XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
North
Posty: 193
Rejestracja: 3 paź 2009, o 10:16

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: North »

Eh, ja jadę z opiekunem na województwo, którego w ogóle nie znam. Stonechat, więc mówisz, że warto zostać dla tego skromnego wyżywienia?D A właśnie u mnie na olimpiadzie w gimnazjum laureatami zostawało tylko 40% uczestników, nie było żadnych progów odgórnych. Przynajmniej w części matematycznej, w biologicznej nawet nie brałem udziałud
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: kociara1993 »

Mi zostało jeszcze 10 testów do powtórzenia na dzisiaj (w nocy), 10 na jutro, no i połowa nielubianej zoologii. A Wam ile zostało nauki? Bo mnie się wydaje że ja jeszcze z nauką w polu .
klg
Posty: 87
Rejestracja: 29 sty 2012, o 22:28

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: klg »

No np. moja nauczycielka (opiekunka indywidualna 4 osób) mówi że jak nikt z nas nie przejdzie to wracamy w niedzielę.
Wydaje mi się to, co najmniej, słabe. Szkoda odpuszczać wykłady, które wydają się być ciekawe. Przynajmniej tematy w większości wydawały się sensowne i podchodziły pod moje zainteresowania.

Mnie nauczycielka zostawiła wybór: możemy wrócić albo zostać. Jakby się nie udało dostać dalej to i tak zostanę. W wypadku nudnych wykładów zawsze mogę wybrać się na wycieczkę.
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: kociara1993 »

No ja wiem. Ja, w razie takiej sytuacji będę próbowała mimo wszystko zostać, bo w końcu taka impreza w moim życiu się już nie powtórzy .
Awatar użytkownika
Stonechat
Posty: 110
Rejestracja: 7 lut 2007, o 18:38

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Stonechat »

kociara1993 pisze:Mi zostało jeszcze 10 testów do powtórzenia na dzisiaj (w nocy), 10 na jutro, no i połowa nielubianej zoologii. A Wam ile zostało nauki? Bo mnie się wydaje że ja jeszcze z nauką w polu .
Mi powtórka z zoologii zajęła 5 dni, ale teraz mam wrażenie, że przydałaby mi się powtórka powtórki. Muszę przyznać, że słowo zoologia kojarzy mi się teraz dużo gorzej niż kiedyś, a to wszystko przez te nalepiany, tęgoryjce, lądzienie, mszywioły i inne dziwactwa, z których każdy różni się układem krwionośnym, nerwowym, wydalniczym etc. i sposobem rozmnażania.
Miałam dzisiaj (właściwie to wczoraj) powtórzyć cały układ nerwowy, ale zdążyłam tylko przerobić budowę ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego oraz przewodzenie impulsów, więc percepcja bodźców i zmysły zostaną mi na jutro. Zostały mi jeszcze układy: krwionośny, ruchu, pokarmowy, inżynieria genetyczna, ewolucjonizm, ekologii chyba nie ruszę - to będzie bardzo przyśpieszone tempo.
Awatar użytkownika
Stonechat
Posty: 110
Rejestracja: 7 lut 2007, o 18:38

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Stonechat »

kociara1993 pisze:No ja wiem. Ja, w razie takiej sytuacji będę próbowała mimo wszystko zostać, bo w końcu taka impreza w moim życiu się już nie powtórzy .
Dokładnie. Po co się śpieszyć do domu skoro dla tych kilku dni spędziło się setki godzin nad książką? Wyżywienie, noclegi, wykłady i świetne towarzystwo są wliczone w cenę, więc moim zdaniem nie ma się nic do stracenia No chyba, że komuś bardzo zależy na tym ostatnim tygodniu szkoły
A co do posiłków, to ciężko mi powiedzieć, bo byłam zupełnie pozbawiona apetytu i mało co udało mi się w ogóle w siebie wepchnąć, ale śniadania w formie bufetu ogólnie smakowały. Bardziej wybredne gusta raczej nie będą do końca usatysfakcjonowane, ale ogólnie nie jest źle. Raz tylko cały obiad był dla mnie niejadalny ze względu na niewyleczalny grzybowstręt.
Madame le Docteur
Posty: 79
Rejestracja: 24 lut 2012, o 15:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Madame le Docteur »

kociara1993 pisze:Mi zostało jeszcze 10 testów do powtórzenia na dzisiaj (w nocy), 10 na jutro, no i połowa nielubianej zoologii. A Wam ile zostało nauki? Bo mnie się wydaje że ja jeszcze z nauką w polu .
Nie martw się i tak pewnie umiesz więcej niż ja . Wszystko jak zwykle zostawiam na ostatnią chwilę i teraz już jestem pewna, że nie dam rady wszystkiego opanować tak, jakbym chciała. O robieniu testów nawet nie myślę musiałby zdarzyć się cud, żebym przeszła do ustnego. Zazdroszczę tym, którzy brali udział w OB w 2 klasie.
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: kociara1993 »

To Ty w 2 klasie nie brałaś udziału, poszłaś w 3 bez doświadczenia i przeszłaś? Wow
Madame le Docteur
Posty: 79
Rejestracja: 24 lut 2012, o 15:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Madame le Docteur »

kociara1993, chyba miałam dużo szczęścia, bo nawet podstawy programowej nie miałam do końca opanowanej, a wynik miałam całkiem niezły teraz umiem trochę więcej, ale też liczę na szczęście
maszynkadomiesa
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 17:32

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: maszynkadomiesa »

98.-+-

Z jednej strony wymagają od nas najświeższych nowinek, a z drugiej strony zaś sami korzystają ze starszej systematyki. Z czego się orientuję, to od 2009 roku w systematyce okrytonasiennych całkowicie zrezygnowano z taksonu ukęślowych, a tylko wspomina się o nim, że w poprzednich systematykach tai takson właśnie występował. Co więcej, przecież jasnotowce (podpunkt E.) zostały włączone do astrowych. Dlatego moim zdaniem czystej systematyki nie powinno być na OB, bo wszystko zależy od tego, na którą systematykę spojrzeć.

Ja na sam koniec zostawiłem sobie protisty i grzyby. Jakoś najmniej pałam do nich sympatią!
Madame le Docteur
Posty: 79
Rejestracja: 24 lut 2012, o 15:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Madame le Docteur »

Ja nie znoszę systematyki, nie lubię się tego uczyć, nudzi mnie i do tej pory się nie nauczyłam jak tylko do tego siądę mam ochotę porwać książkę. Jak dla mnie mogłyby być pytania tylko z fizjologii i genetyki
Awatar użytkownika
Stonechat
Posty: 110
Rejestracja: 7 lut 2007, o 18:38

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Stonechat »

maszynkadomiesa pisze:98.-+-

Z jednej strony wymagają od nas najświeższych nowinek, a z drugiej strony zaś sami korzystają ze starszej systematyki. Z czego się orientuję, to od 2009 roku w systematyce okrytonasiennych całkowicie zrezygnowano z taksonu ukęślowych, a tylko wspomina się o nim, że w poprzednich systematykach tai takson właśnie występował. Co więcej, przecież jasnotowce (podpunkt E.) zostały włączone do astrowych. Dlatego moim zdaniem czystej systematyki nie powinno być na OB, bo wszystko zależy od tego, na którą systematykę spojrzeć.
W zupełności się zgadzam. Założę się, że nawet ekspertom ciężko jest nadążyć za obecnymi trendami jeśli chodzi o systematykę. Ja na wszelki wypadek uczyłam się starej systematyki, ale bez przekonania, bo ze świadomością, że to i tak nieaktualne
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Jane Doe »

a ja słucham muzyki i oglądam seriale, snuję plany na wakacje i rozpaczam, czyli jak zawsze odpowiednia reakcja w odpowiednim czasie.

no i oczywiście nie mam pojęcia o czym mówicie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości