Zadanka :( pomocy :(

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
Tyncia90
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2007, o 22:08

Zadanka :( pomocy :(

Post autor: Tyncia90 »

Mam takie zadanko Samochód w czasie 5 sekund zwiększył szybkość od 72 km/h do 108 km/h. Ile wynosiło przyspieszenie jego ruchu Jaką drogę przebył samochód w tym czasie to własnie to zadanko jestem zielona w fizyce ale myślałam zeby dane podstawic do wzoru a=(v2 - v1)/t czy dobrze myślę pomocy
drlurra
Posty: 55
Rejestracja: 13 paź 2006, o 17:46

Re: Zadanka :( pomocy :(

Post autor: drlurra »

Dobrze myślisz, bo przyspieszenie to nic innego jak zmiana prędkości w jednostce czasu:) Zeby rozwiązac drugą część zadania wystarczy dane podłozyc do odpowiedniego wzoru, wykorzystując wczesniej obliczone przyspieszenie. pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
JAsiio
Posty: 69
Rejestracja: 4 mar 2006, o 13:11

Re: Zadanka :( pomocy :(

Post autor: JAsiio »

A tak żeby nie było wątpliwości, to drogę w ruchu jednostajnie przyspieszonym, przy prędkości początkowej równej 0, wyliczamy ze wzoru: s = a*t 2(ta 2 to jest druga potęga)/2 - droga, to jest przyspieszenie pomnożone przez kwadrat czasu i ten iloczyn podzielony jeszcze przez 2.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość