OB - muszę nadganiać? jak?

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
biologiczkaD
Posty: 13
Rejestracja: 17 mar 2012, o 13:48

OB - muszę nadganiać? jak?

Post autor: biologiczkaD »

cześć w przyszłym roku startuje w olimpiadzie biologicznej. Teraz jestem w 1 klasie LO, a OB jest podobno z trzech lach (i jeszcze dalej ) Jak mam się przygotować (bo rozumiem że wyprzedzać materiał). Testy, jakie podręczniki? Pomóżcie proszę
Awatar użytkownika
Pedipalpi
Posty: 141
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 11:53

[Link] OB - muszę nadganiać? jak?

Post autor: Pedipalpi »

Masz przydatny link:

olimpiada-biologiczna-vf58.htm
biologiczkaD
Posty: 13
Rejestracja: 17 mar 2012, o 13:48

Re: OB - muszę nadganiać? jak?

Post autor: biologiczkaD »

jasnych odpowiedzi jakoś trudno wyszukać z tak wielu wątków Pedipalpi, dzięki za pomoc
seysza
Posty: 26
Rejestracja: 13 mar 2012, o 18:32

Re: OB - muszę nadganiać? jak?

Post autor: seysza »

na tym polega różnica miedzy OB teraz a OB w gimnazjumwtedy mialas podane listy podreczników i ewentualne działy biologii o które mogą cie zapytacteraz musisz sama szukac informacji, ksiązek
bembi11
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 18:37

Re: OB - muszę nadganiać? jak?

Post autor: bembi11 »

Jestem laureatem tegorocznej OB i jeśli miałbym Ci coś doradzić to do okregówki dobre są książki Bukały z serii Trening przed maturą ale TYLKO jako powtórzenie.Najlepiej gdybyś mogła choć pobieznie przerobić materiał na dodatkowych zajęciach. Do centralnego wystarczy Ci jeszcze raz wszystko powtórzyć i przeczytać niektóre tematy z niektórych pozycji serii Krótkie wykłady ( zwłaszcza mikrobiologia i biologia molekularna), Biochemii Streyera, Biologii jedność i różnorodność PWN i jakieś warsztaty z rozpoznawania flory i fauny.

bembi11
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 18:37

Re: OB - muszę nadganiać? jak?

Post autor: bembi11 »

Zapomniałem o mikrobiologii Schlegla

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości