Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
seqtek95
Posty: 69
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 17:54

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: seqtek95 »

dominika55, tobie również dziękuję
joko
Posty: 505
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:12

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: joko »

Obóz pracy nr 2, głupie systemy zaliczeń w porownaiu do innych uczelni - Zabrze, ale jest cudownie
Rinoa1711
Posty: 35
Rejestracja: 15 maja 2010, o 14:29

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: Rinoa1711 »

Hej A wiecie może jak jest na biotechnologii II stopnia? I czy jest możliwość przejścia z innej uczelni po licencjacie z biotechnologii na ŚUM w Katowicach? Słyszałam, że są egzaminy wstępne, wiecie może czy są do przejścia? Z góry dziękuje za info
myniula
Posty: 502
Rejestracja: 8 lip 2010, o 20:28

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: myniula »

jakbyś miał(a) pytania co do leku w Zabrzu, służę pomocą ]
Neela
Posty: 304
Rejestracja: 6 lut 2012, o 16:25

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: Neela »

a może któś z dietetyki wypowie się jak jest ?
seqtek95
Posty: 69
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 17:54

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: seqtek95 »

Mam do was Studentów/Studentek troszkę pytań, a mianowicie:

Ile mniej więcej trwają zajęcia/ćwiczenia?
Czy może mnie podczas rekrutacji zdyskwalifikować to, iż nie jestem w liceum tylko w technikum? (a dokładnie związanym z Turystyką)
Ile was wynosi mniej więcej koszt studiów za jeden semestr? +książki i podstawowa opłata szkolna. (chodzi mi o te stacjonarne)

Pozdrawiam

Liczę bardzo na wasze odpowiedzi
myniula
Posty: 502
Rejestracja: 8 lip 2010, o 20:28

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: myniula »

1) różnie od 1,5 h do 3h
2)nie sądzę, kryterium w rekrutacji jest wynik z matury
3) znów różnie, zależy od tego czy się dojeżdża/ mieszka w akademiku/mieszkaniu,
książek też nie trzeba wszystkich kupować, jak się dobrze zakręcić to się dostanie wszystkie w biblio.
ubezpieczenie to koszt ok. 30zł
Podstawowa opłata szkolna? że co niby ?
pozdrawiam ]
seqtek95
Posty: 69
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 17:54

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: seqtek95 »

dzięki myniula , np jakieś skrypty, no i coś co trzeba mieć na zajęciach, bo pewnie coś jest wymagane ? ile na to się mniej więcej wydaje.

Czy wystarczy mi jak mam takowe książki, czy muszę coś więcej mieć:
Botanika - Szweykowscy
Podstawy biochemii - J.Kączkowski
Embriologia - Hieronim Bartel
Anatomia OUN - Gołąb
Atlas Histologii Sobotta
Histologia - Sawicki
Atlas Anatomii Człowieka - Sobotta
Fizjologia Człowieka - Jan Górski
Biochemia Harpera
Atlas funkcjonalny mózgu - Orrison William W Jr
Atlas anatomii palpacyjnej tom 1 - S.Tixa
Podstawy cytofizjologii - Kawiak
Zeszyt do ćwiczeń z anatomii człowieka Część II - Joanna Gołąbiewska

Bardzo proszę o odpowiedz

jeszcze raz dzięki myniula
Hachiko
Posty: 78
Rejestracja: 13 sie 2010, o 08:10

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: Hachiko »

W Katowicach też potrzebujecie Szweykowskich? To nie tylko na botanie w Sosnowcu?
myniula
Posty: 502
Rejestracja: 8 lip 2010, o 20:28

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: myniula »

jeżeli chodzi o medycynę to tak: wszelkie atlasy mile widziane, bartel,gołąb,sawicki i harper jak najbardziej, reszty tych pozycji nie widziałam u nas.
Hmm na pierwszym roku trzeba by mieć:
anatomia-Bochenki,Pituchową (da się wypożyczyć), atlas Sobotty lub inny, warto zapolować na sinielnikowa w biblio, do OUN Narkiewicza polecam, z Gołąba też niby korzystali ale to może bardziej w formie przypomnienia, no i dużo osób korzystało ze skryptów Skawiny (kupiłam wszystkie chyba za 120 zł)

do chemii skrypty uczelniane, krążą po necie, na pewno zdobędziesz

do biologii też chyba nie warto nic kupować, dostaniesz w biblio
(nie pamiętam nawet z czego się tam korzystało,Drewa cośtam jeszcze)

biofizyka, Jaroszyk i Pilawski, wypożyczy się albo na ksero, tam są materiały na każde ćwiczenie przygotowane ( na tym ksero ogólnie wszystko dostaniesz, tyle że drogo tam mają,jak coś kserować to lepiej w centrum)

histologia- Sawicki i uczelniane skrypty(też są w necie, mogę Ci wysłać choćby za chwile), nie dajcie się naciągnąć na weathera. dużo krzyku o nic.

łacina-lingua latina medicinalis, A.S. Kołodziej, myślę, że można od kogoś odkupić a później sprzedać w cholerę.

trzeba też fartuch zakupić, nie jest to duży koszt, najlepiej na necie kupić bo sklepy medyczne są niepoważne w tej kwestii, tym bardziej, że prawdopodobnie wszystko na tym fartuchu chyba wyląduje w trakcie studiów i się zniszczy. W Zabrzu tyle wystarczy, w Kato chyba muszą mieć czepki.
Hmm,tak rozpisałam się o wszystkim i o niczym. Tak odpowiem może z własnego doświadczenia, ja na 1. rok kupiłam sobie atlas Sobotty i Skawiny(cene juz gdzies tam podałam), resztę się jakoś skombinowało, nie ma z tym problemu

]
seqtek95
Posty: 69
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 17:54

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: seqtek95 »

Hachiko, powiem ci szczerze, że nie wiem, bo zbieram wszystko co związane z Biologią i Medycyną.
a tobie myniula jeszcze raz dziękuję, za informację

Czyli w razie czego można wypożyczyć jakąś książke, aby se na ksero gdzie indziej pójść?
kaaam
Posty: 10
Rejestracja: 13 sie 2011, o 18:57

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: kaaam »

super, fajnie, że interesujesz się już tym, co chcesz studiować, ale myślę, że możesz spokojnie wyluzować. z tego, co widzę to maturę piszesz dopiero za 3 lata - do tego czasu trochę może się pozmieniać. a poza tym.nie ma sensu teraz zawracać sobie tym głowy, jakie książki są potrzebne, ile trwają zajęcia, itp. lepiej skup się na maturze - bo ona tu decyduje o wszystkim ciesz się teraz, tym beztroskim i błogim czasem w liceum/technikum, bo jeśli wybierzesz medycynę, to diametralnie zmieni się Twoje życie
seqtek95
Posty: 69
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 17:54

Re: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Post autor: seqtek95 »

hmm dobrze powiedziane, już się na niej skupiam , myśle, że aż tak diametralne moje życie się nie zmieni, bo bd robić to co lubię
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości