za ciepło szynszylowi

nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

za ciepło szynszylowi

Post autor: nakrecona_malpa »

chciałam sie zapytać jak wasze zwierzaki znoszą upał? wiem że powinny przebywać w temperazurze 25-27 stopni.latem nie zawsze sie tak udaje typka w zoologicznym mówiła że cieplej też znoszą,moze macie jakieś sposoby na chłodzenie zwierzaka kiedy nastanie upał? nie chce żeby mnie zaskoczyło pewnego dnia nieprzytomne zwierzątko.bo sie troche naczytałam o przegżaniu (na klimatyzacje mnie nie stać)
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: za ciepło szynszylowi

Post autor: Kiara »

25 stopni to już trochę za dużo.Ale przeczytaj temat załozony przez Muppet.Napewno znajdziesz dużo ciekawych informacji.
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: za ciepło szynszylowi

Post autor: Agusia »

nakrecona_malpa pisze:chciałam sie zapytać jak wasze zwierzaki znoszą upał? wiem że powinny przebywać w temperazurze 25-27 stopni.latem nie zawsze sie tak udaje typka w zoologicznym mówiła że cieplej też znoszą,moze macie jakieś sposoby na chłodzenie zwierzaka kiedy nastanie upał? nie chce żeby mnie zaskoczyło pewnego dnia nieprzytomne zwierzątko.bo sie troche naczytałam o przegżaniu (na klimatyzacje mnie nie stać)
Idealna temperatura dla szyszorka do ok.20 stopni. 25 stopni - ok, ale w cieniu. Nie polecam wyższej temperatury, bo faktycznie zwierzaczek może się przegrzać. Klimatyzacja nie jest wskazana - z klimatyzacji dmucha zimne powietrze, a to znowu może spowodować przeziębienie i zapalenie płuc.

W przypadku upałów zawsze możesz klatkę postawić w jakimś chłodniejszym miejscu w domu (np. łazienka). Możesz też kupić w sklepie wkład do lodówki turystycznej (kosztuje ok. 4-5 zł), włożyć do skarpetki lub owinąć w ręcznik i dać szynszylowi na jakiś czas do klatki. Ale raczej nie za długo. Pamiętaj, żeby być wtedy w okolicy klatki - nie wolno dopuścić do tego, żeby szynszyl przegryzł ten wkład, bo może się rozchorować, tak więc - lepiej go mieć na oku.
Gochasek:*

Re: za ciepło szynszylowi

Post autor: Gochasek:* »

ten pomysł z ta łazienką jest całkiem niezły bo rezczywiście w łazience jest najzimniej :p
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: za ciepło szynszylowi

Post autor: Szyszek1993 »

U mnie wystraczy wystwic na strych klake i tam jest super w upalne dni. Chłodno-poprostu jak w niebie.!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: za ciepło szynszylowi

Post autor: Kiara »

Garaż również jest chłodnym miejscem.Oczywiście jeśli nie wprowadzamy samochodów itp.
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: za ciepło szynszylowi

Post autor: Miszel »

Szyszek1993 pisze:U mnie wystraczy wystwic na strych klake i tam jest super w upalne dni. Chłodno-poprostu jak w niebie.!
No co do zimnego strychu to bardzo dziwne bo to na ogół najgorętrze miejsce latem :] Ale może faktycznie masz tam taką izolację, że jest zimno. Ale ogólnie nie polecał bym próbowania tego rozwiązania innym. Bo jego efekt może być zupełnie odwrotny od założonego czyli ochłodzenia szynszyla.
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: za ciepło szynszylowi

Post autor: nakrecona_malpa »

ja sie strasznie boje bo mieszkam w bloku na ostatnim piętrze czyli dach jako sufit. latem jak przygrzeje to koniec. mam nadzieje że butla z lodem wystarczy bo jak nie to nie wiem co zrobie
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: za ciepło szynszylowi

Post autor: Szyszek1993 »

Moze przesadziłem, że jest tam tak zimno i trochę dziwnie to zabrzmiało. Poprosru jest tam zawsze milutko i nie za zimno ani nie za gorąco. Zawsze jest tam stała temperatura!

[ Dodano: Wto Kwi 24, 2007 10:52 ]
Bo to nie jest taki strych na poddaszu tylko takie ogromne pomieszczenie na końcu domu, a tak się przyjęła taka nazwa jako strych gdyż trzymamy tam rupiecie!
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości