Genetyka

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
hepi93
Posty: 182
Rejestracja: 25 sty 2010, o 19:35

Genetyka

Post autor: hepi93 »

Czym różni się organizm transgeniczny od organizmu modyfikowanego genetycznie? Proszę o wyjaśnienie, bo nie mogę nigdzie znaleźć konkretnej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Genetyka

Post autor: Wendigo »

Pisałem dzisiaj w innym temacie. Pozwól, że zacytuję sam siebie
Wendigo pisze:Aha i wracając do różnicy między GMO i organizmami transgenicznymi, nie są one one wg. mnie tym samym.

GMO - organizm którego materiał genetyczny został poddany manipulacjom genetycznym.

Organizm transgeniczny - organizm którego materiał genetyczny został poddany manipulacjom genetycznym polegającym na wprowadzeniu genu pochodzącego od innego organizmu.

Podobna zależność jak między kwadratem a prostokątem

Każdy organizm transgenicznym jest GMO ale nie każdy GMO jest organizmem transgenicznym. Przynajmniej ja to tak rozumiem.
Jak masz jakieś wątpliwości to pisz.
hepi93
Posty: 182
Rejestracja: 25 sty 2010, o 19:35

Re: Genetyka

Post autor: hepi93 »

To jakiej jeszcze manipulacji genetycznej może być poddany organizm GMO oprócz wprowadzenia genu pochodzącego od innego organizmu?
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Genetyka

Post autor: Wendigo »

Np. metylacja niektórych fragmentów DNA, wprowadzenie do komórki dodatkowych kopii jej własnych genów.
hepi93
Posty: 182
Rejestracja: 25 sty 2010, o 19:35

Re: Genetyka

Post autor: hepi93 »

dzięki Wendigo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość