Najdziwniejsze ptaki świata

Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Najdziwniejsze ptaki świata

Post autor: Bartek_DST »

Zakładam temat bo na pewno każdy zna takie ptaki,dziś oglądałem program przyrodniczy i jestem w szoku Kakapo niesamowita papuga no istny szok dla mnie,Zamieszkuje Nową Zelandię waży do 4 kg ma skrzydła ale jest NIELOTEM! Dlatego by uniknąć drapieżników jej pióra są koloru zielonego! Byłem pod ogromnym wrażeniem gdy oglądałem ten program A wy znacie jakieś niesamowite ptaki ? Do tej pory nieloty to dla mnie były tylko Emu i Kiwi heh a tu prosze papuga i to jaka piękna.

Ps: Ma niesamowite zwyczaje godowe,wychdozi w nocy na polane nadyma się i buczy,wydaje niskie dźwięki,które niosą się kilometrami
1.jpg
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Najdziwniejsze ptaki świata

Post autor: zoo_ »

Ja się zakochałam w cudowronkach, czyli rajskich ptakach i altannikach
Tak na prawdę mało jest zdjęć i informacji w internecie, ja je poznałam dzięki odcinkowi Attenoborough w raju". Skrobnę potem parę słów (najpierw muszę dokończyć sprzątanie XD).
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Najdziwniejsze ptaki świata

Post autor: Bartek_DST »

hehe znam ten ból to chyba te ptaki co robią takie altanki i zbieraja mnóstwo kwiatów by zwabic samice tak ?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Najdziwniejsze ptaki świata

Post autor: zoo_ »

Altanniki tak Nie ma u nich dymorfizmu, samce budują właśnie altanki i zbierają właściwie wszystko co się da - kwiatki, owoce, liście, kamyki, a te, które żyją wśród ludzi kradną nawet plastiki, zabawki itp
Za to cudowronki charakteryzują się znakomitymi barwami i piórami
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Najdziwniejsze ptaki świata

Post autor: Bartek_DST »

Cudowronki
Altannik

natura jest niesamowita.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości