Skład procentowy cząsteczki danego związku chemicznego

Forum chemiczne dotyczące wszystkich związków chemicznych, w których nie występuje wiązanie węgiel-wodór
medyk90
Posty: 25
Rejestracja: 20 mar 2012, o 19:13

Skład procentowy cząsteczki danego związku chemicznego

Post autor: medyk90 »

Witam serdecznie,

mam takie pytanie. Ostatnio robiłem sobie zadania z chemii nieorganicznej, podstaw podstaw i w zadaniu, którym trzeba było obliczyć skład % cząsteczki danego zw. chemicznego ja zrobiłem to na podstawie masy cząsteczkowej owych pierwiastków wchodzących w skład związku. A w odpowiedzi do tego zadania - dokładniej pisząc, rozwiązaniu, były użyte masy molowe tych pierwiastków. W sumie rozchodzi się tylko o jednostkę, czy mam to obliczać na unitach, czy na g/mol.

Wie ktoś, czy można takie zadanie rozwiązać korzystając z unitów? Chcę wypracować poprawne nawyki, by na egzaminie maturalnym nie pogubić pkt za takie drobne właśnie rzeczy jak jednostki.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Skład procentowy cząsteczki danego związku chemicznego

Post autor: wojtak »

Jak obliczasz procentowy skład to masz podać wynik w procentach. A liczyć możesz nawet w kg/mol
medyk90
Posty: 25
Rejestracja: 20 mar 2012, o 19:13

Re: Skład procentowy cząsteczki danego związku chemicznego

Post autor: medyk90 »

Nie no, oczywiście, że wiem, jak ma wyglądać wynik końcowy

Rozchodziło mi się o to właśnie, czy podczas obliczeń we wstępnej fazie rozwiązywania, mam to liczyć na unitach czy g/molach.

Dzięki za odpowiedź, jestem pozytywnie zaskoczony tempem pomocy -)

Jak ktoś podobnie uważa, bądź przeciwnie (żeby liczyć tylko na g/mol) to również proszę o opinie.
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Skład procentowy cząsteczki danego związku chemicznego

Post autor: wojtak »

Ja zawsze liczę w g/mol, jednostka bliższa mojej wyobraźni niż unity
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości