Wydział Wojskowy MON

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Gabriela777
Posty: 16
Rejestracja: 28 lip 2010, o 21:53

Wydział Wojskowy MON

Post autor: Gabriela777 »

Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy ktoś studiuje na Wojskowym Wydziale w miejscach przyznanych przez MON? Jak wygladają studia? Czym się różnią od normalnego lekarskiego? Czy jest trudniej? Jakie obowiązują zasady? Czy ciężko się dostać i czy jest dużo kobiet? Serdecznie pozdrawiam wszystkich studentów i czekam na wszelkie informacje:)
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Wydział Wojskowy MON!!!

Post autor: Stalowy »

Z tego co wiem, trzeba wcześnie wstawać, jest duży nacisk na sprawność fizyczną, dostaje się żołd, jest oficjalny zakaz picia alkoholu (także w cywilu ). Zasady pewnie obowiązują jak w wojsku, trzeba wykonywać rozkazy przełożonych. Docelowo zostaje się oficerem. Poza tym jest chyba w miarę podobnie do innych miast.

Z tego co słyszałem, wojskowi mają wspaniałą bazę placówek specjalizacyjnych Może Morfeusz będzie mógł powiedzieć na ten temat coś więcej.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Wydział Wojskowy MON!!!

Post autor: Stalowy »

PS: O ile sam wynik z matury nie był bardzo różnicujący, o tyle największą rolę odgrywały testy sprawnościowe.
kurczakk
Posty: 234
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 20:25

Re: Wydział Wojskowy MON!!!

Post autor: kurczakk »

Ma ktoś dostęp do umowy, którą podpisuje student z MON (studia w ramach limitu)? Wiem tylko, że student otrzymuje żołd i po ukończeniu studiów musi pracować 12 lat w armii. Chciałbym zobaczyć jak to dokładnie wygląda, bo biorę UM w Łodzi pod uwagę.
I jeszcze inne pytanko, bo również ciężko mi wyguglować, posiada ktoś informacje jak to wygląda z emeryturami mundurowymi? Wyczytałem tylko, że po 25 latach pracy i minimum 55 lat można odejść na emeryturę wojskową. Ile ona wówczas wynosi? Czy można mieć emeryturę wojskową+cywilną (tę z ZUSu)?
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: Wydział Wojskowy MON!!!

Post autor: Mr_Sandman »

Witajcie!

Mam kilka pytań na temat studiowania kierunku lekarskiego w ramach limitu miejsc MONu. Wybaczcie, jeśli gdzieś na forum powtórzyło się któreś z pytań. Proszę o wyrozumienie i z góry dziękuję za odpowiedzi.

1. Unitarka trwa miesiąc. Podobno są sztywne, bezwzględnie przestrzegane zasady. Po tym czasie również tak to wygląda?

2. Jak wygląda życie takowego studenta poza zajęciami? Wiem, że ma podpisany kontrakt i ma obowiązek stawiać się na apelach. Jednakże, czy ma jakiekolwiek życie studenckie poza przebywaniem na terenie jednostki?
Mam świadomość, że kierunek lekarski odgórnie formuje dużo węższe ramy tego aspektu - zajęcia i wiele nauki tuż po nich.

3. Czy ciężko jest otrzymać przepustkę w trakcie studiów?

4. Czy na weekendy są dawane przepustki czy trzeba się o nie specjalnie starać?

5. Czy w trakcie studiów jest możliwość mieszkania poza koszarami czy jest obowiązek zakwaterowania w akademiku?

6. W trakcie wakacji na docelowy poligon wyjeżdża tylko grupa MONu z Łodzi czy również zjeżdżają się studenci kierunków wojskowych z innych wybranych uczelni z całej Polski?

7.
Stalowy pisze: (.) jest oficjalny zakaz picia alkoholu (także w cywilu )
A jeśli, komuś się przydarzy wypić z jednego drinka? Jakie są konsekwencje?

8. Jeśli jest możliwość prowadzenia od czasu do czasu jakiegokolwiek życia studenckiego, czy jest wskazana pora do której bezwzględnie trzeba się stawić w akademiku? // pominąłem już obecność na apelu.

9. Czy w trakcie studiowania są odczuwalne jakieś różnice edukacyjne względem leku-cywilnego z przyczyny bycia z ramienia MONu, czy jest podobnie bez większych kontrastów?


Jeszcze raz z góry dziękuję za odpowiedzi!

Serdecznie pozdrawiam!
Awatar użytkownika
miedwied
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 18:54

Re: Wydział Wojskowy MON!!!

Post autor: miedwied »

a na te pytania ci czasem nie odpowiedzieli na forum wojsk-leku?
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: Wydział Wojskowy MON!!!

Post autor: Mr_Sandman »

Tak, zadałem te same pytania na tamtym forum. Gdy zauważyłem tutaj brak zainteresowania, to pomyślałem, że najlepiej spytać u źródła.
Na dobrą sprawę powinienem tak postąpić od samego początku.


Jeśli ktoś chciałby wyrazić swoje zainteresowanie tymi pytaniami, to serdecznie zachęcam. Jednakże, w dużej mierze otrzymałem odpowiedzi na innym forum. Wybaczcie za swego rodzaju spam.
meapulpa
Posty: 40
Rejestracja: 9 lut 2012, o 07:51

Re: Wydział Wojskowy MON!!!

Post autor: meapulpa »

nie chcę zakładać nowego tematu, liczę na odzew.

mam pytania dot. MONu

czy po studiach mogę wybrać gdzie pracuję czy wojsko mówi mi gdzie pracować?

czy po studiach mogę zrezygnować z wojska czy musze być dalej w wojsku?

jak wygląda studiowanie na tym wydziale?

czy panuje tam rygor wojskowy itp.?

prosiłabym o odpowiedź od kogoś kto ma na prawdę o tym pojęcie a nie co kto słyszał, bo czytała wiele opinii już na ten temat i niektóre są sprzeczne
witek_932
Posty: 142
Rejestracja: 25 mar 2011, o 14:37

Re: Wydział Wojskowy MON!!!

Post autor: witek_932 »

Musisz pracować tam gdzie wojsko cię wyśle, jak chcesz rezygnowac z wojska oddajesz kase, proste
demon_filemon
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2012, o 14:52

Re: Wydział Wojskowy MON!!!

Post autor: demon_filemon »

Hej, chciałabym się dowiedzieć jak wygląda test sprawnościowy na lekarski wojskowy, byłabym wdzięczna za udzielenie odpowiedzi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości