przeniesienie z Katowic

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
AllMySecrets
Posty: 169
Rejestracja: 1 lip 2010, o 11:17

Re: przeniesienie z Katowic

Post autor: AllMySecrets »

Beata tu chodzilo o przepisanie z naszej uczelni z niestacjo na stacjo bo tez o tym slyszalam bo prof B nie zgodzi sie zeby z innej uczelni komukolwiek przepisac biologie

hmm egzamin z anatomii dobrze mam ja z glowy test dali nam tak trudny ze prog zostal obnizony na 39% wiekszosc testu sama lacina i pytania bardzo szczegolowe z praktyki bylam zwolniona a ustny nawet nawet mimo ze tak srednio trafilam na asystenta bo wszystkie 10 kopert z ukladami przerobione nie bylo taryfy ulgowej ale 4 jest i co najwazniejsze wakacje tez takze pierwszy rok wcale nie taki straszny jak wszyscy mowia, ciekawe jak bedzie z 2
sebeczek
Posty: 56
Rejestracja: 8 lip 2010, o 12:34

Re: przeniesienie z Katowic

Post autor: sebeczek »

prof B nie zgadza się na przepisanie biologi, bo zapewne według niej na innych uczelniach uczą innej biologi. Poza tym chyba nikogo nie chce pozbawiać mozliwosc poglebienia swojej wiedzy biologicznej, ktora jest niezbedna do zostania dobrym lekarzem.

A co do egzaminu z anatomii, należał do trudnych, a nawet bardzo, może to potwierdzić ta polowa roku, która musi się w wakacje uczyć anatomii. Nie wiem po co robić tak szczegółowe i trudne testy, a potem obniżać próg do 39%. Nawet asystenci po teście mówili, ze wymagają od nas jakiś niewiadomo jakich szczegółów, a potem nie umie sie podstawowych rzeczy z anatomii. No, ale jak juz sie zda test to potem na ustnym i praktyce odpada pare osob, a nie jest taki odsiew jak na tescie, ze polowa roku zalicza test i jest dopuszczona do odpowiedzi ustnej i praktyki.
Awatar użytkownika
Beata 91
Posty: 135
Rejestracja: 6 mar 2010, o 12:33

Re: przeniesienie z Katowic

Post autor: Beata 91 »

Tak właśnie wydawało mi się, że przepisanie biologii z innej uczelni jest niemożliwe, ale z niestacjo na stacjo jeśli ma się ocenę 4 lub wyżej z egzaminu [co jest samo w sobie niemożliwe ] przepisują.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeniesienie z Katowic

Post autor: Medycyna Lwów »

tylko dzieci drogie jak ktoś przenosi się na drugi rok to na drugim roku już jest i odrabia tylko różnice programowe - wszystko inne zalicza z góry dziekanat, jeżeli jest odpowiednia liczba godzin. Jeżeli natomiast tak wasza biologia byłaby na drugim roku na który się ktoś właśnie przeniósł i chciałby mieć ją zaliczoną to owszem może robić ktoś problemy z zaliczeniem - więc bez zbędnej ekscytacji.
sebeczek
Posty: 56
Rejestracja: 8 lip 2010, o 12:34

Re: przeniesienie z Katowic

Post autor: sebeczek »

Kaamil, Jak dobrze, że jesteś tu z nami i nam to wszystko wytłumaczyłeś, Twoje doświadczenie i mądrość życiowa są tu nieocenione. My jesteśmy tylko dziećmi jak to napisałeś powyżej i dlatego ekscytujemy się jakaś tam biologią u prof B czy jak ja jakoś tak, a ponieważ Ty jesteś już na tyle dorosły powinieneś nas zrozumieć, zwykłych sztubaków.
Dzięki za wyprowadzenie z ciemnogrodu!
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeniesienie z Katowic

Post autor: Medycyna Lwów »

cieszę się że pomogłem )) zawsze zostanie Wam więcej energii na inne rzeczy
sebeczek
Posty: 56
Rejestracja: 8 lip 2010, o 12:34

Re: przeniesienie z Katowic

Post autor: sebeczek »

No tak właściwie nie wiem na co spożytkuje teraz ta energie, bo bezsensowne pisanie o biologii i prof B było moim planem na najbliższe dni, ale spoko będę intensywnie myślał co mogę robić innego i jak pożytecznie spożytkować energie. Jeszcze raz dzieki !
alexa298
Posty: 2
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 12:50

Re: przeniesienie z Katowic

Post autor: alexa298 »

witam a czy ktoś z obecnych na UM w Lublinie orientuje się, czy po 2 roku jakieś osoby się przeniosły się z SUM-u na lubelską uczelnię ? chodzi mi głównie o to, czy miały miejsce jakieś problemy i faktycznie wymogami jest m.in. średnia ponad 4, czy jednak rzeczywiscie na nią nie patrzą i przymykają oko.
dzięki za odp
joko
Posty: 505
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:12

Re: przeniesienie z Katowic

Post autor: joko »

podbijam, mi też brdzo na tym zależy. Czy srednia jest wymogiem niezbednym czy wystarczy zaliczenie 1 roku w pierwszym terminie plus dobrze umotywowanie podania? może jest tu ktoś komu się to udało?:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości