Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
seqtek95
Posty: 69
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 17:54

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: seqtek95 »

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć coś o tej uczelni, czy jest ona dobra, może ktoś z was tam studiuje? Zamierzam się wybrać na wydział lekarski albo na farmację. Ale wcześniej chciałabym się dowiedzieć o tej uczelni trochę, najlepiej od studentów, którzy się na tym znają. Proszę o jakieś informacje.
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: zazu24 »

Wszystko zależy od wydziału. Chociaż podejrzewam, że na każdym wydziale jest podobnie
Studiuję farmację i z autopsji mogę Ci powiedzieć, że panuje tutaj totalny rozgardiasz d zdarza się, że o kolokwiach dowiadujemy się w ostatniej chwili d ale są to moje drugie studia i na poprzedniej uczelni (UP w Lublinie) było podobnie, więc podejrzewam, że ŚUM do wyjątków nie należy.
Jeśli chodzi o wydział lekarski w Zabrzu to moi znajomi sobie chwalą
Chętnie odpowiem na Twoje pytania, jeśli masz jakieś konkretne.
seqtek95
Posty: 69
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 17:54

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: seqtek95 »

zazu24, dzięki , a mógłbyś powiedzieć mi, no ogólnie od czego zaczynacie, na czym ten 1 rok się skupia, no i najważniejsze czy 1 rok jest trudny? Podejrzewam, że nauki na medycynie jest znacznie więcej niż na innych kierunkach
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: zazu24 »

Pierwszy rok farmacji jest dosyć trudny. Pierwszy semestr jeszcze jakoś dało się ogarnąć, za to na drugim jest niezły zapieprz, mam w niektóre dni zajęcia do 21 wieczorem, a następnego dnia kolosa na 8 rano itp.
Co do lekarskiego to zależy czy trafisz na wydział w Kato czy w Zabrzu. W Zabrzu pierwszy semestr był w porządku, drugi już gorszy, bo gnoją z biofizyki (która jest gorsza w Zabrzu niż w Kato) i histologii, ale moi znajomi ogarniają, jeszcze nawet mają czas na imprezy, także da się
W Kato za to podobno są gorsi asystenci, ale to wiem tylko z opowiadań.

Ogólnie różnica między lekarskim a farmacją jest spora, głównie jeśli chodzi o przedmioty - farmacja to chemia, chemia i jeszcze raz chemia, naprawdę trzeba ją lubić, lekarski to głównie pamięciówa.
Jeśli chodzi o ilość nauki to powiedziałabym, że jest porównywalna, i lekarski i my z farmacji siedzimy po nocach
dominika55
Posty: 90
Rejestracja: 27 lip 2011, o 20:46

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: dominika55 »

Ja jestem teraz na I roku lekarskiego w Katowicach i mogę powiedzieć, że mimo obiegowej opinii da się spokojnie to przejść
seqtek95
Posty: 69
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 17:54

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: seqtek95 »

zazu24, jeszcze raz dzięki za info , dominika55, czy mogłabyś mi coś powiedzieć o swoim wydziale, gdyż raczej pójdę do Katowic na lekarski, jakich przedmiotów, czego najwięcej na tym 1 roku się uczy ?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: Stalowy »

Popieram zazu24, i na leku i na farmie jest b. dużo nauki.
seqtek95
Posty: 69
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 17:54

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: seqtek95 »

Stalowy, zdaje sobie z tego sprawę, aczkolwiek bardziej jestem zdecydowana na lekarski , dlatego staram się czegoś o nim dowiedzieć, ale nie zaszkodzi dowiedzieć się czegoś o farmie
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: york »

na cmuj farmacja jest bardzo lajtowa w porównaniu do stomy
seqtek95
Posty: 69
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 17:54

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: seqtek95 »

mimi11, zechciałabyś mi napisać z jakich książek, skryptów korzystasz?
dominika55
Posty: 90
Rejestracja: 27 lip 2011, o 20:46

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: dominika55 »

Tak, jasne ogólnie to cały czas anatomia z tym że ja ją lubię ale są i tacy którzy do tej pory mają hmm dobre miejsce na testach i szczęście na szpilkach. W pierwszym semestrze trzeba zaliczyć biologię - zależy na kogo trafisz ja miałam dr Pokorę i sobie chwalę. Na drugim sem. zaczyna się histologia ja za nią nie przepadam więc długo mi zajmuje. Ogólnie z roku na rok jest prościej. Dobrze jest robić coś ponad podstawowe zajęcia. Czas naprawdę jest a dobry kawałek wiedzy można wynieść z tego. O coś takiego Ci chodziło D?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: york »

seqtek95 pisze:mimi11, zechciałabyś mi napisać z jakich książek, skryptów korzystasz?
Anatomia- skrypt uczelniany to podstawa Skawina( wyryta cała), są tematy, które musimy opanować z Bochenka + atlasy, materiały z katedry
Histo- skrypt z uczelni Cichocki( wyryty cały)+ atlasy i materiały z katedry
Angielski- skrypt z uczelni English in dentistry jest na 3,5 roku
Chemia- skrypt z uczelni Kędryna( na I semestr nieorganiczna), Hart, Bojarski i Patrick( to na organiczną), jak dla mnie ten przedmiot to jedna wielka tragedia
Biologia z embrio i genetyką- niby kazali nam się uczyć z Bartla, ale ębrio w większości uczymy się z napisanych notatek przez studentów 3 ksiązeczki,wymagania katedry są niesprecyzowane, więc wygląda to jak wygląda i wymagania zależa od asystenta, do tego skrypt katedry z 1991 roku , do genetyki Drewa i u niektórych trzeba też często korzystać z Jury, oczywiście cały czas studenckie notatki
Historia medycyny- skrypt na stronie katedry, teraz ma być ponoć podręcznik wydany, i wykłady spisane przez studentów, są obowiązkowe, bo pytania z wykładów są na egzaminie
Informatyka- materiały ze strony katedry
Materiałoznastwo i sprzęt- Craig, wyklady i różnie krążące notatki
Łacina- jest podręcznik, ja jestem zwolniona, także tytułu nie podam
Filozofia- zależy od asystenta, ale w większości obowiązuje 3 tomowy tatarkiewicz + książki od asystentów
Pierwsza pomoc i pielęgniarstwo- skrypt napisany w katedrze + wytyczne i wykłady
Higiena- skrypt napisany na uczelni i wykłady
BHP- materiały z katedry, na magazynie są odpowiedzi do testu także tylko osoby chętne sobie to czytały
Propedeutyka medycyny i stomatologii- kulas, krocin, łasiński, majewski( złota księga + gnatofizjologia) + anglojęzyczny podręcznik dostarczony przez asystentkę schellera basic guide to dental instruments, wymaganie ze strony sanepidu + materiały z strony histologii, podręcznik dla asystentek jańczuka i materiały spisane przez studentów z innych książek

chyba, nie pominełam żadnego przedmiotu
seqtek95
Posty: 69
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 17:54

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: seqtek95 »

mimi11, dzięki ci za pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości