Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Na której uczelni mogę studiować inżynierię biomedyczną, jakie są warunki przyjęć na studia, ile trzeba mieć punktów, czy studia są ciężkie, co po inżynierii medycznej?
tawaret
Posty: 42
Rejestracja: 9 cze 2010, o 18:04

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: tawaret »

Ooo, dziękuję Ci za tą wypowiedź Jeszcze tylko dopytam: która ścieżka jest bardziej przyszłościowa w naszym kraju: elektroniczno-informatyczna czy mechaniczno-materiałowa?
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: zetsu »

To już zależy co ciebie bardziej interesuje. W obu branżach jest praca i specjaliści są poszukiwani. Ja wybrałem tą drugą opcję, a mianowicie biomechanika i biomateriały, ale jak już mówiłem wszystko zależy w czym się czujesz dobrze.
tawaret
Posty: 42
Rejestracja: 9 cze 2010, o 18:04

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: tawaret »

A czym różni się praca w zależności od wybranej specjalizacji? Materiałowo-mechaniczna to bardziej projektowanie i dystrybucja, a elektroniczno-informatyczna programowanie i eksploatacja? Tak to sobie wyobrażam
I takie pozornie głupie pytanie: gdzie szukać roboty? Wpisywać inżynier biomedyczny w wyszukiwarki pracy czy są jakieś branżowe gazety albo pisać prosto do firm? Pytam, bo trudno jest mi samemu znaleźć jakieś oferty i nie potrafię się zorientować na czym ta praca miałaby polegać.
A na koniec: jakie dodatkowe umiejętności poza studiami byłyby mile widziane? W przypadku informatyki to języki programowania i projektowania, w przypadku elektroniki to pewnie SEPy a w przypadku mechaniki i materiałoznawstwa?
Przepraszam że zamęczam, ale jest trudno się czegoś dowiedzieć.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: zetsu »

Eksploatacją sprzętu medycznego możesz zajmować się po każdej specjalności bo taka jest główna rola tego kierunku. Specjalność to twoje jakby dodatkowe umiejętności.
A w jaki sposób szukać pracy ? W jaki tylko się da Jeśli chcesz być inżynierem to musisz myśleć po inżyniersku i kombinować jak tylko się da. Załatw sobie praktyki, staże, poszukaj czegoś w biurze karier itp, ważne są znajomości a jeśli się ich nie ma to trzeba je sobie wyrobić ]
Co do dodatkowych umiejętności to jak wyżej, wszystkie kursy, szkolenia i dodatkowe papierki są mile widziane.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: Batha »

I takie pozornie głupie pytanie: gdzie szukać roboty?
na studiach z pewnością wykładowcy będą wspominać o różnych firmach z branży, będą wycieczki programowe, czy odwiedziny przedstawiciela firmy na uczelni.
A na koniec: jakie dodatkowe umiejętności poza studiami byłyby mile widziane?
np. AutoCAD, języki obce
AdamKradan

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: AdamKradan »

Moim zdaniem informatyka i ekonomia. Sam studiuję w Vistuli, robię magistra z ekonomii, mam np takie zajecia jak Zastosowania informatyki w biznesie. Sporo praktycznej wiedzy jest, więc polecam. Nie polecam zaś kierunków w stylu prawo, na swiecie jest wiecej studentów prawa niż prawników :)
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: zetsu »

Wiedza ekonomiczna jest przydatna, lecz zamiast studiować ekoonomii, wystarczającą wiedzę można posiąść w technikum. W ogóle jestem zwolennikiem kończenia technikum, gdyż zdobywamy tutaj zawód, mamy jakieś doświadczenie które przydaje się w znalezieniu pracy chociażby weekendowej, wiadomo studia nie są tanie, a dziś z pracą ciężko .
AdamKradan

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: AdamKradan »

Zetsu uwierz mi, ze wiedza ekonomiczna nabyta w technikum to jest nic w porównaniu ze studiami nawet na prywatnej uczelni w Vistuli. To tak jak byś do filologa polskiego powiedział - eee tam po co ci studia? Przecież w liceum był polski.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: zetsu »

No tak ale mi chodzi o podstawy ekonomii przydatne w życiu gdy ukończysz inny kierunek i zajmujesz się czymś innym zawodowo nie związanym z czystą ekonomią. Jeżeli chcesz z kolei pracować branży stricte ekonomicznej to wiadomo, że studia dają większą wiedzę i możliwości
_zainteresowana_a

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: _zainteresowana_a »

tawaret czy moglbys cos powiedziec o tym kierunku ? jak to jest na pierwszym roku i czy bardzo cięzko jest?
Krzysiekyo71

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: Krzysiekyo71 »

Witam. Obecnie studiuję bioinformatykę na UP we Wrocławiu to może się wypowiem. Tutaj jest odwrotnie, w ciągu pierwszych 3 miesięcy kładzie się nacisk na przedmioty biologiczno-chemiczne, również na biofizykę i fizykę. Pojawia się matematyka i wprowadzenie do statystyki matematycznej oraz pakiety statystyczne czyli programy do obliczeń statystycznych. Po I semestrze zostaje 50% ludzi, po I roku okolo 30-40%. Wiele osób odpada z powodu biofizyki, biochemii i zoologi, a więc z przedmiotów biologicznych. Mój rocznik przeważa ilościowo pod względem biologów więc nie jest źle. Nastawienie jest takie, że w I semestrze nic nie powinno być dla Ciebie nowością. W II semestrze jest już trudniej, dochodzą przedmioty z poza materiału szkół średnich, ale tutaj również są duże wymagania. Na II roku jest kładziony nacisk na genetykę i statystykę bo uczelnia liczy że te kilkanaście osób które zostanie zasili kadrę uczelni za średnią krajową. Na razie nie wiadomo zbyt wiele o magisterce, podobno już szykują. Bioinformatyka na UP od 2 lat, wcześniej na polibudzie wrocławskiej.
Szczerze powiem, że kierunek trudny, ponieważ wymaga wiadomości w dziedzinach biologicznych i matematycznych i informatycznych a pogodzenie takie materiału jest naprawdę trudne.
Krzysiekyo71

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: Krzysiekyo71 »

Aha a co do rekrutacji:
3 nabory, ostatni nawet w ostatnich 2 tygodniach września i ludzie się dostają. Punkty są ważone, więc 80% rozszerzenia z angielskiego może być bardziej opłacalne niż 60% z rozszrz. fizyki, to wszystko można wybadać na stronie uczelni, w zakładce rekrutacja. Powiem szczerze, że biorą niemalże wszystkich, nawet 40-50% matury podstawowej w przeliczeniu na punkty rekrutacyjne może wystarczyć, chociaż nigdy nie wiadomo. Ludzie są ciekawi, ponieważ mniej więcej 60% jest z poza miasta, a i również wiele osób jest z poza dolnośląskiego. Jest sporo zajęć praktycznych z fizyki i biofizyki, chemii i biochemii oraz zoologi i botaniki. Wykładowcy obojętni, chyba że ktoś się interesuje przedmiotem wtedy bardzo życzliwi i chętni w udzielaniu informacji. Polecam dr Pruchnik z katedry biofizyki i dr Jełowickiego z matematyki.
Myślę, że to wszystko co mogłem obiektywnie powiedzieć na ten temat, osobiście mam mieszane uczucia ale jeszcze 2 lata przede mną i wiele może się zmienić. Powodzenia!
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Re: Wybór studiów - najbardziej przyszłościowe kierunki!

Post autor: Stworek »

a co jeśli chodzi o technologię chemiczną? czy są to przyszłościowe studia? czy lepiej studiować biotechnologię ze specjalizacją medyczną?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości