Tydzień Weganizmu 2012

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Awatar użytkownika
Petite
Posty: 79
Rejestracja: 7 mar 2011, o 18:58

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: Petite »

Teraz to wiem, ale jak zaczynałam to nie byłam tak przygotowana merytorycznie I w sumie takie sojowe pierdółki są dobre dla początkujących wegetarian jako forma przejściowa", nie jest tak dziwnie na talerzu jak się widzi coś mięsopodobnego

A teraz kilo brokuła i jazda
Adam Gac
Posty: 18
Rejestracja: 10 lut 2010, o 14:34

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: Adam Gac »

Zapisujcie się na darmowe ulotki i film To tylko zwierzęta na DVD. Zapisy trwają ale już tylko parę dni! Do 5 kwietnia.
Weganizm to radykalnie dobry wybór. Zamówcie darmowe materiały i zorganizujcie Tydzień Weganizmu u siebie w domu, bloku, dzielnicy, wsi czy mieście
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: asiula9222 »

Jako mięsożerna nie rozumiem idei weganizmu, nie jedzenia jajek, picia mleka? Szanuje wegetarian, bo jestem zdolna zauważyć sens w ich działaniu, ale z tym weganizmem to w sumie nie wiem o co chodzi
Awatar użytkownika
Petite
Posty: 79
Rejestracja: 7 mar 2011, o 18:58

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: Petite »

Ja co prawda jestem tylko wegetarianką, ale wypowiem się w imieniu wegan. Chodzi im raz o nieokradanie zwierząt z ich niedoszłych dzieci, pożywienia dla młodych, itp. Dwa o to, że zwierzęta w fermach są trzymane w strasznych warunkach. Raczej nikt by nie chciał stać całe życie w zagrodzie w której nie może się ruszyć i nigdy nie zobaczyć słońca. Trzy, zwierzęta które nie są już tak produktywne się uśmierca, tak samo odpadki czyli samce.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: Stalowy »

Petite pisze:Ja co prawda jestem tylko wegetarianką, ale wypowiem się w imieniu wegan. Chodzi im raz o nieokradanie zwierząt z ich niedoszłych dzieci (.)
Nieokradanie z niedoszłych dzieci? Kury tak już są stworzone, że znoszą jajka niezależnie od tego czy zostaną zapłodnione czy nie. To, że człowiek sobie je zje to inna sprawa Po prostu się nie zmarnuja.
Adam Gac
Posty: 18
Rejestracja: 10 lut 2010, o 14:34

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: Adam Gac »

Weganizm to idea polegająca na tym aby pozostawić zwierzęta w spokoju. Nic im nie zabierać , nie wykorzystywać ich , nie skazywać na smutne życie wypełnione cierpieniem i pełną przerażenia śmierć w rzeźni. Produkcja jaj to zmuszanie kur niosek do życia w niewygodzie i cierpieniu. Wiadomo, że chów klatkowy jest najokrutniejszy ale także jaja pozyskane z hodowli ściółkowych bądź wolnowybiegowych wiążą się z cierpieniem i śmiercią kur i kogutów.
Jeżeli chodzi o mleko krowie, cielęta zaraz po urodzeniu są zabierane od matek co oczywiście powoduje u obu olbrzymi stres i cierpienie związane z rozłąką. Cielęta przeznacza się na cielęcinę natomiast krowy mleczne są dalej wykorzystywane do produkcji mleka aż spadnie ich mleczność. Nagrodą za zabrany pokarm, za zabranie dziecie przeznaczonych na ubój, za choroby i stres jest śmierć w rzeźni. Tak my, ludzie obecnie postępujemy z miliardami zwierząt na ziemi przeznaczonych do produkcji mięsa, nabiału , jaj.
Go Vegan!
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: asiula9222 »

Nie wiem, jakieś to słabe jest. Nie przekonuje mnie. Ale szczerze jedzcie co tam chcecie, bo wasza idea jest niegroźna dla świata.
Skoro należę do ssaków i leciałabym na zwierzę potencjalna rybę w morzu z dzidą i skonsumowałabym ją to byłoby to w porządku, w końcu należę do jakiegoś łańcucha troficznego no nie? I wydaje mi się to naturalne. Bo jeżeli gepard upoluję antylopę, to ja mogę rekami złapać szczura i go zjeść.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: zoo_ »

asiula9222 pisze:. Bo jeżeli gepard upoluję antylopę, to ja mogę rekami złapać szczura i go zjeść.
Powodzenia
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: asiula9222 »

no to kota co nie dam rady?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: zoo_ »

asiula9222 pisze:no to kota co nie dam rady?
myślisz, że łatwo jest złapać dzikiego kotka a potem zjeść posługując się jedynie tym, w co natura wyposażyła?
domowy się nie liczy, drapieżniki nie oswajają swoich ofiar
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: Lucyfer »

Można ptaki łapać i robić gołąbki z gołębi
ale nie wiem jaki to ma związek z weganizmem
Adam Gac
Posty: 18
Rejestracja: 10 lut 2010, o 14:34

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: Adam Gac »

W tygodniku Przekrój obszerny wywiad z Dariuszem Gzyrą ze Stowarzyszenia Empatia na temat weganizmu i praw zwierząt.
Tydzień Weganizmu w Warszawie zaczynamy w tę niedzielę happeningiem na placu zamkowym o godzinie 12.

Program TW 2012 w Warszawie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości