Jednoczesne studiowanie leka i stomy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Ciekawski
Posty: 2
Rejestracja: 8 lut 2012, o 15:59

Jednoczesne studiowanie leka i stomy

Post autor: Ciekawski »

Witam,
Pytanie obecnie czysto teoretyczne - czy jest możliwość studiowania jednocześnie stomatologii i lekarskiego na tej samej uczelni ?
Obecnie jestem na 1 roku stomy i zrodził się pomysł, aby podjąć naukę na leku. Czy wiekszość przedmiotów zostałaby przepisana ?
Na stomie byłbym rok do przodu, więc powinienem dać radę, w razie W zawsze można wziąść rok przerwy na jednym kierunku
Proszę o poważne podejście do sprawy i pomocne porady
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Jednoczesne studiowanie leka i stomy

Post autor: Michch »

Jestem prawie pewny, że istnieje taka mozliwość. A co do przepisania ocen, to nie liczyłbym na zbyt wiele. Jeżeli jesteś na stomie i zaczynasz lek, to są z tym problemy (np nie ma szans na przepisanie anatomii), zdecydowanie łatwiej jest w drugą stronę, z leka na stomę. Zastanów się tylko, czy warto w ten sposób uprzykrzać sobie piękny okres studiowania, skoro jedyną korzyścią jaka z tego płynie jest skrócenie czasu robienia specjalizacji z chirurgii szczękowo-twarzowej. Dodam, że nie możesz mieć jednocześnie prawa wykonywania zawodu lekarza i stomatologa. Musisz wybierać. Ja bym się raczej skupił na stomie na twoim miejscu. But it is your choice:)
gercio

Re: Jednoczesne studiowanie leka i stomy

Post autor: gercio »

Michch pisze:Dodam, że nie możesz mieć jednocześnie prawa wykonywania zawodu lekarza i stomatologa.
Możesz.
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Jednoczesne studiowanie leka i stomy

Post autor: Michch »

Zmieniło się coś? Bo jeszcze niedawno nie było takiej możliwości
gercio

Re: Jednoczesne studiowanie leka i stomy

Post autor: gercio »

Michch pisze:Zmieniło się coś?
Nic się nie zmieniło.
Michch pisze:Bo jeszcze niedawno nie było takiej możliwości
Była.
Ciekawski
Posty: 2
Rejestracja: 8 lut 2012, o 15:59

Re: Jednoczesne studiowanie leka i stomy

Post autor: Ciekawski »

Dzieki za informacje
Liczyłem, że z anatomii będzie jakiś egzamin częściowy, a nie wszystko od nowa
Co do możliwości wykonywania zawodu - też słyszałem, że ma się prawa do jednego zawodu, ale nie wiedziałem, czy można zmieniać np. raz w miesiącu
Także dzięki za wyjaśnienie niepewności i w tej kwestii

I jeszcze jedno pytanie - czy za jeden z kierunków musiałbym płacić ? ( Ponoć miała wejść taka ustawa i w końcu nie wiem już jak jest)
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Jednoczesne studiowanie leka i stomy

Post autor: Michch »

Jestem na 95% pewny, że jednak nie można mieć obu PWZ
gercio

Re: Jednoczesne studiowanie leka i stomy

Post autor: gercio »

Michch pisze:Jestem na 95% pewny, że jednak nie można mieć obu PWZ
A ja na 100 %, że można.
Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: Jednoczesne studiowanie leka i stomy

Post autor: Dali »

• Osoby posiadające podwójne prawo wykonywania zawodu lekarza i lekarza dentysty – 452 (199 – kobiety 253 – mężczyźni)

Podejrzewam, że więcej jest felczerów.
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Jednoczesne studiowanie leka i stomy

Post autor: Michch »

So my mistake
SaNataANa
Posty: 3
Rejestracja: 4 gru 2011, o 13:09

Re: Jednoczesne studiowanie lekU i stomy

Post autor: SaNataANa »

Ciekawski pisze:Liczyłem, że z anatomii będzie jakiś egzamin częściowy, a nie wszystko od nowa
jak dotąd egzamin z anatomii obejmował tylko część anatomii, wszystko zależało od kierownika katedry. W zeszłym roku była jeszcze Kędzia, ale egzaminował Gworys i koleżanki ze stomy musiały zdawać anatomię bez głowy i szyi, czyli jednak okrojoną. Nie wiem jakie zasady od tego roku wprowadzi na stałe Gworys.

PS. Studiowanie lekU, a nie lekA, litości.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości