Alternatywa mimozy

Forum ogrodnicze poświęcone uprawie roślin, znajdziesz tu odpowiedzi na większość pytań i problemów związanych z ogrodnictwem.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: WojtekB »

Figowiec pospolity
Awokado (coś je gryzie na liściach dostało rdzawe plamy)
Mandarynka
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: pio91 »

Posadziłem swoje karambole oraz balsę i kilka innych roślin do gruntu (początek czerwca), było dość zimno i chyba wszystko padło . Zapomniałem nawet o nich i nie widziałem już od dwóch miesięcy (bo i tak były wyschnięte, ta słabsza karambola miała kilka zielonych listków). Za kilka dni zdjęcia tego co zostało po karambolach, oraz zdjęcie dużego pomidora drzewiastego.


A te roślinki ładne.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: WojtekB »

Awokado zatrzymało się w rozwoju

Po tym sezonie będę twierdził, że najfajniejsze do samodzielnej uprawy są granaciki i figowce. Chociaż długo się czeka na ich wykiełkowanie, to potem szybko rosną i nie trzeba im żadnych szklarenek (które, by pewnie przyspieszyły ich wzrost). Jedynym problemem przy figowcach jest ich korzeń, który rośnie dużo szybciej niż górna część rośliny. Teraz najważniejszy test - jesień i potem zima (czyli okres grzewczy).
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: pio91 »

Zdjęcie karamboli:
(jednak jeszcze jedna żyje )
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: pio91 »

Niestety rokowała dobrze, lecz jak mnie nie było to nie została podlana i wyschła
Nie mam więc już żadnej karamboli.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: WojtekB »

WojtekB pisze:Awokado zatrzymało się w rozwoju

Po tym sezonie będę twierdził, że najfajniejsze do samodzielnej uprawy są granaciki i figowce. Chociaż długo się czeka na ich wykiełkowanie, to potem szybko rosną i nie trzeba im żadnych szklarenek (które, by pewnie przyspieszyły ich wzrost). Jedynym problemem przy figowcach jest ich korzeń, który rośnie dużo szybciej niż górna część rośliny. Teraz najważniejszy test - jesień i potem zima (czyli okres grzewczy).
Awokado chyba nie do odratowania

Na razie reszta roślin cierpi przez ogrzewanie. Łagodzę to jak mogę podnosząc wilgotność powietrza. O dziwo figowce i granatowce (które straciły większość liści) radzą sobie lepiej niż cytrusy
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: pio91 »

pio91 pisze: Jeśli wszystkie zginęły to nie będzie koniec wątku
Myślę, że w ten piątek pójdę do sklepu i kupię karambolę.
Tak więc, to będzie nowy początek.
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: pio91 »

Karambolę kupiłem już dzisiaj w sklepie Piotr i Paweł (można w nim znaleźć wiele ciekawych owoców, ale za to jest drogo).
Na razie jest zielona.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: WojtekB »

Po dłuższej przerwie coś dopiszę

Do tej pory jedynie udało mnie się wyhodować mandarynki, figowce oraz granaciki - udaje im się przetrwać zimowy okres. Niestety liczi i karambola nie przetrzymują tak długiego czasu z małą ilością promieni słonecznych.

W tym sezonie spróbuję wysiać stewię
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości