ślina a bakterie

Cytologia, inaczej biologia komórki - nauka o budowie wewnętrznej i funkcji podstawowej jednostki budulcowej organizmów żywych jaką jest komórka.
ernest grzanka
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2012, o 20:28

ślina a bakterie

Post autor: ernest grzanka »

Witam,
szukam informacji do mojej pracy naukowej. Więc przejdę do rzeczy
Nie mogę znaleźć informacji o tym, czy na ciele człowieka występują w przeważającej części bakterie gram dodatnie, czy gram ujemne. Jest mi to potrzebne, aby udowodnić, że lizozymy zawarte w ślinie psów zabijają bakterie G(+), a do tego jest mi potrzebna wiedza, czy w ogóle te bakterie występują w znacznej ilości na ciele człowieka.

Będę wdzięczna za odpowiedz jeżeli ktoś z Was zna książki/artykuły na ten temat, podpowiedzcie mi gdzie mam szukać
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: ślina a bakterie

Post autor: Stalowy »

O ile moja wiedza mikrobiologiczna jest skromna, to chyba bakterie G(-) są dużo bardziej zjadliwe od G(+). Jak to jednak rozkłada się jeśli chodzi o ich rozmieszczenie - no idea.

Spróbuj w mikrobiologii Virelli albo Jawetza. To niezłe tomidła, możliwe, że tam coś znajdziesz - to chyba takie bibie mikrobiologiczne
ernest grzanka
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2012, o 20:28

Re: ślina a bakterie

Post autor: ernest grzanka »

Dziękuję Ci bardzo, już nawet znalazłam Virelle i zaraz będę szukać informacji
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości