mowie, ze na caly etat - ale to z tego co sie orientowalem raczej zaleta. Szkoly maja swoich nauczycieli, szukaja raczej ludzi ktorzy im zapchaja ostatnie dziury w grafiku czy na rok w czasie urlopu. A mi z kolei taka sytuacja nie przeszkadza, bo nie zamierzam byc od tej pracy zalezny finansowo, a wrecz wole ja wykonywac dorywczo i nie zapelniac nia tygodnia.

Podstawa programowa - jest, jasne. Ale zajecia sa po to, zeby ja TLUMACZYC, wskazac zaleznosci, analogie, kluczowe aspekty, dodac cos ciekawego od siebie. A nie powtorzyc SUCHA INFORMACJE, ktora naprawde mozna znalezc w podreczniku. A idei chodzenia na korki nie rozumialem, nie rozumiem i nie zrozumiem chyba nigdy, wiec nie bede sie wypowiadal.

I nie, moj swiat nie jest rozowy, nie biegaja w nim kucyki i jednorozce i nie rzyga sie tecza - wiem, ze wiekszosc bedzie miala, za przeproszeniem, w dupie. Ale oni beda mieli w dupie wszystko, niezaleznie od formy podania. Ich prawo, sam z wielu przedmiotow mialem. Ale tez mam szkole tylko kilka lat za soba, i pamietam, ze sa tam rowniez osoby zainteresowane, ale znudzone. Wiec moze dla nich?


A w ogole, to to NAPRAWDE nie jest jakas prowokacja - i faktycznie bylbym wdzieczny za jakakolwiek pomoc, chocby o wskazanie instytucji, w ktorej moglbym sie tego dowiedziec. Kuratorium?
ногомас

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: ногомас »

no to podziwiam, byle ci nie przeszło
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: Lucyfer »

Jeśli faktycznie masz takie ambicje to wielki ukłon w twoją stronę, bo z takim podejściem możesz ludzi zainspirować
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: Michch »

Nie do końca, bo po medycynie nie można uczyć w szkole. Skąd taki pomysł? Przecież studia medyczne nie mają prawie nic wspólnego z biologią, więc jak chcesz uczyć licealistów o zwierzątkach i roślinkach nie mając o nich zielonego pojęcia? Oczywiście na poziomie studiów.To tak samo jakby farmaceuta wziął się za wycinanie wyrostków O.o
Należy skończyć dowolną biologię i podyplomówkę z pedagogiki albo biologię, sp. nauczycielską
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: zetsu »

Najprawdopodobniej będziesz musiał ukończyć studia podyplomowe z nauczania biologii - to ok 3 semestry, zjazdy co drugi tydzień więc jest luz.
Ja sam marzę o pracy naukowej i chciałbym prowadzić zajęcia, lecz tylko i wyłącznie na uczelni. W szkole może i fajnie jest się pobawić w pana nauczyciela, którego wszyscy nienawidzą, albo go wyśmiewają, albo mają w dupie, albo się boją. Aczkolwiek na dłuższą metę robi się to po prostu nudne
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: Michch »

Żadna podyplomówka. Po medycynie po prostu nie można być nauczycielem:P
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: jarauto »

Kod: Zaznacz cały

inib.uj.edu.pl/uprawnienia-pedagogiczne
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: keehl »

A po kursie pedagogicznym podyplomówka z nauczania biologii, przykładowo taka

Kod: Zaznacz cały

uwm.edu.pl/spbiol/index.php?id=kryteria
Można, ale po co.
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: Michch »

Jarauto, ja tam nie widzę informacji, że jakoby student leku po tej podyplomówce mógł pracować jako nauczyciel biologii. Tam jest tylko napisane, że można zrobić tę podyplomówkę i pracować jako nauczyciel. Z tej informacji można wywnioskować, że absolwent każdego kierunku na UJ po tym studium mógłby być nauczycielem, co jest przecież absurdem. Przekonasz mnie, jak mi napiszesz dla jakich kierunków jest ta podyplomówka:P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości