Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Na której uczelni mogę studiować inżynierię biomedyczną, jakie są warunki przyjęć na studia, ile trzeba mieć punktów, czy studia są ciężkie, co po inżynierii medycznej?
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: zetsu »

Dokładnie, moze i są to zawody przyszłościowe pod tym względem, że jest w nich duże pole do popisu jeżeli chodzi o innowacje. Tym nie mniej w Polsce trzeba się po prostu bardzo, bardzo starać, mieć mnóstwo pomysłów na otwarcie własnej firmy w tej branży. Jest luka w przemyśle biomedycznym, ale do tego trzeba mieć głowę na karku, a niestety większość studentów jej nie ma i liczą że skończą jakoś te studia, a praca sama przyjdzie Niestety filozofia siedź w kącie, a cię znajdą nie ma tutaj już racji bytu.
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: keehl »

Poza tym ja nie widzę niczego przyszłościowego w pchaniu się na kierunek, który żadnych szczególnych umiejętności nie daje - bo neurobiologią można się zajmować po biologii, lekarskim i generalnie każdym kierunku biomedycznym". Część z nich daje też możliwość znalezienia normalnej roboty, a po neurobiologii zostaje tylko praca naukowa (o ile chce się ciągnąć temat mózgu, bo przedstawicielem medycznym można być i po ochronie środowiska.) A nie jest zbyt rozsądnym zakładać, że zostanie się naukowcem, skoro niedawno zdało się maturę i nie bardzo ma się pojęcie, jak wyglądają studia, nie mówiąc o pracy na uczelni jako badacz.
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: wojtak »

zetsu pisze: A w jakich placówkach chciałbyś zajmować się badaniem mózgu i na jakim stanowisku widzisz siebie po skończeniu neurobiologii ? Aha i czy dużo jest ofert pracy po tym ?
W Polsce możesz zostać na uczelni, czyli np. na Jagiellońskim albo pracować w PAN. Lepszym jednak rozwiązaniem jest wyjazd za granicę i praca w tamtejszych ośrodkach.
Ogólnie po tym kierunku jest tylko praca naukowa na uczelniach, gdzie zajmują się badaniami neurobiologicznymi.

Brzmi fajnie, ale ciekawi mnie jak trudno zostać na uczelni, by pracować. Wiem, że podczas studiów można się zajmować pracami naukowymi albo pracować w kole naukowym i to później pomaga w karierze naukowej.

Póki co matura przede mną
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: zetsu »

Otwieranie przez uczelnie takich kierunków jak neurobiologia", zastosowanie fizyki w biologii i medycynie", bioinżynieria produkcji żywności", biofizyka molekularna itp. ma na celu przyciągnąć jak najwięcej niezdających sobie sprawę z rzeczywistości maturzystów. Kierunki te może i ładnie brzmią, ale nie przyniosą bardziej rewolucyjnej roboty niż jakby skończyć zwykłą biologię czy analitykę medyczną. W takim razie po co otwierać takie kierunki ? Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Przecież kazda uczelnia dostaje hajs za studenta Niestety ale taką mamy rzeczywistość, w demokratycznym kraju liczą się prawa marketingu
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: wojtak »

Może i takie kierunki są dobre, ale praca po nich jest jedynie na Zachodzie.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: lith »

Otwierają dziwne kierunki po których można zostać tylko na uczelni, żeby mieli gdzie pracować absolwenci innych dziwnych kierunków, po których można zostać tylko na uczelni perpetuum mobile
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: asiula9222 »

Myśle,że zostanie na uczelni nie jest niczym złym, ale wydaje mi się, że o to nie jest tak wcale łatwo.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: lith »

Ja myślę, że jak jedyna opcją pracy w zawodzie jest zostanie na uczelni to słabo Nawet jak praca naukowa to jednak w jakiejś firmie. Dobrze widziałem to zestawione na przykładzie branży lotniczej, ale przypuszczam, że w większości tak to wygląda. Będąc w Instytucie Lotnictwa- muzeum, działo się tam wielkie nic, mimo masy przestrzeni, same jakieś zabytkowe urządzenia, chwalenie się odkryciami sprzed wojny i jakimiś śmiesznymi projekcikami. chyba najbardziej skomplikowane to majtki dla Małysza kiedyś podobno testowali. Zaraz obok warsztat prywatnej firmy, od jakieś projekty konkretne na czasie, to do jakiegoś nowego airbusa, to do czegoś tam. Coś się dzieje, coś co rzeczywiście ma jakieś konkretne zastosowanie,a nie nauka dla nauki.
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: keehl »

zetsu pisze:Otwieranie przez uczelnie takich kierunków jak neurobiologia", zastosowanie fizyki w biologii i medycynie", bioinżynieria produkcji żywności", biofizyka molekularna itp. ma na celu przyciągnąć jak najwięcej niezdających sobie sprawę z rzeczywistości maturzystów. Kierunki te może i ładnie brzmią, ale nie przyniosą bardziej rewolucyjnej roboty niż jakby skończyć zwykłą biologię czy analitykę medyczną. W takim razie po co otwierać takie kierunki ? Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Przecież kazda uczelnia dostaje hajs za studenta Niestety ale taką mamy rzeczywistość, w demokratycznym kraju liczą się prawa marketingu
Nie ma też co popadać ze skrajności w skrajność i polecać biologię komuś, kto chce się uczyć biofizyki czy bioinformatyki. Marketing widać najbardziej w otwieranych specjalizacjach, szczególnie na chemii - mówią: supramolekularna, medyczna, farmaceutyczna, leków, biomedyczna, kosmetyczna, biologiczna, zamiast: organiczna.
tawaret
Posty: 42
Rejestracja: 9 cze 2010, o 18:04

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: tawaret »

Ja właśnie jestem na I roku inżynierii biomedycznej i się zastanawiam czy nie zwariowałam, że na nią poszłam. Myślicie, że w ciągu 4 lat coś się zmieni?
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: zetsu »

tawaret pisze:Ja właśnie jestem na I roku inżynierii biomedycznej i się zastanawiam czy nie zwariowałam, że na nią poszłam. Myślicie, że w ciągu 4 lat coś się zmieni?
A co ma się zmienić ?
tawaret
Posty: 42
Rejestracja: 9 cze 2010, o 18:04

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: tawaret »

Pojawić się więcej pracy dla ludzi po tym kierunku. Jak zdawałam maturę to poszła plota, że jest jakaś dyrektywa unijna, która mówi, że od 2012 r. przy każdej poważniejszej operacji powinien być inżynier biomedyczny. No i mamy 2012 r., a jakoś nie widzę zapotrzebowania. Może źle paczę? Gdzie szpitale rekrutują pracowników? W branżowych pismach? Przecież nie na pracuj.pl itp.?
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: zetsu »

Zapotrzebowanie w szpitalach na inżynierów biomedycznych faktycznie jest małe, lecz nie oznacza to ze w ogóle go nie ma. Pracę po tym kierunku można znaleźć (w zależności od specjalności) w przemyśle elektronicznym, mechanicznym, chemicznym itp. Absolwent powinien być inżynierem uniwersalnym więc jeśli zdobędziesz dostateczną wiedzę na temat programowania, projektowania w takich programach jak CATIA, AUTOCAD, SOLIDWORKS itp to na pewno zostaniesz przyjęta z otwartymi ramionami ] Bardzo istotne jest na jaką specjalność pójdziesz, czy bardziej uderzysz w elektronikę/informatykę czy mechanikę/materiałoznawstwo. W Polsce mamy też dużo firm zajmujących się dystrybucją oraz produkcją implantów, sprzętu rehabilitacyjnego i wiem że zapotrzebowanie jest na DOBRYCH specjalistów.
Byłem ostatnio na medycznych targach poznańskich i jeden facet próbował mi wmówić ze w tym roku zatwierdzono statut inżyniera biomedycznego w szpitalu. Tym nie mniej potwierdzenia na piśmie do tej pory nie widziałem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości