Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Na której uczelni mogę studiować inżynierię biomedyczną, jakie są warunki przyjęć na studia, ile trzeba mieć punktów, czy studia są ciężkie, co po inżynierii medycznej?
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: Stworek »

Hej,
w maju zdaję maturę i wybieram się na medycynę do Gdańska. Z dostaniem się na medycynę wiadomo jak jest. ciężko.
Dlatego chciałam znaleźć sobie jakiś alternatywny kierunek związany z biologią, chemią. Niedawno natknęłam się na inżynierię biomedyczną.
Jakie Waszym zdaniem kierunki są przyszłościowe? Na jakie kierunki radzicie iść?
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: keehl »

Inżynieria biomedyczna wydaje się być ok, bioinformatyka (z trochę większym naciskiem na informatykę niż bio) też powinna się w przyszłości opłacać - oczywiście prędzej za granicą, w Polsce może kiedyś. Biotechnologia jest szalenie ciekawa, ale z pracą jest kiepsko i w dodatku co roku biotechnologów przybywa w dużym tempie. Poza tym farmacja i stomatologia moim zdaniem dalej są dość dobrym wyborem jak na polskie warunki.
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: ebiologia »

Cześć,

Obecnie studiuję właśnie bioinformatyka - makrokierunek prowadzony przez Wydzialł Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej.

Postaram się napisać Ci kilka zdań na temat bioinformatyki.

Po pierwsze, tak jak keehl napisał w poście wyżej na tym kierunku (przynajmniej w Poznaniu) większy nacisk jest kładziony na informatykę i matematykę niż na biologie - przynajmniej takie jest moje odczucie.

Po drugie jeżeli chcesz być na prawdę dobrze przygotowany do pracy bioinformatyka to chyba w grę wchodzi bioinformatyka prowadzona przez UAM i PP w Poznaniu, ponieważ z tego co się orientuje to inne bioinformatyki w naszym kraju niespecjalnie przygotowują do tego zawodu.
U nas zajęcia są prowadzone przez wykładowców z Wydziału Informatyki Poznańskiej (a więc najlepszego wydziału informatyki w Polsce), Wydziału Biologii UAM także pracownicy PAN oraz Europejskiego Centrum Bioinformatyki i Genomiki, które mieści się na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej.

Moim zdaniem plusem jest także to, że na roku jest przyjmowane tylko 30 osób dzięki czemu, nie powinno być nadprodukcji absolwentów tego kierunku.

Bioinformatyka jest dosyć młodą nauką zajmującą się rozwiązywaniem problemów biologicznych przy pomocy technik matematycznych i informatycznych.

Na pierwszym roku są zajęcia mniędzy innymi takie jak: programowanie, algoritmy i struktury danych, matematika dyskretna, analiza matematyczna. algebra liniowa, genetyka (najwięcej godzin genetyki na całym wydziale biologii), bioróżnorodność, chemia (organiczna i nieorganiczna) i inne .

Jeżeli masz jakieś konkretne pytania to pytaj.
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: keehl »

Przypomniało mi się, że kiedyś rozważałem bardzo kierunek zastosowanie fizyki w biologii i medycynie", specjalizacja projektowanie molekularne i bioinformatyka na UW. Ciekawy program
zobacz-ten-plik.pdf
(155.04 KiB) Pobrany 79 razy
Uważam, że warto się takich rzeczy uczyć.
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: wojtak »

Neurobiologia jest moim zdaniem ciekawa i przyszłościowa. Niestety nie wiem, czy poza Krakowem jest jeszcze taki wydział w Polsce.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: Stalowy »

Oczywiście, że są, chociażby na ŚUMie od bodajże 2 czy 3 lat.
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: keehl »

Jemu pewnie chodzi o osobny kierunek neurobiologia. Który, zresztą kompletnie nie rozumiem dlaczego, miałby być przyszłościowy No nie, takim tworem faktycznie uraczył nas chyba tylko UJ.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: Stalowy »

keehl, a o czym innym ja mówię?
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: keehl »

Sooorry, nie zwróciłem uwagi bo są tylko studia II stopnia. Co nie zmienia faktu, że dalej nic rewolucyjnego w nich nie widzę
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

[Film] Dzień Mózgu 2012 w Trójmieście - wykład 4: Prof. Artur Świergiel

Post autor: wojtak »

Faktycznie keehl, mózg jest już cały poznany, nic więcej w nim już nie odkryjemy.


Posłuchaj fragmentu, który zaznaczyłem.
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: keehl »

Widać zupełnie inaczej pojmujemy słowo przyszłościowy
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: zetsu »

wojtak pisze:Faktycznie keehl, mózg jest już cały poznany, nic więcej w nim już nie odkryjemy.
A w jakich placówkach chciałbyś zajmować się badaniem mózgu i na jakim stanowisku widzisz siebie po skończeniu neurobiologii ? Aha i czy dużo jest ofert pracy po tym ?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: lith »

Zależy jak daleko przyszłościowy]. Bo przydałoby się, żeby nie było to za mocno sci-fi, tylko żeby gdzieś potrzebowali takich ludzi w dość niedalekiej przyszłości Doskonałym przykładem jest biotech. taki przyszłościowy, tylke do odkrycia, taki na czasie. a kurde weź robotę sensowną znajdź I to już mase lat temu ludzie sobie tłumaczyli, że to kwestia czasu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości