Matura a studia farmacji

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Marta2012
Posty: 1
Rejestracja: 3 paź 2011, o 16:33

Matura a studia farmacji

Post autor: Marta2012 »

Nurtuje mnie to, żeby dostać się na farmację trzeba zdać rozszerzoną chemie i biologię? I to one są punktowane. A co z pozostałymi przedmiotami matematyką, językiem obcym i polskim? Czy dostaje się za to punkty?
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Matura a studia farmacji

Post autor: Hogwartnik »

Punktowane są tylko biologia i chemia rozszerzona, za nic więcej punktów nie dają. Wyjątkiem jest Warszawa, gdzie liczona jest biologia i chemia rozszerzona, a do tego podstawowa matma.
hotgossip
Posty: 26
Rejestracja: 12 cze 2011, o 10:48

Re: Matura a studia farmacji

Post autor: hotgossip »

Mam pytanie, ale nie mogę dopasować wątku, więc zadam je tutaj:
Czy opłaca się najpierw skończyć technika farmacji a później spróbować dostać się na studia na farmację?
I czy można jednocześnie studiować farmację i chodzić do studium farmaceutycznego?
Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: Matura a studia farmacji

Post autor: Dali »

W przypadku ukończenia studium nie masz żadnych korzyści, jeśli chcesz ukończyć farmację. Nie przepiszą Ci żadnego przedmiotu, nie masz żadnych profitów. Nie ma też sensu i chyba fizycznej możliwości kończenia jednocześnie obu szkół.
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: Matura a studia farmacji

Post autor: zazu24 »

za mną na roku jest bardzo dużo osób po techniku. przepisują im tylko psychologię i chyba połowę wfu (o ile mieli wf w szkole na techniku). ale często zdarza się, że są o wiele lepiej zorientowani od ludzi zaraz po liceum, np. z łaciny czy botaniki są o wiele lepsi od nas
gego91
Posty: 39
Rejestracja: 23 paź 2008, o 15:16

Re: Matura a studia farmacji

Post autor: gego91 »

lepiej pojsc np na analityke to przepisza wiecej przedmiotow ,
o ile jestes pewna ze chcesz isc na farme
_paulaa_
Posty: 10
Rejestracja: 9 mar 2012, o 12:33

Re: Matura a studia farmacji

Post autor: _paulaa_ »

gego91 pisze:lepiej pojsc np na analityke to przepisza wiecej przedmiotow ,
o ile jestes pewna ze chcesz isc na farme
Twierdzisz, że jeśli ktoś chciałby studiować farmacje to dobrze jest pójść do technikum na analityke? Bo ja będę teraz musiała wybierać szkołe ponadgimnazjalną i wlansie nie wiem, czy lepiej iśc na analityke czy biol-chema ?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Matura a studia farmacji

Post autor: Stalowy »

_paulaa_, nie nie, gego miał/a(?) na myśli analitykę medyczną jako kierunek studiów - wtedy jest szansa, że coś Ci przepiszą i troszkę się powtórzy - szczególnie w obrębie jednej uczelni. Z tego co słyszałem, sporo materiału się pokrywa.
_paulaa_
Posty: 10
Rejestracja: 9 mar 2012, o 12:33

Re: Matura a studia farmacji

Post autor: _paulaa_ »

! okay, dzięki )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości