Tuchola kształci inżynierów

Wszystko o studiowaniu leśnictwa w Polsce. Studia na SGGW, AR w Krakowie, AR w Poznaniu i Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Zasady rekrutacji na leśnictwo.
markwood
Posty: 11
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Tuchola kształci inżynierów

Post autor: markwood »

Co roku w Polsce przyjmowanych do pracy w leśnictwie jest ok 180 osób. Średnio to tak od 6-10 osób na dyrekcję. (np w dyrekcji Poznań 9 osób ok 25 chetnych). W polsce mamy 3 wydziały leśne w których co roku leśnikami zostaje około 160 osób.do tego jeszcze technika leśne. Niedawno nawet były pomysły (dwa lata temu) by zamknąć któryś z wydziałów.W prawdzie i tak absolwentów lesnictwa jest mniej niż absolwentów innych kier.ale niewydaje mi się żeby było potrzebnych więcej szkuł leśnych.choć z drugiej strony moze zadziała konkuręcja.
Na RYNKU PRACY NIE MA ZAPOTRZEBOWANIA NA LEŚNIKÓW !



:546:
frek

Re: Tuchola kształci inżynierów

Post autor: frek »

jestem odmienego zdaia od cibue kolego. Moiim zdaniem trzeba zlikwidowac przynajmniej jeden z wydziałow. Pozostałe trzeba dobrze zopatrzyc w pomoce dydaktyczne o pdniesc poziom nauczania nie tylko na uczelniach ale rownierz w Technikach lesnych tak aby abitiurent technikum idac na studia wiedział co z czym powiozac nie czarujmy obecny stan nuczani segmentu lesnictwa jest fatalny. Z pozdrowieniami FREK :!: :?:
go¶c

Re: Tuchola kształci inżynierów

Post autor: go¶c »

frek pisze:jestem odmienego zdaia od cibue kolego. Moiim zdaniem trzeba zlikwidowac przynajmniej jeden z wydziałow. Pozostałe trzeba dobrze zopatrzyc w pomoce dydaktyczne o pdniesc poziom nauczania nie tylko na uczelniach ale rownierz w Technikach lesnych tak aby abitiurent technikum idac na studia wiedział co z czym powiozac nie czarujmy obecny stan nuczani segmentu lesnictwa jest fatalny. Z pozdrowieniami FREK :!: :?:
zgadzam sie w zupełnosci sam przechodze te szczeble kariery pierw jako uczeń póŻniej praktykant a teraz student i wiem ze technikum wogole niczego nie uczy a studia tylko wiedzy i to ksiązkowej a nie praktycznej to gdzie lesnik ma sie nauczyc tej praktyki gdzie jego praca to sama praktyka
technik

technik na studia

Post autor: technik »

mam całkiem ine zdanie niŻ kolega poniewaŻ mam pytanie co kończyłeś technikum czy lie. technikom o wiele bardziej trudnpo sie dostać i to jes podstawowy problem na studiach leśnych w polsce to jest nie sprawiedliwe poniewaŻ bieŻe sie tylko pod uwage wyniki matury a nie agzanim zawodowy
madaline

Re: Tuchola kształci inżynierów

Post autor: madaline »

zgadzam sie w zupełności, Że w tej Polsce to trochę jest nie takskoro kończy się technikum leśne to powinno się mieć jakieś pierwszeństwo, przywilej w dostaniu na studia leśne, od kandydatów, którzy ukończyli liceum czy zwykłe technikum.to jest raczej logiczne. Osoby z liceum mają lepsze wyniki z matury ale co z tego skoro nie mają pojęcia co to np.zrąb". To po co utworzono technikum leśne ? chyba właśnie po to by umoŻliwić lepszy start na studia przyszłym leśnikom! w rzeczywistości jest inaczej.:(
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości