Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
marynia08
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2011, o 18:16

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: marynia08 »

no nic mnie to nie kosztuje wiec będę czekać dalej życzę dużo cierpliwości wszystkim pozostałym oczekującym
malibuu
Posty: 203
Rejestracja: 30 cze 2011, o 17:14

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: malibuu »

marynia08, mnie przekonali starsi koledzy po fachu, że piel.astestezjologiczne lub ratunkowe daje Ci więcej mozliwości niz po ratownictwie, a w karetce i tak możesz smigać:)
marynia08
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2011, o 18:16

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: marynia08 »

no właśnie mam dylemat szczerze mówiąc. dużo się nasłuchałam ostatnio o tym jak to ciężko o prace po RM.
malibuu
Posty: 203
Rejestracja: 30 cze 2011, o 17:14

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: malibuu »

nie zamierzam publicznie przekonywać, że piel. jest lepsze od rat-med, bo nie o to chodzi, ale jest duzo aspektów, które przemawiają za piel. Rozmawialam z czynnymi ratownikami
Jak coś to podaję gg: 6551180
Awatar użytkownika
Gormetiel
Posty: 50
Rejestracja: 19 lut 2008, o 19:46

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: Gormetiel »

Wiecie jak to jest, każdy mówi co innego, jedni sobie chwalą inni odradzają, najlepiej słuchać siebie
milagros_xd
Posty: 11
Rejestracja: 12 mar 2011, o 14:16

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: milagros_xd »

Prawda jest taka, że praca ratownika jest trudną pracą, pochłaniającą człowieka, czas i jego pasję. Jak wszędzie - łatwo o bezrobocie ale i o wypalenie zawodowe.
Po prostu mam dość słuchania, że po RMie nie ma pracy. Może jest ciężko, ale prawda jest taka, że po 90% kierunkach ludzie kończą na bezrobociu. Jak ktoś jest ambitny, rezolutny i kombinator - to prędzej czy później wybije się.

Ja (jeśli nie dostanę się na medycynę i skończę te studia D) jeśli nie dostanę pracę na SOR to założę firmę. A jak nie to skończę jako wykładowca akademicki Albo coś się jeszcze pokombinuje

Bo jak się chce - to można!
edytka666sabala
Posty: 2
Rejestracja: 9 lut 2012, o 18:57

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: edytka666sabala »

Kiedy są te egzaminy sprawnościowe? Czy jeśli nie umiem pływać mam szanse żeby się dostać?
ewela00
Posty: 1
Rejestracja: 29 lut 2012, o 16:34

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: ewela00 »

Hej. Czy ktos mogłby napisac jaki był próg w tym roku na RM I czy był wg egzamin sprawnosciowy

Z góry dziękujeD
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: Stalowy »

Czy ja wiem, czy jest sens iść na ratownictwo medyczne jeśli nie umie się pływać.? Pływanie jest jednym z głównych zajęć ratowników o ile wiem i mają sporo zaliczeń w ciągu roku z pływania i ratownictwa wodnego.

Jeżeli poważnie myślicie o tym kierunku i NAPRAWDĘ CHCECIE być ratownikami (a nie iść tutaj na zimowanie), to polecam pójść na basen i się nauczyć.

Ogólnie rzecz biorąc jeżeli ktoś chciałby spokojnie w Zabrzu zimować na ratownictwie, to mocno nie polecam - pierwszy rok jest ogromnie naładowany materiałem i łatwo stracić motywację do nauki jeżeli naprawdę Wam na tym nie zależy (biochemia, fizjologia, patofizjologia, biofizyka, anatomia, biostatystyka i pierdyliard innych przedmiotów nie brzmi za ciekawie. A to wszystko w 1 semestr )
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: Arnold »

Stalowy, ma rację. Rat.-med. ma praktycznie wszystkie przedmioty które są przez 3 lata lekarskiego (oczywiście mniej godzin) + inne dziadostwa polityczno-socjologiczne.
Tabasko
Posty: 10
Rejestracja: 12 kwie 2012, o 18:53

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: Tabasko »

Witam wszystkich. Zastanawiam się nad kierunkiem RM, ale mam kilka pytań odnośnie rekrutacji. Jaki jest przelicznik % z matur z poszczególnych przedmiotów oraz ile tych punktów trzeba mieć by się dostać? Na temat RM wiem tylko tyle, ile dowiedziałem się z tego forum i ze strony slam.
Mam nadzieję na szybką odpowiedź.
Kotka23
Posty: 1
Rejestracja: 3 cze 2012, o 12:04

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: Kotka23 »

Witam mam takie pytanie czy warto iść na ratownictwo tylko na przeczekanie na rok? aby poprawiać maturę?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Ratownictwo Medyczne - ZABRZE

Post autor: Stalowy »

Kotka23, oj dżizas. Rozumiem, jakbyś musiała skakać między tematami, grzebać godzinami w forumowych odmętach. Ale odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się 3 posty powyżej NA TEJ SAMEJ STRONIE.

Użyj scrolla w myszce i przeczytaj z łaski swojej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości