Dobre książki z danej dziedziny

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Dobre książki z danej dziedziny

Post autor: Lunette »

Hej!

Przygotowuję się do matury rozszerzonej z biologii. Mam sporo książek, ale zauważyłam, że wszędzie są tylko jakieś główne informacje i praktycznie wszystko do wkucia. Ja natomiast lubię sobie poczytać coś więcej i wybrać to, co najważniejsze (taki mam sposób uczenia się biologii).

Chciałabym, abyście mi polecili książki, obejmujące jedną dziedzinę, gdzie wszystko byłoby ładnie wyjaśnione. Dotychczas odkryłam dwie, które mnie zadowalają:
- Wincenty Kilarski - Strukturalne podstawy biologii komórki"
- Alicja i Jerzy Szweykowscy - Botanika"

Najbardziej zależy mi na książkach dotyczących zoologii, budowy i funkcjonowania organizmu człowieka oraz genetyki.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Dobre książki z danej dziedziny

Post autor: Jane Doe »

z genetyki to Lewiński, notatki z lekcji wyd. omega np z zoologii czy człowieka, botaniki a z człowieka to jeszcze Hoser - fizjologia organizmów z elementami anatomii człowieka. i Ville ogólnie do wszystkiego, mimo że prosisz o książki obejmujące jeden dział to i tak polecam Villego, bo jest tam wszystko ładnie poukładane
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości