Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Antygona123
Posty: 28
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 16:00

Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: Antygona123 »

Cześć. We wrześniu idę do 3 klasy gimnazjum. Chciałabym wziąć udział w konkursie kuratoryjny z biologii. Mam do was kilka pytań: Też będziecie brali udział? Może ktoś już brał? Jak się uczyliście do niego? Z jakich książek się uczyliście Czy to prawda, że jak zostanie się laureatem to nie pisze się egzaminu z części przyrodniczej?
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: lejker22 »

Witaj. Ja także wybieram się na konkurs, może lepiej zabrzmi: Mam zamiar wziąć udział". Miałam iść w tym roku jako II- klasistka, jednak w ostatniej chwili się wycofałam. Nie weim dlaczego, teraz żałuję. Jak na razie uczę się z mojej książki do biologii: Bliżej biologii z WSiP, a także Vademecum 2010 z Operonu. Przed wakacjami planuję przeczytać jeszcze książkę do 3 klasy, a na wakacjach takie większe powtórzenie + jakieś dodatkowe książki. Kto wie, czy nie zaopatrzę się w książki do Liceum. Jak na razie jestem pełna optymizmu
Antygona123
Posty: 28
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 16:00

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: Antygona123 »

Ja brałam w tym roku jak II-klasistka, ale jakoś mi się nie powiodło(
Ale przynajmniej wiem, że muszę się więcej pouczyć niż teraz) Ja będę się uczyła na razie z książek Puls Życia 1-3 klasa i z czasem też dokupię sobie książki Słyszałam, że warto właśnie pouczyć się z Vademecum(na pewno kupię sobie tą książkę).

A z jakiego województwa jesteś?
kima259
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 12:27

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: kima259 »

Cześć, ja także w przyszłym roku (w II klasie gim) mam zamiar startować w tym konkursie. Niestety na stronie Kuratorium Oświaty w Łodzi nie ma żadnych informacji na ten temat, może ktoś coś wie?
Ja uczyć zamiar mam się w wakacje i to tak na poważnie. Jakich książek używać będę tego jeszcze dokładnie nie wiem, ale na pewno podręczniki operona dla gimnazjum. Może skorzystam z podręczników do liceum i użyję jakichś vademecum. jakie wydawnictwa polecacie?
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: lejker22 »

Ja jestem z województwa lubelskiego. Wchodziłam na stronę kuratorium w Lublinie, ale tam nie ma żadnych arkuszy konkursowych (przynajmniej ja nie znalazłam). Więc jakby ktoś o czymś wiedział, proszę dać znak
W Vademecum jest sporo takich rzeczy ciekawych dodatkowo, ale czytając powtarza się także materiał z książki.
Jeszcze jutro porozmawiam z nauczycielką, na pewno bardzo się ucieszy, że chcę wziąć udział. Bo wcześniej zrezygnowałam, trochę się wtedy załamała kobitka -.- No, ale teraz właśnie zapytam się o to, jakie książki mi poleca. Zapewne też zorganizuje jakieś kółko (oby).

Czy ktoś oprócz was idzie z waszej szkoły na ten konkurs? Od nas pewnie pójdę tylko ja, ogólnie ludzie w mojej szkole z biologią są raczej na bakier (czy jakoś tak). Chyba, że jakaś I-klasistka się wybierze (w co wątpię).
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: lejker22 »

Antygona zapomniałam zapytać o województwo.
A jeżeli można zapytać, czy w tym roku zabrakło ci dużo żeby przejść, czy też kwestia dwóch punktów?
I jeszcze jedno pytanie. Czy u was w szkole konkurs obejmuje cały materiał, czy jakieś określone zagadnienia?
kima259
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 12:27

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: kima259 »

Ja niestety w swoim mieście na kuratorium oświaty nie znalazłam nic na temat tego czy materiał obejmują dane zagadnienia czy nie, ja tam praktycznie nic nie znalazłam. Ale biorąc pod uwagę inne miasta, to wydaję mi się, że tematy są podawane.
Do lejker22:
Moja szkoła jest duża, chyba największa w mieście, więc pewno nie tylko ja będę brała udział w tym konkursie, zapewne konkurencja będzie spora. Ogółem trzeba włożyć w to dużo pracy.
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: lejker22 »

No ja właśnie też szukałam, szukałam i nic Może pani mi udostępni arkusz konkursowy z tego roku.
W większości z tego co czytam tak, jednakże niektórzy piszą, iż konkurs obejmuje całość materiału.
Moja szkoła jest w sumie raczej mała (ok.200 osób), jednak to czy idzie jedna, czy dziesięć osób nie świadczy raczej o tym czy przejdziesz dalej. Po prostu trzeba mieć jakąś tam liczbę punktów i tego się trzymają Szczerze to chciałabym żeby ktoś z mojej szkoły szedł na ten konkurs, jednak raczej nie mamy żadnych no biologów Będę musiała sama chodzić do nauczycielki, sama się wszystkiego dowiadywać, etc.
Teraz kolejne pytanie: czy idziecie na jeszcze jakieś konkursy poza biologią?
Mnie nauczycielka wysyła także na konkurs z chemii i fizyki. Lubię bardzo te przedmioty, jednak nie wiem czy dam radę. Zapewne pójdę też na konkursy takie inne, nie wiem jak one się nazywają, jakiś tam katechetyczny, matematyczny i może nawet coś jeszcze. Więc jak widać także mam dużo pracy.
Jednakże i tak największe nadzieje pokładam w biologii, chociaż na chemię pewnie też pójdę i coś tam trzeba będzie się pouczyć.
Czy ktoś jeszcze z was uczy się w szkole z książek z WSiP?
Antygona123
Posty: 28
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 16:00

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: Antygona123 »

Kima: Na stronie Kuratoryjnej Oświaty Łodzi informację będą pod koniec czerwca, początek lipca

Lejker: Nie wiem, bo u nas facetka przeczytała tylko kto przechodzi, a kto nie.(nikt nie przeszedł )więc czy dużo punktów mi zabrakło to nie wiem Ja arkusze znalazłam, ale z konkursu z Kuratoryjnego z Łodzi z tego roku.( tylko arkusz są z poziomu rejonowego i wojewódzkiego). U nas konkurs to cały materiał(tak mi się wydaję na 99%)a do tego mamy przeczytać jeszcze lektury. Zawsze podadzą z 3-4 książki i trzeba przeczytać i za to jest 10 punktów na 40.
Antygona123
Posty: 28
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 16:00

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: Antygona123 »

Ja mam jeszcze zamiar pójść na konkurs z chemii

U mnie w szkole nie ma już książek z WSiP( może jakiś tam przedmiot Z tego jest ale nie przychodzi mi do głowy)

lejker: Życzę powodzenia w fizyce-jak będziesz się wybierać na konkurs. Ja tam fizyki nie lubię nie rozumiem i w ogóle , ale za to chemia jest dla mnie super. Mam dobre miejsca w konkursach
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: lejker22 »

Szczerze to nie wiem nawet, czy u nas podają jakiekolwiek lektury, ale wkrótce się dowiemltcwaniak
Ooo to gratuluję, ja z chemii jak na razie jeszcze nic nie osiągnęłam (może choćby dlatego, że nigdy w niczym nie brałam udziału ). Bardzo lubię chemię, te reakcje, pierwiasteczki, sole, kwasy, zasady
No i fizykę lubię, jest taka logiczna i właśnie to w niej lubię
W liceum właśnie wybieram się na profil biol-chem bądź biol-med, a wy? Zapewne wybór jest podobny, jednakże kto pyta nie błądzi , czyż nie?
Fajnie, że znalazłam bratnie dusze":)
I kolejne pytanko: Czy wasi nauczyciele przygotowują was na konkurs, czy robicie wszystko samodzielnie?
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: lejker22 »

Mam taką propozycję, no powiedzmy taką zabawę
Każdy podaje jakieś pytanie z biologii, jakie tam chce, a inni spróbują odpowiedzieć Myślę, że fajne to może być, choćby ze względu na to, iż jest spora różnorodność naszych podręczników D pytania mogą być banalne, średnie i trudne, kto jakie ma ochotę zadać )
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: lejker22 »

Antygona: czy masz może dostęp do konkursu szkolnego z chemii z twojego województwa? Bo nie wiem czy wszędzie tak, czy tylko w moim- 14 zadań na 60 minut (wcale nie są to zadania, które można zrobić tak szybko), ja dostałam niedawno arkusz od nauczycielki, to te 14 zadań robiłam jakoś ponad 2h z tym, że nie wiedziałam dwóch zadań O_o i właśnie to mnie trochę wytrąciło z równowagi, ale i tak pewnie pójdę. Mam nadzieję, że z biologii jest rozsądnie ilość zadań do czasu bo jak nie. nie no żartuję, nigdy w życiu nie zrezygnuję z biologii
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 0 gości