prośba o pomoc w zadaniach

Wzajemna pomoc w rozwiązywaniu zadań i prac domowych z biologii. Napisz, dodaj załącznik, wskaż problem, którego nie rozumiesz.
anula0865
Posty: 2
Rejestracja: 2 kwie 2012, o 20:44

prośba o pomoc w zadaniach

Post autor: anula0865 » 2 kwie 2012, o 21:11

wybierz prawidłową odpowiedz,wyjaśniającą zwiększone zapotrzebowanie kobiet w ciąży na kwas foliowy i witaminę B6

a)kwas foliowy stanowi niezbędny składnik enzymów odgrywających kluczową rolę w przemianach białek ,cukrów i tłuszczów w organizmie płodu , natomiast witamina B6 warunkuje prawidłowy rozwój układu nerwowego płodu.

b)kwas foliowy warunkuje prawidłowy rozwój centralnego układu nerwowego, a także bierze udział w tworzeniu erytrocytów płodu,natomiast witamina B6 jest niezbędna do wytwarzania białek,cukrów i tłuszczów w organizmie płodu

c)kwas foliowy jest przeciwutleniaczem,który zapobiega niszczeniu komórek i tkanek płodu,natomiast witamina B6 ułatwia wchłanianie żelaza oraz odgrywa istotną rolę w zwalczaniu infekcji wirusowych przez organizm matki.

d) kwas foliowy zapewnia prawidłowy rozwój narządu wzroku,skóry,a także wzrost i różnicowanie komórek płodu,natomiast witamina B6 warunkuje prawidłowe funkcjonowanie tarczycy-gruczołu biorącego udział w rozwoju fizycznym i umysłowym dziecka

AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: prośba o pomoc w zadaniach

Post autor: AnnaWP » 3 kwie 2012, o 10:29

kwas foliowy zmniejsza ryzyko nieprawidłowego rozwoju cewki nerwowej.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post