Czy Słońce zmienia temperaturę ?

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
dre0
Posty: 2
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 13:42

Czy Słońce zmienia temperaturę ?

Post autor: dre0 »

Natknąwszy sie w internecie na dyskusję, po pewnym czasie zaczalem zastanawiać się jak wielka jest siła sugestii albo czy na pewno mam racje.
Ktoś na jakims forum powiedział, że przecież temperatura słonca w nocy się nie zmienia. No i jasne- przecież słonce niezależnie od pory na Ziemi cały czas robi swoje, my tylko odbieramy to ciepło.
Pytanie- czy tak jest naprawdę? W temacie dobrało się jakis trzech ludzi, nie wiem, może zaplanowana akcja masowego trollingu, którzy równo zjechali delikwenta i powiedzieli żeby poczekał na lekcje w liceum to sie więcej dowie o świecie.
Sprawa jest dawna, nie pamiętam dokładnej treści postów, ale do dziś nie zapytałem się nikogo z autorytetem o ten problem.
Wiem, że to pytanie banalne, ale to co pamiętam (reakcja mądrali") nie daje mi spokoju i muszę się zapytać o to tutaj.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Czy Słońce zmienia temperaturę ?

Post autor: Stalowy »

dre0, nie martw się, na 100% słońce robi swoje niezależnie od tego czy ziemia z naszego punktu widzenia jest obrócona do niego twarzą czy tyłkiem
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Czy Słońce zmienia temperaturę ?

Post autor: AnnaWP »

Kolejny antropocentryczny bzdet.
Oczywiście - Stalowy ma rację
dre0
Posty: 2
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 13:42

Re: Czy Słońce zmienia temperaturę ?

Post autor: dre0 »

Stalowy,AnnaW_UO- dziękuję, właśnie o to mi chodziło .
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Czy Słońce zmienia temperaturę ?

Post autor: AnnaWP »

A już nie wspomnę, że Ziemia nie ma tyłka, to co dla nas jest twarzą, dla innych tyłkiem. kiedy my mamy noc, to Australia taka ma dzień.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Czy Słońce zmienia temperaturę ?

Post autor: Stalowy »

AnnaW_UO, odrobina sarkastycznej metafory nigdy nie zaszkodzi
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Czy Słońce zmienia temperaturę ?

Post autor: AnnaWP »

Każda metafora jest dobra tyłek spodobał mi się nawet, wyobraziłam sobie Ziemię jako wielkie, nacięte pionowo z jednej strony jabłko".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości