Limity miejsc medycyna 2012

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: hotdog1990 »

Wiele rzeczy jest potrzebnych ale w rozsądnych ilościach:) Czy przyda mi się deklinacja 3 w pracy z pacjentami? Nie przyda i można by takie przykłady mnożyć.

Kamil dobrze wszystko podsumował, ma z nas największe doświadczenie studenckie więc chyba pora zakończyć ten temat bo ten wątek jest o limitach miejsc na uczelnie a nie czy coś jest potrzebne czy nie:)
konturek

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: konturek »

wierzę, że tak jest, ale często lekarze traktują to strasznie nad wyrost - na praktykach na chirurgii naprawdę masa pacjentów była na odwal skierowana do chirurga, który tylko się złościł i musiał kierować do innych specjalistów, bo niby jak on mógł pomóc pacjentom z łupieżem albo z nerwicą.

jak się skończy chirurgię i medycynę sądową jak najbardziej można być, o ile się dostanie na tą drugą specjalizację, co graniczy z cudem w naszym pięknym kraju.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: Medycyna Lwów »

tępacy kończyli, kończą i będą kończyć te studia - i tyle w temacie. A w przypadki kierowania kogokolwiek do leczenia choroby psychicznej do chirurga po prostu nie wierzę.
Krebs
Posty: 90
Rejestracja: 11 lut 2012, o 20:29

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: Krebs »

jakieś nowe wieści w sprawie limitów?:)
LinKaDr
Posty: 102
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:33

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: LinKaDr »

Nie w sprawie limitów, ale w sprawie przedmiotów na I. roku, a przynajmniej na CMUJ - podobno to jedyna uczelnia, która aż tak przejęła się skróceniem tych studiów, stąd proponowane zmiany też są konkretne, że tak powiem. Asystent nam mówił, że od przyszłego roku akademickiego anatomia na leku będzie trwała - uwaga - tylko JEDEN semestr (na stomie standardowo dwa]), w dodatku u nas na uczelni będzie połączona z embriologią - parazyty i genetyka żegnają się z pierwszym rokiem. A teraz jeszcze lepsze: na drugi semestr planowana jest - fizjologia i biochemia - sounds nice. Nie wiadomo jeszcze nic, w jakim zakresie te przedmioty będą realizowane (a nie wyobrażam sobie osobiście, by wszystko miało pozostać bez zmian), nic nie mówią też o tych tzw. zapychaczach - wiem jedynie, że łaciny ma nie być i to już pewne.
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: Kester »

Wiadomość z przed ponad tygodnia, Ja nie widziałem na forum, może kogoś zainteresuję

Kod: Zaznacz cały

kurierlubelski.pl/artykul/508053,uniwersytet-medyczny-limitu-przyjec-na-studia-nie-zmniejszy,id,t.html?cookie=1
Krebs
Posty: 90
Rejestracja: 11 lut 2012, o 20:29

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: Krebs »

Kester dziękuję bardzo! chcę isć do lublina, a wiadomość i zmniejszeniu liczby miejsc mną wstrząsnęła wcześniej nie widziałam tego artykułu, a teraz mi troche ulżyło))
Awatar użytkownika
Jaenelle
Posty: 142
Rejestracja: 24 maja 2011, o 16:01

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: Jaenelle »

LinKaDr czy ten asystent to aby Was nie wkręcał. Przecież to jest awykonalne, żeby na przyzwoitym poziomie przerobić anatomię w ciągu ok 4 miesięcy i to tym bardziej na lekarskim. W takie historie to bym uwierzyła, ale w przypadku stomy.
LinKaDr
Posty: 102
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:33

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: LinKaDr »

Nikt z nas, póki co, sobie tego nie wyobraża, bo o konkretnych zmianach w programie głośno nie mówią. Wiem natomiast, że zajęcia będą ograniczone do anatomii z embriologią i histologii (w pierwszym semestrze), w drugim kontynuacja histo, plus fizjo i biochemia. Koniec z łaciną, filozofią, historią filozofii i wfem.Nie ma co ukrywać, że dzięki temu trochę czasu się zaoszczędzi - nie ze względu na naukę, ale po prostu na czas spędzany poza domem. Na pewno da się to jakoś zrobić, ale jakość tego będzie nieporównywalna. Ćwiczenia mają być, tak jak teraz, dwa razy w tygodniu, ale po 4 x 45min (łącznie 3h zegarowe + przerwy).

Mogłabyś sobie darować teksty w stylu asystent was wkręca", bo to trochę niegrzeczne. :] Nie piszę tutaj po to, by kogoś straszyć, ale dzielę się tym, co słyszę bezpośrednio od osób z uczelni, bo odnoszę wrażenie, że kandydaci mogą być tym zainteresowani. Skrócenie studiów postawiło uczelnie w trochę mało komfortowej sytuacji - biorąc pod uwagę fakt, że na tych studiach raczej nie narzekamy na nadmiar wolnego czasu, pomysł obcięcia jednego roku wydawał się śmieszny", ale stało się. Niemalże od początku roku akademickiego ciągle dochodzą do nas informacje (czy to na wykładach, czy ćwiczeniach) o planach na przyszły rok akademicki, najpierw o limitach miejsc, potem o zmianach w programie. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy, do października zostało jeszcze trochę czasu.
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: hotdog1990 »

I od przyszłego roku na anatomii nie będzie nazewnictwa łacińskiego, będzie za to angielskie.
Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: Dali »

Skąd Wy takie rewelacje bierzecie?
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: Lektom »

hotdog1990 pisze:I od przyszłego roku na anatomii nie będzie nazewnictwa łacińskiego, będzie za to angielskie.
skąd masz to info?
to by mnie nawet cieszyło.
tylko chyba np w sobottcie wszystko jest po łacinie?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: lith »

Te angielskie się już przewija jakiś czas. W zeszłym roku nam mówili, że od tego, w tym pierwszakom mówią, że od przyszłego. W sumie może rzeczywiście jak takie zmiany wejdą to przy okazji wejdzie i angielski. O ile idąc na studia twierdziłem, że wolałbym angielski to teraz mając porównanie jednak ta łacina nie jest taka zła. Ogólnie to prawie to samo co angielski, więc wiadomo co jest co, ale z wymowa po łacy i pisaniem chyba lepsza opcja z punktu widzenia studenta Chociaz w sumie chyba to mniejsza ze zmian jakie będą patrząc co ludzie mówią.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości