Stomatologia czy medycyna??

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
aanja
Posty: 55
Rejestracja: 16 lip 2011, o 13:59

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: aanja »

Czy są tu osoby , które żałują ,że wybrali lekarski zamiast lek-dent i na odwrót ? Wydaje mi się ,ze osoba nie do końca zdecydowana będąc na jednym będzie miała wątpliwości ,czy mogła jednak wybrać drugą opcję.
michaldance
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, o 12:37

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: michaldance »

Ja miałem wątpliwości tylko przez pół roku na stomie, ale jak się zaczęły jakieś przedmioty związane ze stomatologią to wątpliwości przeszły i teraz bym się na bank już nie przepisał
charisma
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2009, o 22:37

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: charisma »

Bardzo załuję ze nie zrobiłam lekarskiego.Gdybym miała ten rozum a tamte lata (matura 1981 ale zaczynałam w 1982 w PAM Szczecin) Byłabym teraz Pani Doktor a nie dentystka pacjenci nie traktuja nas jako typowych lekarzy tak na pół .A jesli chodzi o zarobki to jest róznie jak w każdym zawodzie.Najwiecej kasy daje ortodoncja,implanty, endodoncja z mikroskopem,chirurgia szczekowa i stomatologiczna, protetyka typu kosmetycznego jakieś extrasy z porcelany,cerkony,wymyslne protezy.będąc pacjentką anonimową np u okulisty,gina,alergolog 15 min wizyta i 100zl.U mnie po pół godzinie 100zl za wypłnienie średniej wielkości ze znieczuleniem ,a co potrzebne do naszej pracy to każdy wie.Miejsce pracy tez ważne czyli większe miasto lepiej niż pipidówka,rozwinąc sie bardziej można.A może cennik podnieść ?:idea: O!
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: lith »

I tak masz nieźle, ja tam stówki za dziurę bym nie dał
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: asiula9222 »

Nie wiem czy tak tragicznie maja stomatolodzy bo za plombę biora u nas w małym mieście 150 zł, wiec bez przesady. Nie orientuje sie ile może być w tym realnego kosztu nie mniej jednak to bardzo dużo pieniędzy.
charisma
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2009, o 22:37

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: charisma »

Marudzącego na ceny pacjenta i wyliczjącego mój zarobek ochładzam licząc jego wyjazdy wakacyjne albo ile alergolog ma przez 2 godziny-licząc po 100 zl za 15 min ,palaczowi liczę fajki itp,zawsze mozna poszukac tańszego lekarza Ale mnie chodzi o prestiz zawodu ,po tylu latach pracy dochodzi sie do wniosku ,że my nie lekarze a po prostu dentysci.Doktorzy po lekarskim tez tak nas traktują ,nie wszsyscy ale są pasjonaci .Nie raz nie wiedza ludzie ,że studia trzeba zrobić i i jeszcze potem dalej uczyć się. Nie chce obrzydzac zawodu młodym ale przedstawiłam swoje ,no i kwestia prowadzenia praktyki.Ile ja musze miec w gabinecie zrobione i kupione a ile lekarz np.dermatolog.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: york »

charisma pisze:Bardzo załuję ze nie zrobiłam lekarskiego.Gdybym miała ten rozum a tamte lata (matura 1981 ale zaczynałam w 1982 w PAM Szczecin) Byłabym teraz Pani Doktor a nie dentystka pacjenci nie traktuja nas jako typowych lekarzy tak na pół .A jesli chodzi o zarobki to jest róznie jak w każdym zawodzie.Najwiecej kasy daje ortodoncja,implanty, endodoncja z mikroskopem,chirurgia szczekowa i stomatologiczna, protetyka typu kosmetycznego jakieś extrasy z porcelany,cerkony,wymyslne protezy.będąc pacjentką anonimową np u okulisty,gina,alergolog 15 min wizyta i 100zl.U mnie po pół godzinie 100zl za wypłnienie średniej wielkości ze znieczuleniem ,a co potrzebne do naszej pracy to każdy wie.Miejsce pracy tez ważne czyli większe miasto lepiej niż pipidówka,rozwinąc sie bardziej można.A może cennik podnieść ?:idea: O!
1/2 zwykłe wypełnienie? dla dentystów w moim mieście to góra do 10 minut i są to bardzo dobrzy specjaliści, a wypełnienia nie wypadają po wyjściu z gabinetu
charisma
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2009, o 22:37

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: charisma »

stówki za dziurę bym nie dał jak ttrzeba bedzie to i 150 dasz byle zakleić bo nie da sie jesć a nie mówie ,ze mamy tragicznie ale porównuję .Pacjentką też bywam .Trzeba tez pamietac ,że stoma to zabiegi jak nie ma sie manualnych zdolności to bedzie kłopot.
charisma
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2009, o 22:37

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: charisma »

Opracowanie głębokiej próchnicy w znieczuleniu i wypełnienie to bywa ,ze i godzina potrzebna .Ponieważ i na fotelu dent.jako pacjentka bywam to wiem ile czasu zajmuje .10 minut owszem zaklejenie ubytku bez potrzeby czyszczenia ,jakieś bruzdy itp.Popracujesz -zobaczysz
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: lith »

No domyślam się, tylko nawet robiąc zupełnie prywatnie 100 to płaciłem za duże ubytki w stylu 2 powierzchnie i kanał.
charisma
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2009, o 22:37

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: charisma »

Tak ,jest wolny rynek i ceny kazdy moze miec wg uznania,koszty utrzymania gabinetu sa inne w duzym miescie a inne np na wsi we własnym domu.Miejsce ma znaczenie ale ostatnio miałam kilka remontów i malarz,tapeciarz i kafelkarz dali mi do zrozumienia ,że za prace ma byc zapłacone odpowiednio.W kosztorysie kazde puknięcie i maźnięcie było opisane i wyliczone.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: lith »

Strasznie wyliczona jesteś Skoro się cenisz odpowiednio to nie widzę problemu.
charisma
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2009, o 22:37

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: charisma »

Po tylu latach pracy nauczyłam sie liczyć i to właśnie dzieki sympatycznym majstrom Ale temat całego wątku nie dotyczy kasy tylko wyboru zawodu.Jak wychodze po 8 godzinach z gabinetu zmęczona i zgarbiona to myślę o tych niezabiegowych specjalizacjach z lekarskiego.No ale czasu nie cofnę .Z kolei na pewno nie poszłabym na studia prawnicze -za duzo historii bleee a w rodzinie mam własnie prawników
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość