za duży plazmid na metodę alkaliczną?

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
leonia
Posty: 1
Rejestracja: 8 lut 2012, o 17:52

za duży plazmid na metodę alkaliczną?

Post autor: leonia »

Witam,

transformowałam E.coli DNA izolowanym z drożdży zawierającym m.in plazmidy z bankiem drożdżowym. Z tak otrzymanych trnasormantów metodą lizy alkalicznej wyizolowałam plazmidy (miałam zamiar te z bankiem drożdżowym) wytrawiłam przez noc odp enzymem ale wynik elektroforezy mnie zaskoczył. Nie było widać prążków wstawki z banku. był tylko 1 prążek. Czy jest możliwość, że szukane przeze mnie wektory z banku sa zbyt duże jak na izolację metoda lizy alk.? Czy ta metoda ma jakieś ograniczenia wielkościowe co do plazamidów? Czy ewentualnie izolacja za pomocą kolumn była by lepsza?
Awatar użytkownika
agentka
Posty: 7
Rejestracja: 12 kwie 2011, o 09:47

Re: za duży plazmid na metodę alkaliczną?

Post autor: agentka »

Spróbuj wyizolować kolumnami, sama jestem ciekawa, czy wyjdzie .
merai
Posty: 3
Rejestracja: 6 mar 2012, o 14:45

Re: za duży plazmid na metodę alkaliczną?

Post autor: merai »

A mnie się wydaje, że w tym doświadczeniu jest wiele kroków, które mogą nie wypalić - np, transformacja. Jesteś pewna, że to odpowiednie DNA udało Ci się wrzucić do bakterii?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości