Funkcjonowanie układu krwionośnego

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Funkcjonowanie układu krwionośnego

Post autor: Savok »

Upośledzony pisze:A nawet jeśli nie jest to cała kończyna tylko powiedzmy połowa małego palca to i tak śmierć jest pewna praktycznie na 100%?
Wtedy wystepuje martwica wymagajaca amputacji. Jesli martwicza konczyna nie zostanie amputowana wystapi zakazenie krwi, ktore jest trudne w lezceniu i zwykle fatalne w skutkach.
Upośledzony
Posty: 20
Rejestracja: 21 sty 2007, o 21:03

Re: Funkcjonowanie układu krwionośnego

Post autor: Upośledzony »

Przychodzi mi na myśl jeszcze jedna kwestia- ograniczenie dopływu krwi na ograniczony czas. Załóżmy, że np. zablokuje się dopływ krwi do palca na 5-10 minut (w każdym razie nie tak, aby całkowicie obumarł). Co się wtedy dzieje? Następuje już znieczulenie czy bardzo boli? Zostaje skażona krew? Może się taki częściowo zmartwicowany organ regenerować? A może zależy to od stopnia zmartwicenia? Czyli np. przy zmartwiceniu w lekkim stopniu bardzo jest to bolesne, krew się jeszcze nie zakaża, organ może się regenerować, a przy dużym (ale nie całkowitym) następuje już skażenie, bólu nie czuć, a regeneracja nie jest możliwa? Opisz jeszcze to zagadnienie, jakbyś mógł.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Funkcjonowanie układu krwionośnego

Post autor: Savok »

nic sie nie dzieje przez pewien krotki czas. Pozniej moga wystapic odwracalne uszkodzenia.
w potrzebie

Re: Funkcjonowanie układu krwionośnego

Post autor: w potrzebie »

Witam mam wielką prosbe potrzebuje konkretnej pracy a niebardzo mam czas na jej szukenie chodzi o ZAKłUCENIA W FUNKCONOWANIU UKłADU KRWIONOSNEGO wirze ze macie cos w sam raz w potrzebie :?
go¶æ

Re: Funkcjonowanie układu krwionośnego

Post autor: go¶æ »

a powiecie mi jakie są róŻnice w budowie i funkcji tętnic i Żył? jakoś w ksiaŻce tego doszukac nie mogę, a jutro egzamin.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2007, o 06:32 przez go¶æ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Funkcjonowanie układu krwionośnego

Post autor: badger »

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/T%C4%99tnica

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBy%C5%82a_%28anatomia%29
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości